Aktualności i zapowiedzi

BEZPŁATNE SZKOLENIE DLA STUDENTÓW I PRACOWNIKÓW UZ Z TEORII ROZWIĄZYWANIA INNOWA

BEZPŁATNE SZKOLENIE DLA STUDENTÓW I PRACOWNIKÓW UZ

Z TEORII ROZWIĄZYWANIA INNOWACYJNYCH ZADAŃ – TRIZ

 

banner

 

Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii zaprasza studentów i pracowników Uniwersytetu Zielonogórskiego na bezpłatne szkolenie Teorii Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań – TRIZ.

Pragmatyczne innowacje na podstawie współczesnej TRIZ to skuteczne i wypróbowane w praktyce narzędzia do systemowego prowadzenia projektów innowacyjnych i sprawnego tworzenia nowych rozwiązań. Wprost - produkcji innowacji.

Podczas szkolenia będzie można poznać metodologię stosowaną z sukcesami w światowych koncernach: Samsung, LG, INTEL, Siemens, GE, P&G, Hyundai, KIA, FIAT Group, Schaeffler Group, Continental, Visteon, MANDO, ZF TRW i innych tak w Polsce jak i na całym świecie.

Szkolenie zaczyna się już w październiku br. z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Szkolenie zdalnie! Liczba miejsc ograniczona.

 

Więcej informacji o szkoleniu i rekrutacji w zakładce PROJEKTY REALIZOWANE/PROGRAM WIEDZA EDUKACJA ROZWÓJ/MA TRIZ

SP_READ_MORE

Kwestionariusz dotyczący wpływu COVID-19 na sytuację MŚP

Kwestionariusz dla MŚP dotyczący zakłóceń w łańcuchu dostaw w Europie spowodowanych przez COVID-19

 

ankieta

 

 

Zachęcamy wszystkich przedsiębiorców do wypełnienia ankiety dotyczącej wpływu COVID-19 na sytuację MŚP.

Pandemia COVID-19 wywołana przez koronawirusa doprowadziła do niespotykanego światowego spowolnienia gospodarczego.

Szczególnie ucierpiały małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP), a kryzys i jego skutki stanowią zagrożenie dla działalności gospodarczej i często prowadzą do zakłóceń w łańcuchu dostaw. 

Komisja Europejska we współpracy z Europejską Siecią Przedsiębiorczości zachęca MŚP w Europie do podzielenia się swoimi doświadczeniami związanymi z pandemią wywołaną przez koronawirusa. W ankiecie skoncentrowano się przede wszystkim na zakłóceniach w łańcuchu dostaw, a także na tym, w jaki sposób można w związku z nimi wspierać MŚP. 

Celem niniejszego kwestionariusza jest szybkie zebranie informacji, które pomogą Komisji Europejskiej w skalibrowaniu jej polityki na rzecz ożywienia gospodarki. Zebrane odpowiedzi będą bardziej szczegółowo wykorzystywane przez funkcję wczesnego ostrzegania utworzoną przez Komisję Europejską, której celem jest rozwiązanie problemów europejskich przedsiębiorstw związanych z łańcuchem dostaw. 

Ponadto MŚP wypełniające ankietę mogą zwrócić się o dalsze wsparcie w ramach istniejących europejskich sieci wsparcia dla przedsiębiorstw.

Napiszcie do nas! Ankieta jest anonimowa i wypełnienie jej zajmuje mniej niż 10 minut. 

Jeśli chcą Państwo otrzymać wsparcie, na końcu ankiety mogą Państwo podać swój adres e-mail. Dane te będą traktowane jako poufne, zgodnie ze szczegółowym oświadczeniem o ochronie prywatności.

 

Ankieta "Kwestionariusz dla MŚP dotyczący zakłóceń w łańcuchu dostaw w Europie spowodowanych przez COVID-19"

 

Wypełnione ankiety prosimy przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

SP_READ_MORE

Otwarte zaproszenia do składania wniosków unijnego programu środowiskowego i kli

Otwarte zaproszenia do składania wniosków unijnego programu środowiskowego i klimatu LIFE 2020

 

Bez tytułu

 

Biuro Regionalne Woj. Lubuskiego w Brukseli informuje o otwartych naborach w unijnym programie ochrony środowiska i klimatu LIFE na 2020 r. Budżet tegorocznych - ostatnich zaproszeń do składania wniosków w perspektywie finansowej 2014-2020 to 450 mln euro.

 

W ramach zaproszenia do składania wniosków w podprogramie Środowisko nabór będzie przebiegać dwuetapowo. Pierwszym etapem będzie przygotowanie oraz złożenie tzw. koncepcji projektu (concept note) o objętości około 10 stron. Wnioskodawcy, których projekty przejdą wstępną ocenę przeprowadzoną przez ekspertów EASME (Agencji Wykonawczej ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw Komisji Europejskiej odpowiedzialnej za wdrażaniem LIFE) otrzymają zaproszenie do drugiego etapu i będą mogli przedstawić kompletny wniosek (wzorem lat poprzednich). W przypadku podprogramu Działania na rzecz klimatu procedura składania wniosków pozostaje niezmieniona. Wnioskodawcy w naborze będą składać od razu pełne wnioski.
Należy zauważyć, że tegoroczne nabory zawierają wiele nowych elementów m.in. wszystkie terminy składania wniosków projektowych są przedłużane o jeden miesiąc, istnieje możliwość konsultacji on-line z EASME, ponadto nowością są dotacje dla lokalnych inicjatyw, których może udzielić beneficjent w ramach swojego projektu LIFE, a także otwarcie na start-up'y, które dotychczas nie kwalifikowały się jako beneficjent koordynujący z powodu ograniczonej zdolności finansowej, ale wprowadzone zmiany pozwalają na wykorzystanie ich know-how we współpracy z większą firmą.

 

Harmonogram naborów LIFE na 2020 rok – terminy składania wniosków:
 
1. Projekty tradycyjne:
 • 14 lipca: koncepcja projektu dla podprogramu Environment w obszarze Environment & Resource Efficiency;
 • 16 lipca: koncepcja projektu dla podprogramu Environment w obszarze Nature & Biodiversity;
 • 16 lipca: koncepcja projektu dla podprogramu Environmental w obszarze Governance and information;
 • 6 października: pełny wniosek dla podprogramu Climate Action.
2. Projekty zintegrowane: 6 października - koncepcja projektu dla podprogramu Environment/Climate Action dla Integrated Projects.
3. Projekty pomocy technicznej: 16 lipca - pełny wniosek dla podprogramu Environment/Climate Action dla Technical Assistance Projects.

 

Więcej informacji o naborach i procesie aplikacji znajdą Państwo na stronie LIFE: https://ec.europa.eu/easme/en/life
Przypominamy też, iż polscy beneficjenci mogą ubiegać się o współfinansowanie projektu LIFE od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Fundusz jest jednocześnie Krajowym Punktem Kontaktowym programu LIFE w Polsce i udziela również wsparcia informacyjnego w procesie przygotowywania wniosków: http://nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-zagraniczne/instrument-finansowy-life/

Ponadto, 30 kwietnia odbędzie się wirtualny dzień informacyjny programu LIFE przygotowany przez Komisję Europejską oraz EASME - rejestracja jest dostępna na: https://ec.europa.eu/easme/en/eu-life-information-and-networking-day 

SP_READ_MORE

Szkolenie TRIZ zakończone !!!

Szkolenie TRIZ zakończone !!!

W piątek 19 października dwunastu pracowników Uniwersytetu Zielonogórskiego zakończyło szkolenie stanowiące kolejny etap drogi do uzyskania I stopnia MA TRIZ.

Gratulujemy !!!

Przed uczestnikami jeszcze etap warsztatów oraz rozwój własnego projektu.

 

SP_READ_MORE

Szkolenie TRIZ

Pracownicy Uniwersytetu Zielonogórskiego mieli możliwość uczestnictwa w trzyetapowym szkoleniu z zakresu Teorii Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań.
Pierwszy etap już za nimi !!!

