Aktualności i zapowiedzi

Program Premier – poznaj nowe produkty z branży fotowoltaicznej i biomasowej!

Program Premier – poznaj nowe produkty z branży fotowoltaicznej i biomasowej!

 

img1


W imieniu Taiwan Trade Center Warsaw zapraszamy do bezpłatnego udziału w spotkaniu online z tajwańskimi firmami z branży energii odnawialnej.


Spotkanie organizowane w formie wideokonferencji odbędzie się 8 kwietnia 2020 o godz. 9:00 czasu polskiego (UTC+2) i będzie polegało na zaprezentowaniu przez tajwańskie firmy swoich najnowszych produktów oraz krótką sesję Q&A.

 

Firmy biorące udział w wydarzeniu:

JY OPTOELECTRONIC DEVICES CO., LTD. to producent wyrobów z aluminium (rury, pręty, stelaże). Prezentowany produkt wykonany jest ze stopu aluminium 6061-T6 wykorzystywanego w lotnictwie. Konstrukcja jest odporna na huragany, wstrząsy i korozję - znakomicie nadaje się do zamontowania np. w rejonach przybrzeżnych. Profile modułowe są lekkie i proste w instalacji.
Strona internetowa (wyłącznie w j. chińskim): http://www.jyled.com.tw/

 

TSUNG CHANG MACHINERY CO., LTD. ma ponad 30 lat doświadczenia w przemyśle maszynowym. Prezentowana peleciarka TCM731 przerabia takie materiały, jak trawa, EFB, proszek PKS i wszystkie rodzaje drewna. Jest to konstrukcja Double-Die, mogąca pracować 24 godziny na dobę przy niskim koszcie utrzymania, niskim zużyciu energii elektrycznej i niskim koszcie pracy (do 20% oszczędności).
Strona internetowa (po angielsku): http://english.tcmco.com.tw/

THINGNARIO CO., LTD. to dostawca oprogramowania dla energetyki i przemysłu wytwórczego. Firma zaprezentuje Photon - platformę oprogramowania do monitorowania systemów PV. Pozwala ona na pomiar i wizualizację produkcji w czasie rzeczywistym, jak również na wykrywanie potrzeb konserwacyjnych. Więcej informacji znajdą Państwo w broszurach informacyjnych, dostępnych pod adresem https://drive.google.com/…/1nWFnkofN-Rrt3ESTdklIydUtCaL0yUl…
Strona internetowa (po angielsku): https://www.thingnario.com/

Udział w wydarzeniu jest całkowicie BEZPŁATNY!
Zapraszamy do REJESTRACJI za pośrednictwem prostego formularza Google Forms: https://forms.gle/826XGM66ocr49tWp6

SP_READ_MORE

AKADEMIA EKSPORTERA – BEZPŁATNY CYKL SZKOLEŃ DLA LUBUSKICH PRZEDSIĘBIORSTW

AKADEMIA EKSPORTERA –

BEZPŁATNY CYKL SZKOLEŃ DLA LUBUSKICH PRZEDSIĘBIORSTW

 

AKADEMIA EKSPORTERA

 

Fundacja ,,Przedsiębiorczość” we współpracy z Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego, zapraszają na Akademię Eksportera – cykl szkoleń dla przedsiębiorców z województwa lubuskiego.

Spotkania skierowane są do przedsiębiorców, którzy planują rozpoczęcie lub poszerzenie swojej działalności na rynkach zagranicznych. (Właściciele firm, Dyrektorzy / Kierownicy  Działu Eksportu, Menadżerowie / Specjaliści ds. Sprzedaży Eksportowej).

W ramach Akademii przygotowano następujące typy szkoleń:

– 24.03.2020 – g. 9.00-15.00 – “Jak skutecznie wchodzić na rynki zagraniczne – wybór i analiza rynków, budowa strategii eksportowej”

– 21.04.2020 – g. 9.00-15.00 – „Zapobieganie ryzykom w eksporcie wraz ze strategią zabezpieczania i finansowania transakcji międzynarodowych”

– 22.04.2020 – g.9.00-15.00 – Konsultacje w formie dyżuru eksperckiego dla uczestników obu szkoleń.