W dniu 5 października w tematykę  TRIZ uczestników wprowadził Pan dr Sergey Yatsunenko z firmy Novismo (realizatora szkoleń).

Seminarium zaowocowało- z kolejnym etapie weźmie udział dwunastu wytypowanych uczestników którzy będą na szkoleniu oraz warsztatach analizować/ulepszać/ rozwijać własne projekty.

 

 

SP_READ_MORE

Newsletter

Newsletter nr 3 - 20 sierpień 2020

Newsletter

 

newsletter nr3                                                        20 sierpień 2020

 

 

 

Witamy serdecznie,

Zapraszamy do zapoznania się z ofertami współpracy pochodzącymi z bazy projektu Enterprise Europe Network.

Profile podzielone są na dwie kategorie:

- oferty – autor profilu oferuje pewien produkt/usługę i szuka miejsca zbytu,

- zapytanie - autor profilu poszukuje podwykonawców/dostawców/kooperantów.

W przypadku zainteresowania wybranym profilem, proszę o kontakt (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Przypominam, że działania podejmowane przez Centrum są dla Państwa bezpłatne!!!!

Pozdrawiam,

Zespół CPiTT UZ

 

ZAPYTANIE

Numer referencyjny

Treść zapytania

Branża

BRDE20200715001

Niemiecki i działający na całym świecie producent nowoczesnych maszyn rolniczych poszukuje dostawców z branży obróbki metali w Europie Środkowo-Wschodniej do umów produkcyjnych. Zadaniem do wykonania jest wykonanie określonych części maszyn (odlewy i odkuwki) według rysunków niemieckiej firmy.

Metalowa, odlewnicza

BRUK20200629003

Uznany producent sprzętu do pływania z siedzibą w Wielkiej Brytanii (Szkocji) poszukuje europejskiego producenta, który ma wiedzę lub doświadczenie w zakresie formowania wtryskowego, w szczególności pianki EVA (etylen-octan winylu) lub podobnych materiałów. Firma jest zainteresowana umową produkcyjną, outsourcingową lub dostawczą z partnerami.

Maszynowa, turystyczna

BRNL20200703001

Holenderska firma modowa o ugruntowanej marce z Amsterdamu poszukuje sprawdzonych producentów rajstop. Potencjalny partner miałby dostarczyć małe ilości w różnych rozmiarach. Współpraca w oparciu o umowę produkcyjną.

Tekstylia, ubrania

BRDE20200713001

Niemiecka firma specjalizuje się w sprzedaży i dystrybucji elektroniki i elementów elektrycznych. Poszukują producentów komponentów elektronicznych na całym świecie, którzy zostaliby ich partnerem handlowym w ramach umowy przedstawicielstwa handlowego lub umowy o świadczenie usług dystrybucyjnych. W tych ramach oferują również swoim klientom usługi produkcji elektronicznej na całym świecie. Oferują swoje usługi w celu zwiększenia sprzedaży swoich partnerów w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce oraz organizują globalną dystrybucję produktów.

Elektryczna, elektroniczna

BRNL20200713001

Holenderski sklep internetowy specjalizuje się w sprzedaży produktów skórzanych, takich jak torby i buty. Na swoją platformę sprzedażową firma poszukuje nowych modnych marek toreb podróżnych ze skóry / sztucznej skóry oraz walizek dla segmentu niskiego i średniego. Firma poszukuje marek z Włoch, Polski, Portugalii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Współpraca w oparciu o umowę przedstawicielstwa handlowego.

Tekstylia, ubrania

BRRO20200617001

Rumuńska firma poszukuje partnerów specjalizujących się w tworzeniu i utrzymaniu stron internetowych, projektowaniu stron internetowych, marketingu kreatywnym, kampaniach e-mail marketingowych, kampaniach reklamowych na Facebooku i LinkedIn, marketingu w mediach społecznościowych i optymalizacji pod kątem wyszukiwarek w celu zawarcia umów outsourcingowych.

IT

BRCN20200629001

Chińska firma inwestycyjna zajmująca się robotami, głównie inwestycjami w przemysł robotyczny, fuzjami i przejęciami, budową zrobotyzowanych centrów przemysłowych oraz platformami usług innowacyjnych w zakresie inteligentnej produkcji, poszukuje usługowych (lub specjalnych) robotów na rynku europejskim.

Automatyka, robotyka

BRNL20200721001

Holenderska firma produkuje, dystrybuuje i sprzedaje namioty kempingowe wykonane ze specjalnego poliestru / nylonu chroniącego przed zbytnim nagrzewaniem wewnątrz namiotu. Przedsiębiorstwo poszukuje europejskiego partnera do produkcji tych namiotów na podstawie umowy produkcyjnej.

Turystyka, tekstylia

BRFR20200625001

Francuski producent z południowo-zachodniej Francji, specjalizujący się w produkcji skrzynek ze słomy do dojrzewania i prezentacji serów oraz innych produktów spożywczych, poszukuje dostawców słomy żytniej na podstawie umowy z dostawcą.

Rolnictwo

BRCN20200722001

Chińska międzynarodowa firma handlowa poszukuje tanich i opłacalnych piw w puszce z Europy. Potencjalna współpraca mogłaby odbywać się w ramach umowy o świadczenie usług dystrybucji.

Spożywcza

BRDE20200630001

Młody startup z Niemiec działający w dziedzinie nauk przyrodniczych świadczy wiele usług z zakresu analizy danych genetycznych pacjentom, lekarzom i laboratoriom. Firma szuka długoterminowej współpracy z firmami IT w celu opracowania serwera / infrastruktury w chmurze do zarządzania procesami przedsiębiorstwa. Firma poszukuje partnerów z silnym zapleczem rozwojowym i infrastruktury IT oraz doświadczeniem w zakresie umów outsourcingowych.

IT, medycyna

BRRO20191127001

Rumuńska firma zajmująca się produkcją lodów ręcznie robionych jest zainteresowana znalezieniem partnerów handlowych - dostawców i producentów surowców i urządzeń za granicą do współpracy w ramach umowy dostawcy i produkcji.

Spożywcza, maszynowa

BRUK20200617001

Firma z Wielkiej Brytanii poszukuje partnera produkcyjnego do produkcji istniejącej gamy luksusowych szachów o tematyce miejskiej. Partner powinien mieć zdolność produkcyjną do produkcji średnich i dużych ilości jednostek produktu, musi mieć system zapewnienia jakości i produkować elementy o wysokości od 115 mm do 230 mm. Współpraca w oparciu o umowę produkcyjną ze specjalistą od odlewów precyzyjnych.

Metalowa, odlewnicza

BRDE20200604001

Niemiecka firma specjalizująca się w automatycznych systemach do zarządzania placami poszukuje wiarygodnych europejskich partnerów w podobnych lub sąsiednich dziedzinach, którzy mogą wdrożyć produkty niemieckiej firmy dla klientów w swoim kraju. Potencjalni partnerzy wdrożą system zarządzania stocznią i będą świadczyć usługi wsparcia w ramach umów podwykonawczych. Wielojęzyczne, modułowe systemy zarządzania stocznią niemieckiej firmy obejmują sprzęt (samodzielna odprawa, wezwanie ciężarówki, wagi itp.) oraz pakiety oprogramowania.

IT

BRDE20200723001

Niemiecki producent urządzeń spa zero waste opracował nadające się do recyklingu i kompostowalne wielofunkcyjne kapcie spa wykonane z włókien naturalnych. MŚP poszukuje partnera przemysłowego do produkcji kapci hotelowych, który może zaoferować różne technologie produkcji i dostosowania kapci dla klienta końcowego. Typ umowy partnerskiej może być umową dotyczącą produkcji lub podwykonawstwa.

Tekstylia, ubrania

BRDK20200622001

Założona w 1986 roku duńska firma jest jednym z największych dystrybutorów IT w Unii Europejskiej z biurami sprzedaży w 26 krajach w całej Europie.

Firma poszukuje przedsiębiorstw z terenu UE do partnerstwa strategicznego przy produkcji ładowarek do laptopów w ramach umowy produkcyjnej.

IT

BRBE20200701001

Belgijska firma usprawnia procesy produkcyjne w branżach energochłonnych. W celu przebudowy procesów produkcyjnych swoich klientów firma poszukuje dostawców rezystancji elektrycznych dużej mocy (> 100 kW) do konwersji mediów gazowych. Poszukuje również elektrycznych nagrzewnic powietrza procesowego do wilgotnego powietrza do energooszczędnej elektrycznej palarni ziaren kawy w ramach umowy z dostawcą lub producentem.

Elektryczna

BRFR20200706001

Firma z siedzibą na Martynice stworzyła własną markę produktów do włosów do pielęgnacji włosów kręconych / puszących się i dredów. W celu rozwoju nowych produktów firma pilnie poszukuje producenta / wytwórcy w 100% naturalnego filtrowanego soku Nopal do współpracy w ramach umowy dostawcy, produkcji lub outsourcingu. Partner powinien przestrzegać standardów europejskich.

Chemiczna

BRRU20200713001

Rosyjska firma z Moskwy poszukuje nowych rozwiązań technologicznych w zakresie utylizacji różnego rodzaju szlamów olejowych. Wymagana technologia musi skutecznie usuwać jednocześnie szlam stały i płynny. Firma poszukuje partnerów w ramach umowy joint venture.

Chemiczna, materiałowa, ochrona środowiska

BRTR20200612001

Turecka firma specjalizująca się w eksporcie produktów biobójczych (preparatów do zwalczania szkodników) poszukuje dostawców i / lub partnerów do importu materiałów technicznych do wykorzystania jako (czyste) składniki aktywne w produktach biobójczych. Przewiduje się zawarcie umowy z dostawcą w postaci hurtowej dostawy zamówionych materiałów.

Chemiczna

BRRO20200527002

Firma z Rumunii, z 6 letnim doświadczeniem na rynku w dystrybucji akcesoriów GSM poszukuje do współpracy producentów ładowarek telefonicznych, kabli do transmisji danych, ekranów ochronnych, obudów telefonicznych itp. Poszukiwana jest współpraca w ramach umów dystrybucyjnych. Firma jest zainteresowana umową produkcyjną, outsourcingową lub dostawczą z partnerami.

Elektroniczna

BRGR20200619001

Duża grecka firma farmaceutyczna poszukuje producentów leków generycznych Leuprorelin i Triptorelin. Firma chce zawrzeć umowę dystrybucyjną w ramach licencjonowania leków zgodnych ze standardami UE.

Farmaceutyczna, medyczna

BRES20200610001

Hiszpańska firma z obszaru inżynierii przemysłowej z siedzibą w Barcelonie poszukuje innowacyjnych rozwiązań, które oferują wymierną przewagę w zakresie efektywności energetycznej lub ogólnie są zgodne z celami zrównoważonego rozwoju ONZ (SGD). Rozwiązania mogą mieć zastosowanie w sektorach wodnym / przemysłowym / energetycznym. Firma jest zainteresowana umową agencyjną lub dystrybucyjną.

Środowiskowa, energetyczna, ochrona środowiska

BRNL20200625001

Holenderska międzynarodowa firma opracowała wodoodporne wózki rowerowe XL i inne duże torby. Wózki rowerowe są sprzedawane na całym świecie. Firma planuje ponowne sprowadzenie produkcji z powrotem do Europy i dlatego poszukuje europejskiego partnera produkcyjnego. Partner produkcyjny powinien mieć doświadczenie w produkcji wodoodpornych toreb i uszczelniania tekstyliów. Przewiduje się współpracę w ramach wieloletniej umowy produkcyjnej.

Tekstylia, ubrania

 

OFERTY

Numer referencyjny

Treść oferty

Branża

BOUK20200520001

Brytyjska firma programistyczna o ugruntowanej pozycji na rynku oferuje tworzenie raportów z zakresu zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności. Firma łączy dane ze  zdjęć satelitarnych z danymi z innych źródeł, tworząc strategiczne, cyfrowe, geo-analityczne raporty, wykorzystywane przez przedsiębiorstwa i rządy na całym świecie. Firma poszukuje partnerów, firm konsultingowych w Europie Wschodniej - państwach bałtyckich, Polsce, na Węgrzech, w Czechach i na Słowacji, zainteresowanych działaniem w charakterze agentów handlowych lub licencjobiorców.

IT

BODE20200511001

Niemiecka firma projektująca i produkująca inteligentne systemy antenowe poszukuje dystrybutorów w krajach UE. Systemy są opracowywane dla przemysłu samochodowego, przemysłu 4.0, szyfrowanej komunikacji rządowej oraz stosowane do przeprowadzania inteligentnych pomiarów w sektorze energetycznym.

IT, automatyka

BODE20200703001

Niemiecka firma z ponad 60-letnim doświadczeniem specjalizuje się w produkcji jednorazowych produktów higienicznych, takich jak chusteczki nawilżane, saszetki czy stojące torebki na kosmetyki i środki czystości. Jej nowoczesna fabryka dostarcza wysokiej jakości produkty dostępne w dużych ilościach oraz rozsądnych cenach. Firma poszukuje dystrybutorów w Europie Wschodniej, na Bałkanach i w Rosji. 

Kosmetyczna, chemiczna

BOBE20200618002

Belgijska firma, będąca liderem na rynku systemów oprogramowania MES i WMS, służących do optymalizacji procesów produkcyjnych i logistycznych poszukuje dystrybutorów spoza krajów Beneluksu. Jej rozwiązania służą do zarządzania i jako interfejs operatora pomiędzy systemami ERP oraz szeroką gamą urządzeń produkcyjnych, tworząc rozwiązania "gate-to-gate", pozwalające na poprawę jakości produkcji oraz przejrzystości systemów, zwiększenia wydajności operacyjnej oraz zwiększających zyski.

IT

BOIL20200701004

Izraelska firma z sektora MSP projektuje i rozwija rozwiązania z zakresu nagrywania i monitorowania. Jej produkty to najnowocześniejsze systemy komputerowe do nagrywania i synchronizacji rozmów telefonicznych oraz ekranów komputerowych. Ich zalety to efektywne i szybkie systemy zapisu w chmurze, kompatybilne ze wszystkimi rozwiązaniami dostępnymi na rynku, oferowane w konkurencyjnej cenie. Firma poszukuje agentów handlowych - instalatorów i integratorów systemów telefonicznych.

IT

BOTR20200623001

Wiodąca turecka firma z sektora produkcji wind oferuje ograniczniki prędkości, rolki napinające, rolki, środki bezpieczeństwa, giętkie korytka kablowe, smarownice, łańcuchy kompensacyjne, mechanizmy zamykania kabin itp. Firma poszukuje dystrybutorów, agentów handlowych oraz oferuje możliwość przejęcia części firmy.

Narzędzia, części zamienne

BOIL20200616002

Ta izraelska firma, która powstała w 2017 roku, produkuje wyjątkowe elektryczne pojazdy czterokołowe, które mogą mieć różnorodne zastosowania, w tym dla osób niepełnosprawnych, turystyki, wojska i firm ochroniarskich. Firma poszukuje dystrybutorów w ramach umów o świadczenie usług dystrybucyjnych.

Automotive

BOUK20200703001

Brytyjska firma zajmująca się diagnostyką molekularną i chorobami zakaźnymi, diagnostyką raka i medycyną spersonalizowaną, opracowała czuły test PCR (reakcja łańcuchowa polimerazy) na Covid-19 (koronawirus). Zestaw do wykrywania COVID 19 ma oznaczenie CE-IVD (dyrektywa dotycząca urządzeń diagnostycznych in vitro) i jest przeznaczony wyłącznie do użytku profesjonalnego. Poszukują dystrybutorów zestawu, który jest już rozprowadzany we Francji i Czechach, od przemysłu i rządu na podstawie umowy dystrybucyjnej.