-29.05.2020 – g.9.00-15.00 „Negocjacje międzynarodowe – jak obronić cenę w sprzedaży oraz podpisać zyskowny kontrakt międzynarodowy”

Szkolenia poprowadzi Grzegorz Bratek – dyrektor zarządzający w firmie consultingowej Eurospektrum, wieloletni menadżer sprzedaży eksportowej w firmach polskich i zagranicznych. Posiada 17-letnie doświadczenie we wprowadzaniu marek polskich i międzynarodowych na rynki zagraniczne. Prowadził negocjacje w ponad 30 krajach.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w Akademii Eksportera, zapraszamy do wypełnienia formularza rekrutacyjnego do 20.03.2020r. do godz:10:00

 

Formularz zgłoszeniowy oraz program szkoleń dostępny na stronie Fundacji "Przedsiębiorczość"

SP_READ_MORE

Program akceleracyjny MIT Enterprise Forum CEE

Zaproszenie do programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum CEE

 

mitfcee

 

Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej, wspiera rozwój młodych przedsiębiorców poprzez realizację programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum CEE, afiliowanego przy najlepszej uczelni technologicznej na świecie Massachusetts Institute of Technology. 

mit akcelerator

 

Nadrzędnym celem MIT Enterprise Forum CEE jest wsparcie innowacyjnych startupów naukowo-technologicznych zarówno z Polski, jak i Europy Środkowo Wschodniej w rozwoju ich modeli biznesowych i łączenie ich z potencjalnymi inwestorami, partnerami biznesowymi i przyszłymi klientami w Polsce, regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz w Stanach Zjednoczonych.  

Dla 5 najbardziej obiecujących startupów z każdej z edycji programu, czeka wyjazd na tygodniowy bootcamp w Bostonie.

Zgłoszenia do programu przyjmowane są do 1 marca 2020 roku.

Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo na stronie internetowej www.mitefcee.org

SP_READ_MORE

Wręczenie certyfikatów I stopnia MA TRIZ

Wręczenie certyfikatów I stopnia MA TRIZ

 

27 czerwca br. przedstawiciel NOVISMO Sp. z o.o. dr  Sergey Yatsunenko wręczył certyfikaty I stopnia MA TRIZ pracownikom Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Gratulujemy dr inż. Małgorzacie Śliwie (Wydział Mechaniczny), dr inż. Wojciechowi Babireckiemu (Wydział Mechaniczny) i mgr Jędrzejowi Danilewiczowi (CPTT UZ)!

 

wreczenie 1

SP_READ_MORE

Oswajanie robotów–Warsztaty Akademii Programowania i Robotyki

W naszym regionie powstała nowa inicjatywa- Stowarzyszenie ZA BOREM,
które realizuje projekt pn. „Oswajanie robotów–Warsztaty Akademii Programowania i Robotyki”.

Więcej informacji na stronie Stowarzyszenia.

 

 

SP_READ_MORE

Zmiana lokalizacji Centrum

logo cptt 2

 

 

 

Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii zmienia lokalizację !!!!!
Od 9 października jesteśmy dla Was dostępni na Wydziale Mechanicznym

(budynek A-10 w pokojach 242 i 243)

W nowej lokalizacji w czwartki dyżuruje dla Was Rzecznik Patentowy mgr Agnieszka Gąsiorowska

Zapraszamy !!!!!

SP_READ_MORE

AKADEMIA KOMERCJALIZACJI- moduł potencjał komercyjny projektu

Kolejne szkolenie z komercjalizacji wyników badań !!!

W dniach 6 i 7 grudnia szkoliśmy pracowników UZ w zakresie komercjalizacji wyników badań wspólnie z Investin i ich Akademią Komercjalizacji przeprowadzono szkolenie Potencjał komercyjny projektu.

Zainteresowanych szkolił prof. dr hab. Dariusz Trzmielak. 

Przez ponad 10 lat Dyrektor Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu, przez ponad 10 lat Dyrektor Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Łódzkiego, obecnie Kierownik w Zakładzie Badań Marketingowych UŁ, Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Organizatorów i Ośrodków Innowacjii Przedsiębiorczości w Polsce (SOOIPP), Członek Rady Fundacji Centrum Innowacji-Akcelerator Technologii UŁ oraz Członek Rady Nadzorczej, firmy biotechnologicznej GeneaMed Sp. z o.o. 

SP_READ_MORE

I Lubuskie Forum Technologiczne

Miła niespodzianka !!!!

Podziękowania z PNT za pomoc w organizacji I Lubuskiego Forum Technologicznego.

Podziękowania na ręce Dyrektora CPTT Karola Dąbrowskiego złożył przedstawiciel PNT Kamil Leksycki.

Cieszymy się, że mogliśmy wspomóc wydarzenie !!!

SP_READ_MORE

Szkolenie TRIZ zakończone !!!

Szkolenie TRIZ zakończone !!!

W piątek 19 października dwunastu pracowników Uniwersytetu Zielonogórskiego zakończyło szkolenie stanowiące kolejny etap drogi do uzyskania I stopnia MA TRIZ.

Gratulujemy !!!

Przed uczestnikami jeszcze etap warsztatów oraz rozwój własnego projektu.

 

SP_READ_MORE

Szkolenia

logo cptt 2

 

Submit to FacebookSubmit to Twitter