Medyczna

BOIT20200515002

Włoska firma z siedzibą na Sycylii specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia, oliwy cytrynowej, octu winnego i soli morskiej poszukuje dystrybutorów swoich produktów w wielu krajach Europy (Belgia, Holandia, Finlandia, Szwecja, Polska) oraz w Szwajcarii, Singapurze i Chinach. Oliwa z oliwek najwyższej jakości z pierwszego tłoczenia pochodzi z lokalnych odmian regionalnych z zachodniego wybrzeża Morza Śródziemnego i występuje w różnych rozmiarach i opakowaniach.

Spożywcza

BOES20200604001

Odlewnia jest obsługiwana przez hiszpańską rodzinną międzynarodową grupę przemysłową założoną w 1956 roku i zlokalizowaną na północy Hiszpanii. Części odlewnicze do urządzeń opalanych drewnem, urządzeń grzewczych na biomasę, urządzeń kuchennych, domowych naczyń kuchennych, mebli miejskich itp. Wszystko związane z estetycznym żeliwem laminarnym w kolorze szarym, wszelkie wymagane wykończenia (surowe, obrobione, obrobione maszynowo, malowane, emalia porcelanowa, zmontowane itp.) Poszukuje umów outsourcingowych, podwykonawczych lub produkcyjnych.

Odlewnicza

BOIL20200625001

Firma z Izraela specjalizuje się w produkcji wewnętrznych urządzeń do filtracji i dezynfekcji powietrza i rozwinęła platformę, która monitoruje w czasie rzeczywistym jakość powietrza, dopasowując się do preferencji użytkownika. Dezynfekuje 99,9% wirusów, bakterii i pleśni. Usuwa gazy i wyłapuje 99,9 % pyłów o wielkości 0,3 mikrona, włączając w to alergeny. Firma poszukuje partnerów do umowy dystrybucyjnej.

Ochrona zdrowia

Newsletter st

Newsletter nr 2 - 9 czerwiec 2020

Newsletter

 

newsletter nr 2 2020                                                        09 czerwiec 2020

 

 

 

Witamy serdecznie,

Zapraszamy do zapoznania się z ofertami współpracy pochodzącymi z bazy projektu Enterprise Europe Network.

Profile podzielone są na dwie kategorie:

- oferty – autor profilu oferuje pewien produkt/usługę i szuka miejsca zbytu,

- zapytanie - autor profilu poszukuje podwykonawców/dostawców/kooperantów.

W przypadku zainteresowania wybranym profilem, proszę o kontakt (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Przypominam, że działania podejmowane przez Centrum są dla Państwa bezpłatne!!!!

Pozdrawiam,

Zespół CPiTT UZ

 

OFERTY

Numer referencyjny

Treść oferty

Branża

BODE20200513001

Niemiecka firma z sektora MSP, projektująca i produkująca urządzenia do wykrywania awarii kabli poszukuje dystrybutorów w Europie.

elektryczna

BOIT20200507001

Włoski spin-off uniwersytecki stworzył alternatywę dla formaliny - nietoksyczną i niekancergenną substancję, której stosowanie może uwolnić szpitale od szkodliwej formaliny, na działanie której wystawieni są pracownicy służby zdrowia. Firma poszukuje zagranicznych dystrybutorów.

medyczna, chemiczna

  BOSG20200512004

Firma z siedzibą w Singapurze, która dostarcza sprzęt medyczny ochrony osobistej związany z ochroną przed COVID-19, szuka możliwości ekspansji na rynku europejskim. Firma szuka długoterminowej współpracy na zasadzie umowy dystrybucyjnej.

medyczna

BOIL20191124002

Izraelska firma agro-techniczna opracowała rozwiązanie do kontroli poziomu nawodnienia oraz czujniki wspierające proces decyzyjny odnośnie podjęcia akcji nawadniania. Główną zaletą systemu jest jego pełna automatyzacja i inicjowanie nawadnianie bez udziału człowieka. Firma szuka dystrybutorów na zasadzie umowy dystrybucyjnej.

rolnicza

  BOLU20200410001

Firma z Luksemburga opracowała platformę, która wspiera przemysł produkcyjny w przekształceniu cyfrowym oraz zaplecze produkcyjne w oparciu o sztuczną inteligencję od pomysłu do rekomendacji odnośnie produkcji w czasie rzeczywistym.  Organizuje zasoby firmy (maszyny, czujniki, sztuczną inteligencję, chmurę..) oraz zapewnia łatwą wymianę danych pomiędzy nimi. Firma szuka umowy zlecenia z firmami produkcyjnymi oraz komercyjnej z dostawcami usług IT.

IT

BOUA20200430001

Ukraińska firma, utworzona w 1991, opracowuje i produkuje formy wtryskowe, świadczy usługi odlewania, formowania przez zgniatanie, obróbki metalu dla szerokiego zakresu przemysłów, takich jak samochodowy, meblarski i okuć meblowych, budownictwo, medycyna, rolnictwo. Firma poszukuje partnerów międzynarodowych do zawarcia umowy produkcyjnej.

metalowa

BODE20200512002

Mała niemiecka firma opracowała produkt do naturalnego planowania rodziny. Produkt to system czujników, który podczas snu mierzy temperaturę ciała, a nie tylko temperaturę powierzchni. Produkt ma na celu pomóc kobietom w określeniu owulacji i okna ich płodności. Czujnik można również wykorzystać do identyfikacji dni niepłodnych. Firma obsługuje rynek niemiecki i szwajcarski. Są otwarci na kontakty z partnerami dystrybucyjnymi i handlowymi ze wszystkich innych krajów.

IT, elektroniczna, medyczna

  BOFR20200514001

Francuski start-up opracowuje innowacyjne oprogramowanie open source do optymalizacji transportu (mobilność, dostawy, usługi). To oprogramowanie już udowodniło swoją wartość w zakresie redukcji kosztów transportu (do 20%). Firma poszukuje współpracy biznesowej na podstawie umowy licencyjnej z przedsiębiorcami.

IT

 

ZAPYTANIE

Numer referencyjny

Treść zapytania

Branża

BRCZ20200505001

Znana czeska firma poszukuje nowych produktów, które mogłaby sprzedawać przez swoją międzynarodową sieć handlową. Firma ma doświadczenie w globalnym marketingu i sprzedaży urządzeń optycznych (kamery przemysłowe, skanery 3D). Poszukiwane są małe i średnie firmy dysponujące innowacyjnymi produktami z tych kategorii. Firma oferuje usługi dystrybucji oraz założenia spółki joint venture.

komputery i IT

BRUK20200519001

Brytyjski dystrybutor urządzeń medycznych, działający na rynku międzynarodowym poszukuje innowacyjnych, jednorazowych wyrobów medycznych stosowanych w leczeniu żeńskich problemów urologicznych i ginekologicznych. Firma oferuje usługi dystrybucyjne producentom takich produktów.

medycyna

BRFI20200511001

Fińska firma specjalizuje się w produkcji wyrobów z papieru dla szpitali. Firma poszukuje dostawców watoliny celulozowej oraz bibuły, w szczególności producentów. Współpraca ma odbywać się na podstawie umowy produkcyjnej lub o dostawie.

opakowania, papier

BRLT20200508001

Litewska firma projektująca sukienki dla kobiet i dziewczyna oraz sprzedająca je we własnych sklepach pragnie poszerzyć oferowany asortyment. Firma poszukuje europejskich producentów sukienek, bluzek, t-shirtów, spódnic, pończoch, torebek i innych akcesoriów modowych dla kobiet. Firma oferuje usługę dystrybucji.

tekstylia, moda

BRIT20200521001

Włoska firma specjalizująca się w projektowaniu i produkcji skórzanych torebek i akcesoriów poszukuje producentów materiałów do wyboru wojskowych plandek, namiotów, zasłon w celu zastosowania ich w swoich produktach.

tekstylia

BRSE20200507001

Szwedzka firma szuka producenta CMT (krojenie, produkcja i wykończenie) do produkcji pikowanych i izolowanych koców zewnętrznych. Mile widziane doświadczenie w produkcji sprzętu outdoorowego, takiego jak śpiwory, hamaki itp. Producent powinien być w stanie szyć za pomocą techniki podwójnego szycia. Ponadto producent powinien mieć siedzibę w Europie, na przykład na Litwie, Łotwie, w Polsce, Czechach lub Portugalii.

tekstylia

BRDK20200219002

Duńska firma działająca jako lokalny przedstawiciel handlowy / platforma dystrybucyjna dla międzynarodowych dostawców skierowanych do branży budowlanej i konstrukcyjnej szuka nowych dostawców wysokiej jakości pieców i / lub pieców na pellet drzewne z oznakowaniem CE, a także pieców zasilanych bioetanolem. Firma oferuje dostęp do rynku duńskiego i być może również skandynawskiego poprzez solidną sieć kontrahentów, a także kluczowych sprzedawców na rynku (rynkach), na podstawie umowy z dostawcą.

budowlana

BRTR20200511001

Doświadczona turecka firma specjalizuje się w budownictwie i infrastrukturze. Firma poszukuje partnerów joint venture do przyłączenia się do przetargów budowlanych.

Poza tym firma specjalizuje się również w imporcie, dystrybucji i handlu materiałami elektrycznymi, budowlanymi, akustycznymi i jest oficjalnym dystrybutorem niektórych europejskich firm w Turcji. Firma szuka umowy na usługi dystrybucyjne.

budowlana

BRSE20200508001

Szwedzka firma typu start-up zamierza sprzedawać szwedzkie koce wełniane. Głównymi zaletami dla użytkownika są wysokiej jakości tekstylia domowe z ekologicznej wełny ze Szwecji. Wymagana jest trwała i zrównoważona produkcja o wysokiej identyfikowalności.

Firma szuka europejskiego producenta koców wełnianych do umowy produkcyjnej. Na początku należy zaakceptować mniejsze ilości produkcji.

tekstylia

BRLU20200514001

Luksemburska firma zajmująca się sprzedażą wszelkiego rodzaju towarów budowlanych, szuka porozumień o wyłącznej dystrybucji w celu sprzedaży produktów w Luksemburgu i Wielkim Regionie (Wielkie Księstwo Luksemburga, Nadrenia-Palatynat i regiony Saary w Niemczech, region Grand Est we Francji i regionie Walonii w Belgii).

materiały i usługi budowlane

BRJP20200417001

Japoński dystrybutor zaawansowanych technologicznie urządzeń poszukuje dostawców nowoczesnych produktów konsumenckich w celu dywersyfikacji działalności. W szczególności firma chciałaby zostać wyłącznym dystrybutorem produktów wykorzystujących naprawdę przełomowe technologie, które pokazują potencjał na rynku japońskim, posiadające pewnego rodzaju połączenie z kamerami lub obrazowaniem. Firma zainteresowana jest współpracą w oparciu o umowę na wyłączność usług dystrybucyjnych.

IT, elektronika

BRGR20200525001

Greckie partnerstwo na rzecz inwestycji prywatnych specjalizujące się w fuzjach i przejęciach oferuje środki finansowe na inwestycje w spółki przemysłowe. Poszukiwane są firmy z branży turystycznej, energetycznej, rolno-spożywczej i produkcyjnej o solidnym biznesplanie i wysokim tempie wzrostu. Rodzaje pożądanej współpracy to umowa finansowa i / lub umowa joint venture.

finanse

BRFR20200507002

Francuska firma specjalizująca się w produkcji składników suplementów diety i zdrowej żywności, z mięsa i produktów ubocznych ślimaków, szuka partnera, który byłby w stanie przeprowadzić proces ekstrakcji w ramach umowy podwykonawczej. Poszukuje partnera w Unii Europejskiej.

spożywcza

BRFR20200507001

Francuskie MŚP z szeroką siecią dystrybucji na poziomie krajowym dekoracyjnych podłóg i wykładzin wewnętrznych poszukuje nowych ekologicznych i designerskich produktów do ścian, podłóg i sufitów. Interesują go umowy wyłącznej dystrybucji na rynek krajowy.

budowlana, dekoracyjna

BRES20200507001

Hiszpańska firma z Barcelony szuka europejskich dostawców rękawic nitrylowych z białą etykietą do walki z Covid-19. Obecnie firma dystrybuuje produkty do pielęgnacji ciała, higieny osobistej i kosmetyków na całym terytorium Hiszpanii i stara się zawrzeć umowę z nowym zaufanym międzynarodowym producentem lub dostawcą, głównie z UE lub Turcji.

medyczna

BRNL20200518001

Ta holenderska firma szuka innowacyjnych produktów wysokiej jakości, które sprawią, że sporty na świeżym powietrzu będą łatwiejsze lub przyjemniejsze. Produkty powinny mieć zastosowanie do jazdy na nartach, snowboardzie, turystyki pieszej, kempingu, kolarstwa górskiego lub kolarstwa wyścigowego i naprawdę wyróżniać się. Firma oferuje wprowadzanie nowych produktów na rynki holenderski i belgijski za pośrednictwem swojej uznanej sieci sprzedawców detalicznych i handlu elektronicznego. Firma chciałaby współpracować w ramach umowy o usługi dystrybucyjne.

sportowa

BRDE20200514001

Niemiecka firma specjalizuje się w dystrybucji podstawowych i wyspecjalizowanych przemysłowych produktów chemicznych. Aby sprostać zapotrzebowaniu swoich klientów, firma poszukuje umów z dostawcami surowców. Poszukiwane produkty znajdą zastosowanie w następujących branżach: chemia, papier, szkło, farby i lakiery, a także w polimerach.

chemiczna

BRPT20200427001

Portugalskie MŚP z 18-letnim doświadczeniem w analizach technicznych, projektowaniu, doradztwie dla użytkowników końcowych / inwestorów oraz wdrażaniu zarządzania energią w budynkach, przemyśle i logistyce szuka nowych innowacyjnych produktów (urządzenia sterujące i oprogramowanie, czujniki i urządzenia pomiarowe) do swojego portfela ofert. Firma poszukuje podmiotów prywatnych do zawarcia umowy agencyjnej.

elektroniczna, budowlana, OZE

BRGR20200515001

Greckie MŚP, które importuje i sprzedaje skutery elektryczne i pojazdy elektryczne, obecnie chce rozszerzyć ofertę, dodając do swojego portfolio więcej pojazdów elektrycznych. Firma poszukuje współpracy z producentami pojazdów z napędem elektrycznym zarówno drogowym, jak i morskim (skutery elektryczne, pojazdy, skutery wodne, folie elektroniczne itp.) W ramach umowy o usługi dystrybucyjne.

elektryczna, motoryzacyjna

BRUA20200526001

Ukraińskie MŚP z doświadczeniem w dystrybucji mebli dąży do zwiększenia swojego portfolio produktów, głównie mebli domowych, wykonanych z naturalnego drewna. Firma chce importować nowe modele produktów w oparciu o umowy o świadczenie usług dystrybucyjnych.

meblarska

BRFR20200520001

Francuska firma specjalizująca się w internetowej sprzedaży skórzanych butów damskich, projektuje własne modele i regularnie rozwija nowe marki. Dziś produkty są wytwarzane w Azji, ale firma zdecydowała się przenieść produkcję do Europy, dlatego firma szuka producentów, którzy mogliby produkować buty pod marką własną. Zadania wynikające z umowy produkcyjnej będą obejmowały również pozyskiwanie materiałów (skóry, części obuwnicze).

obuwnicza

Newsletter st

Newsletter nr 1 - 1 czerwiec 2020

Newsletter

 

newsletter nr                                                        01 czerwiec 2020

 

 

 

Witamy serdecznie,

Zapraszamy do zapoznania się z ofertami współpracy pochodzącymi z bazy projektu Enterprise Europe Network.

Profile podzielone są na dwie kategorie:

- oferty – autor profilu oferuje pewien produkt/usługę i szuka miejsca zbytu,

- zapytanie - autor profilu poszukuje podwykonawców/dostawców/kooperantów.

W przypadku zainteresowania wybranym profilem, proszę o kontakt (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Przypominam, że działania podejmowane przez Centrum są dla Państwa bezpłatne!!!!

Pozdrawiam,

Zespół CPiTT UZ

 

OFERTY

Numer referencyjny

Treść oferty

Branża

BOFI20200227001

Fińska firma produkująca barwiony fornir modyfikowany z drewna brzozowego poszukuje dystrybutorów i agentów handlowych w Polsce, Japonii, Norwegii oraz Szwajcarii. Ten unikalny materiał jest idealny do zastosowania na meblach, ścianach i drzwiach, sufitach, panelach akustycznych itp.  Firma poszukuje doświadczonych dystrybutorów z sektora produktów drewnianych lub agentów handlowych znających się na powierzchniach drewnianych i współpracujących z architektami oraz projektantami wnętrz.

produkty drewniane, meble

BOLT20200212001

Litewska firma z sektora spożywczego produkuje szeroką gamę przekąsek - ziarna słonecznika, płatki śniadaniowe, chałwę, wafle itp. Firma poszukuje agentów handlowych i dystrybutorów, a także rozważa podpisanie umowy produkcyjnej.

spożywcza

BOBE20200310001

Belgijska firma produkcyjna, działająca od 2004 roku sprzedaje suchą karmę dla psów i kotów w kilku krajach - Belgia, Polska, Francja, Holandia. Jej produkty są wysokiej jakości, produkowane z naturalnych składników i w większości kupowanych od lokalnych producentów. Niedawna zmiana marki spowodowała wzrost sprzedaży tych produktów, a w celu dalszego wzrostu firma poszukuje nowych dystrybutorów.

spożywcza

BOBE20200225001

Innowacyjna, belgijska firma z Walonii oferuje unikalną technologię z zakresu powierzchni wysokopróżniowych. Firma specjalizuje się w produkcji cienkich folii poprzez fizyczne osadzanie z fazy gazowej (PVD), zgodnych z rozporządzeniem REACH. Technologia ta pozwala na poprawienie właściwości produktów poprzez optymalizację ich powierzchni. Firma poszukuje licencjobiorców oraz oferuje usługi outsourcingu i podwykonawstwa.

materiałowa

BOIL20190721001

Wiodąca izraelska firma, produkująca wyroby z plastiku, stworzyła innowacyjny system zapobiegający zmiażdżeniu palców przez drzwi. Jest to łatwy w obsłudze system, chroniący dzieci i osoby starsze przed kontuzjami palców. Firma poszukuje dystrybutorów.

materiałowa, meblarska

BOES20200311002

Hiszpańska firma specjalizująca się w produkcji rozwiązań do ogrzewania elektrycznego opracowała cyfrowy grzejnik zdolny do samoregulacji ładowania oraz inteligentnej kontroli poziomu ładowania w celu zapewnienia maksimum oszczędności energii. Firma szuka dystrybutorów na całym świecie.

budowlana, grzewcza 

BOHU20200205001

Węgierska firma tekstylna oferuje swój antybakteryjny materiał ze 100% poliestru pokrytego jonami srebra, z nadwyżki produkcji dla wojska w kolorach NATO w korzystnej cenie. Materiał ma wiele zastosowań. Współpraca mogłaby polegać na dystrybucji lub umowie komercyjnej.

materiałowa, tekstylna

BODE20200324001

Niemiecka firma opracowała system konstrukcji balkonu, który pozwala na łatwy montaż w istniejących już budynkach. Jest modułowy, elastyczny, oparty na aluminium oraz łatwy w montażu. Firma szuka partnerów do produkcji i dystrybucji systemu.

budowlana

BORO20200226001

Firma z Rumunii, która od 2016 roku produkuje drewniane zabawki i małe meble, poszukuje dystrybutorów lub przedstawicieli handlowych. Firma opracowała własny rewolucyjny produkt: modułowe łóżeczko dziecięce, z którego można korzystać w wieku od 0 do nawet 14 - 18 lat (w końcowej fazie łóżko osiąga długość 1,8 m i szerokość 0,9 m). Firma poszukuje partnerów biznesowych do umów na usługi dystrybucji i umów agencyjnych we wszystkich krajach UE.

meblarska

BORO20200304001

Rumuńska firma produkuje partnerów do zawarcia umów usług dystrybucyjnych i rozwoju sprzedaży na rynkach międzynarodowych. Firma produkuje różnego typu biodegradowalne detergenty do wielu powierzchni, rozpuszczalniki, czynniki odmrażające do grzejników/paneli solarnych.

chemiczna

ZAPYTANIE

Numer referencyjny

Treść zapytania

Branża

BRDE20200305001

Niemiecka firma z branży metalowej poszukuje producenta narzędzi. Producent narzędzi powinien być w stanie wytwarzać złożone formy wtryskowe ze stali. Formy wtryskowe zostaną wykorzystane do dalszych procesów produkcyjnych. Niemiecka firma produkuje elementy wykonane ze stali, stali nierdzewnej i aluminium. Oferta obejmuje zarówno małe laserowe części tnące, jak i złożone zespoły. Preferowane długoterminowe partnerstwo na podstawie umowy produkcyjnej z firmami z Polski, Czech lub Litwy.

metalowa, maszynowa

BRIT20200325001

Mała włoska firma specjalizująca się w mechanice precyzyjnej opracowała innowacyjne urządzenie do selektywnej zbiórki odpadów. Urządzenie jest w stanie rozróżnić i zagęścić do 7 rodzajów odpadów; z przebaczeniem na użytek prywatny, szpitale, szkoły, firmy i inne podobne organizacje. Firma poszukuje partnera przemysłowego do zawarcia umowy produkcyjnej i opracowania zaprojektowanego przez siebie prototypowego urządzenia.

mechaniczna, środowiskowa 

BRRU20200213002

Rosyjska firma zajmuje się produkcją różnego rodzaju mebli: biurowych, mieszkaniowych i ulicznych. W celu zawarcia umowy na dostawy firma poszukuje  dostawcy sprzętu i wyposażenia do mebli, w tym (zamków, uchwytów itp.)

metalowa, meblowa

BRES20200304001

Hiszpańska firma zajmująca się dystrybucją produktów i sprzętu medycznego i sanitarnego (zwłaszcza narzędzi wykorzystywanych w chirurgii urazowej) chce specjalizować się w trzech konkretnych obszarach i włączyć do swojej oferty tytanowe implanty kręgosłupa oraz tytanowe protezy kolana i biodra. Firma poszukuje umów dystrybucyjnych głównie z producentami europejskimi.

medyczna

BRRU20200213007

Rosyjskie przedsiębiorstwo produkuje innowacyjne urządzenie do poprawy homeostazy (samoregulacji) elektromagnetycznego promieniowania EHF (promieniowanie urządzeń wysokiej częstotliwości). Spółka poszukuje nowych niezawodnych dostawców specjalnego sprzętu elektronicznego (diody półprzewodnikowe, tranzystory, czujniki elektroniczne) z do zawarcia korzystnej dla obu stron umowy.

elektroniczna

BRDE20200218001

Niemiecka firma, specjalizująca się w obróbce metali za pomocą komputerowego sterowania numerycznego (CNC), produkuje, montuje i testuje wysokiej jakości precyzyjne części. Firma poszukuje podwykonawców z branży motoryzacyjnej we wszystkich krajach europejskich.

mechaniczna, motoryzacyjna

BRCN20200310001

Zaawansowana technologicznie chińska firma specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań w zakresie systemów ochrony  robotów przemysłowych pilnie szuka europejskiego dostawcy włóknin typu meltblown.

materiałowa

BRRU20200214001

Rosyjska firma produkuje systemy laserowe przenośnego wielopasmowego polarymetru do określania stężenia substancji i pomiaru zawartości cukru.  Są one wykorzystywane w przemyśle wytwórczym i chemicznym. Firma poszukuje nowych dostawców obwodów elektronicznych i materiałów niezbędnych do produkcji polarymetru. 

elektroniczna

BRQA20200318001

Ten katarski producent farmaceutyczny środków antyseptycznych, syropów, kremów i maści szuka dostawcy alkoholu etylowego (Etanol) 99,9%.

farmaceutyczna

 

Newsletter st

Szkolenia

Szkolenie on-line "Bezpieczny eksport - finansowanie oraz zabezpieczanie transak

een szkolenia nowy 2

BEZPŁATNE warsztaty on-line: 

"Bezpieczny eksport - finansowanie oraz zabezpieczanie transakcji międzynarodowych w kryzysie"

04 czerwca 2020, godz. 10.00

 

Zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach Akademii Eksportera w kryzysie

 

AKADEMIA W KRYZYSIE

 

Warsztat online: 

"Bezpieczny eksport - finansowanie oraz zabezpieczanie transakcji międzynarodowych w kryzysie"

 

 

Warsztat odbędzie się w formie ONLINE 04.06.2020 r. w godz. 10.00-14.00 na platformie Web to Learn

Rejestracja pod linkiemhttps://webinar.webtolearn.io/665-902-462/11c34aaf43101f1c1748a100f6c56d25

Dzięki finansowaniu przez Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego w ramach sieci Enterprise Europe Network szkolenie jest BEZPŁATNE dla uczestników.

 

Trener, doświadczony praktyk eksportowy przekaże wskazówki na temat m.in.:

 • Sprawdzenia partnera handlowego;
 • Ryzyka kursowego i sposobów jego ograniczania;
 • Kontraktów eksportowych, jako sposobu zabezpieczenia transakcji;
 • Wykorzystania zasad INCOTERMS w celu ograniczenia ryzyka eksportowego;
 • Finansowania eksportu;
 • Różnych form zabezpieczenia w handlu zagranicznym;
 • Ubezpieczeń eksportowych.

 

Ze względu na zapewnienie dobrej jakości łącza, liczba miejsc jest ograniczona. 

 

Zgłoś się już dziś: https://webinar.webtolearn.io/665-902-462/11c34aaf43101f1c1748a100f6c56d25

 

Jak w przypadku poprzednich wydarzeń w ramach Akademii Eksportera w kryzysie, chętni otrzymają spersonalizowane konsultacje w tematyce eksportowo-negocjacyjnej. 

 

Prowadzącym warsztaty będzie  Grzegorz Bratek -praktyk na rynkach zagranicznych z ponad 19 letnim doświadczeniem. Dyrektor Zarządzający firmy konsultingowej Eurospektrum, twórca zespołu Export-Experts oraz platformy https://szkolenia-eksportowe.pl; wieloletni menedżer sprzedaży eksportowej w czołowych firmach polskich (m.in: AMICA S.A., FagorMastercook S.A., Global Cosmed, Kosmet-Rokita) i zagranicznych (Fagor Electrodomesticos, Hiszpania; FagorBrandt, Francja). Prowadził wiele znanych marek na rynki zagraniczne, negocjował kontrakty międzynarodowe w ponad 40 krajach. Od ponad 10 lat szkoli Działy Eksportu oraz buduje strategie eksportu z czołowymi firmami.

 

Zapisz się: https://webinar.webtolearn.io/665-902-462/11c34aaf43101f1c1748a100f6c56d25

 

 

PROGRAM SZKOLENIA klik>>

 

  CPTT 2szkolenia bratek

 

 

 

SP_READ_MORE

Szkolenie on-line "Jak bronić cenę w eksporcie - sprzedaż i negocjacje międzynar

een szkolenia nowy 2

BEZPŁATNE warsztaty on-line: 

"Jak bronić cenę w eksporcie - sprzedaż i negocjacje międzynarodowe w kryzysie"

19 maja 2020, godz. 10.00

 

 

Zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach Akademii Eksportera w kryzysie

 

AKADEMIA W KRYZYSIE

 

Warsztat online: 

 "Jak bronić cenę  w eksporcie - sprzedaż i negocjacje międzynarodowe w kryzysie"

 

Warsztat odbędzie się w formie ONLINE 19.05.2020 od godz. 10.00 na platformie Web to Learn.

Rejestracja pod linkiemhttps://webinar.webtolearn.io/211-903-724/824ab4fca9af0eb1ff7c72a8f19aed8c

Dzięki finansowaniu przez Centrum Przedsiębiorczości oraz Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego w ramach sieci Enterprise Europe Network szkolenie będzie BEZPŁATNE.

 

Doświadczeni praktycy efektywnych technik negocjacyjnych będą przekazywali wskazówki:

 • Jak negocjować na rynkach eksportowych w warunkach kryzysu;
 • Jak skutecznie negocjować, by „obronić” swoją cenę;
 • Jak umiejętnie stosować techniki negocjacyjne oraz jak obronić się przed manipulacjami;
 • Jak skutecznie zamknąć proces sprzedaży i sfinalizować negocjacje;
 • Jakich błędów unikać podczas negocjacji.

 

Ze względu na zapewnienie dobrej jakości łącza, liczba miejsc jest ograniczona. 

Zgłoś się już dziś:

https://webinar.webtolearn.io/211-903-724/824ab4fca9af0eb1ff7c72a8f19aed8c

 

W pakiecie do tego szkolenia chętni otrzymają spersonalizowane konsultacje w tematyce eksportowo-negocjacyjnej. 

 

Prowadzącym warsztaty będzie  Grzegorz Bratek -praktyk na rynkach zagranicznych z ponad 19 letnim doświadczeniem. Dyrektor Zarządzający firmy konsultingowej Eurospektrum, twórca zespołu Export-Experts oraz platformy https://szkolenia-eksportowe.pl; wieloletni menedżer sprzedaży eksportowej w czołowych firmach polskich (m.in: AMICA S.A., FagorMastercook S.A., Global Cosmed, Kosmet-Rokita) i zagranicznych (Fagor Electrodomesticos, Hiszpania; FagorBrandt, Francja). Prowadzał wiele znanych marek na rynki zagraniczne, negocjował kontrakty międzynarodowe w ponad 40 krajach. od ponad 10 lat szkoli Działy Eksportu oraz buduje strategie eksportu z czołowymi firmami.

 

Zapisz się: https://webinar.webtolearn.io/211-903-724/824ab4fca9af0eb1ff7c72a8f19aed8c

 

PROGRAM SZKOLENIA klik>>

 

  CPTT 2szkolenia bratek

 

 

 

SP_READ_MORE

Szkolenie on-line "Tarcza Antykryzysowa - wsparcie dla przedsiębiorców w czasie

BEZPŁATNE warsztaty on-line: 

"Tarcza Antykryzysowa - wsparcie dla przedsiębiorców w czasie pandemii wirusa COVID-19"

8 maja 2020, godz. 10.00

 

Program szkolenia:

„Tarcza Antykryzysowa – wsparcie dla przedsiębiorców w czasie pandemii wirusa COVID-19”

 1. ROZWIĄZANIA PRACOWNICZNE
 • dofinansowanie wynagrodzeń pracowników z FGŚP (przestój oraz obniżony wymiar czasu pracy) – Wojewódzki Urząd Pracy (jak przygotować porozumienie z pracownikami, kogo można objąć przestojem a kogo obniżonym czasem pracy, pracownicy przebywający na urlopie oraz zwolnieniu chorobowym, zasady składania wniosków oraz dostosowanie rozwiązań do potrzeb firmy
 • dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenie społeczne – Powiatowy Urząd Pracy – warunki i zasady przyznania świadczeń
 • uelastycznienie czasu pracy
 • zasiłek opiekuńczy
 1. KWARANTANNA A ŚWIADCZENIE PRACY
 2. ZWOLNIENIE ZE SKŁADEK ZUS
 • warunki oraz podmioty uprawnione
 • zasady składania wniosków
 1. ŚWIADCZENIE POSTOJOWE
 • warunki oraz podmioty uprawnione
 • zasady składania wniosków
 1. UDOGODNIENIA W ZAKRESIE ZOBOWIĄZAŃ PODATKOWYCH
 • zawieszenie zobowiązań, odroczenie postępowań, zwolnienia podatkowe
 1. ZATRUDNIENIE CUDZOZIEMCÓW
 • zasady legalnego pobytu i pracy w okresie stanu epidemii oraz po jego zakończeniu
 1. POZOSTAŁE FINANSOWE ORAZ POZAFINANSOWE FORMY WSPARCIA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

 

Czas trwania szkolenia - od 10 do 13 (przerwa od 11.30 do 11.45)

 

Prowadzący: Łukasz Żak - Żak Legal Support Office

Link rejestracyjny - szkolenie odbędzie się na platformie Web to Learn.
SP_READ_MORE

Warsztaty on-line "Jak nie stracić rynków zagranicznych oraz rozwijać eksport w

Szkolenie eksportoweon-line

„Jak nie stracić  rynków zagranicznych oraz rozwijać eksport w kryzysie”

 

logo

 

 

Szkolenie jest dla Ciebie jeżeli:

 • Klienci zagraniczni przestają od Ciebie zamawiać;
 • Możliwości Twoich partnerów eksportowych znacząco się pogorszyły;
 • Musisz zdobywać nowe rynki oraz nowych klientów;
 • Dystrybutorzy eksportowi naciskają na Ciebie na obniżkę cen.

 

Dla kogo przeznaczone jest szkolnie:

 • Osób Zarządzających sprzedażą zagraniczną,
 • Menedżerów odpowiedzialnych za rynki zagraniczne,
 • Właścicieli firm sprzedających na rynki zagraniczne.

 

Program szkolenia:

 1. Eksport jako ochrona Twojej firmy w trudnych czasach i możliwość rozwoju w najbliższej przyszłości
 • Jakie możliwości ma moja firma oraz co musze szybko nadrobić?
 • Jakie korzyści mogę zdobyć na rynkach eksportowych w krótkim i długim okresie?
 1. Autodiagnoza eksportowa Twojej firmy – z czego korzystać i co musze szybko nadrobić by nie wypaść z rynków zagranicznych
 2. Na jakich rynkach eksportowych możesz odnieść sukces, a jakie omijać?
 • Jak szybko przeanalizować i zrozumieć rynki zagraniczne;
 • Gdzie szukać informacji o rynkach zagranicznych, konkurentach i klientach;
 1. Jak dostosować model biznesowy firmy do nowych warunków rynkowych (pozyskanie nowych segmentów wartości, modyfikacja propozycji wartości, alternatywne modele zarabianie, strategie kosztowe oraz partnerstwo jako szansa na optymalizację oraz wejście w nowe zyskowne branże)
 2. Modyfikacja strategii eksportu do warunków kryzysowych
 • Strategia produktu - zbuduj wartości by klienci „zabijali się o Twój produkt”
 • Strategia cenowa - jak sprzedawać drożej na rynkach zagranicznych nawet w kryzysie?
 • Strategia dystrybucji - jak pozyskiwać najlepszych partnerów zagranicznych (dystrybutorów, agentów, kupców w sieciach, decydentów w korporacjach)
 • Strategie komunikacji i promocji na rynkach zagranicznych
 1. Praktyczne porady najlepszych eksporterów na trudne czasy
 2. Sesja pytań i odpowiedzi

 

 

Trener

Grzegorz Bratek - Dyrektor Zarządzający firmy konsultingowej Eurospektrum, twórca zespołu Export-Experts oraz platformy https://szkolenia-eksportowe.pl ; wieloletni menedżer sprzedaży eksportowej w czołowych firmach polskich (m.in: AMICA S.A., FagorMastercook S.A., Global Cosmed, Kosmet-Rokita) i zagranicznych (Fagor Electrodomesticos, Hiszpania; FagorBrandt, Francja)

Kim jestem?

Gdy zaczynałem sprzedaż zagraniczną w 2001 r., na rynku było ok.20% bezrobocia, a polski towar kojarzył się z tym co tanie i słabej jakości.

Pracowałem w wielu czołowych firmach, rozbudowując Działy Eksportu, podnosząc sprzedaż w wielu obszarach świata. Budowałem dystrybucję często od zera, otwierałem oddziały zagraniczne, rozbudowywałem systemy sprzedaży eksportowej

Najlepsze wyniki osiągnąłem w czasie ostatniego kryzysu światowego (2008-2010), podnosząc sprzedaż na wielu rynkach o wyniki 3-cyfrowe.

Jak każdy, popełniłem też błędy, które dały mi wiedzę i doświadczenie i siłę niezbędne do wyzwań w najcięższych warunkach rynkowych.

W 2007 utworzyłem firmę doradczą, by pomagać firmom w DOBREJ EKSPANSJI ZAGRANICZNEJ opartej o wartościową sprzedaż, skuteczne negocjacje oraz najlepsze strategie i procesy. 

Posiadam ponad 19 letnie doświadczenie we wprowadzaniu marek polskich i międzynarodowych na rynki zagraniczne oraz bogate doświadczenie w konsultingu międzynarodowym.

Prowadziłem negocjacje w ponad 40 krajach zarówno dla światowych graczy jak i średnich firm lokalnych. Byłem odpowiedzialny za tworzenie, negocjowanie i egzekwowanie wielu kontraktów międzynarodowych. Od wielu lat zajmuję się usprawnianiem działań eksportowych, budowaniem strategii rozwoju eksportu, tworzeniem modeli biznesowych współpracy zagranicznej, rozwijaniem nowych kanałów sprzedaży za granicą.

Szkolenia eksportowe prowadzę od ponad 10 lat zarowno na rynku polskim jaki i za granicą, wykładałm na uczelniach wyższych oraz czołowych instytucjach wspierających eksporterów.

Dzięki rozległym kontaktom biznesowym w wielu krajach, pomagam eksporterom w budowaniu długofalowych rozwiązań biznesowych na rynkach zagranicznych.

 

 

Jakie korzyści uzyskasz dzięki szkoleniu:

Dzięki połączeniu doświadczenia, praktyki i efektywnych metod, Uczestnicy nabędą umiejętności oraz otrzymają łatwe w zastosowani wskazówki:

 • Jak wybrać rynki, na których możesz mieć szanse w kryzysie;
 • Jak dostosować model działania firmy do nowych warunków w eksporcie;
 • Jak znaleźć przewagi konkurencyjne oraz zbudować ofertę zapewniającą powodzenie na rynkach zagranicznych;
 • Jak wybrać optymalne kanały dystrybucji na rynkach zagranicznych do swojego modelu działalności;
 • Jak pozyskać klientów, dystrybutorów lub decydentów w korporacjach w kryzysowych czasach;

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIA DO POBRANIA

 

 

Zapraszamy do Współpracy!

 

Jędrzej Danilewicz

Enterprise Europe Network
Centrum Przedsiębiorczości
i Transferu Technologii
Uniwersytetu Zielonogórskiego

tel:  (+48) 504 070 274

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Karol Dąbrowski 

Enterprise Europe Network
Centrum Przedsiębiorczości
i Transferu Technologii
Uniwersytetu Zielonogórskiego

tel. (+48) 504 070 281

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

SP_READ_MORE

logo cptt 2

 

Submit to FacebookSubmit to Twitter