Aktualności i zapowiedzi

Bezpłatne konsultacje radcy prawnego dla lubuskich MSP #2 - temat: Sp. z o.o. a

Bezpłatne konsultacje radcy prawnego dla lubuskich MSP #2

- temat: Sp. z o.o. a Spółka komandytowa, 22 Marca 2019

 

businessman 2606509 640

 

Zapraszamy na kolejne #2 spotkanie z radcą prawnym dnia 22 marca o godzinie 11:00 w Nowej Soli w Parku Technologicznym Interior, ul. Inżynierska 8.

Tym razem będziemy rozmawiać o spółce z ograniczoną odpowiedzialnością i spółce komandytowej. Szkolenie kierowane jest do przedsiębiorców prowadzących własne firmy. Szczególnie zapraszamy do udziału w szkoleniu osoby prowadzące indywidualne działalności gospodarcze, które myślą o zmianie formy prowadzenia firmy oraz wspólników innych spółek osobowych (szczególnie jawnych) oraz udziałowców i członków zarządów spółek z ograniczoną odpowiedzialnością.

 

Więcej informacji na stronie internetowej https://szkoleniewinterior.evenea.pl/

SP_READ_MORE

Oswajanie robotów–Warsztaty Akademii Programowania i Robotyki

W naszym regionie powstała nowa inicjatywa- Stowarzyszenie ZA BOREM,
które realizuje projekt pn. „Oswajanie robotów–Warsztaty Akademii Programowania i Robotyki”.

Więcej informacji na stronie Stowarzyszenia.

 

 

SP_READ_MORE

Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA oraz kancelaria Żak Legal Support Of

 Szkolenie - „Zatrudnianie cudzoziemców dla praktyków - z uwzględnieniem najnowszych zmian od 1 stycznia 2019r"

european union 1328256 640

 

Pracodawco! Zatrudniasz lub planujesz zatrudnić w swojej firmie cudzoziemców? Borykasz się z trudnościami prawno-administracyjnymi? Nie wiesz jak najnowsze zmiany w prawie wpłyną na Twoją firmę? Obawiasz się prawnych konsekwencji zastosowania błędnych lub niepełnych procedur?

 

Jeżeli tak, to zapraszamy na szkolenie, podczas którego dowiesz się jak bezpiecznie zrealizować proces zatrudniania cudzoziemców na terytorium RP.

 

Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA oraz kancelaria Żak Legal Support Office zapraszają na szkolenie poświęcone tematowi:

 

„Zatrudnianie cudzoziemców dla praktyków - z uwzględnieniem najnowszych zmian od 1 stycznia 2019r"

Szczawno-Zdrój, 4 kwietnia 2019

 

Szkolenie pozwoli zdobyć, poszerzyć i usystematyzować wiedzę w zakresie zatrudniania, opodatkowania i ubezpieczania cudzoziemców w Polsce, zgodnie z najnowszymi przepisami. Omówione zostaną przepisy regulujące kwestie przyjazdu i pobytu cudzoziemców w Polsce, podejmowania przez nich pracy (uzyskiwanie zezwolenia na pracę i przypadki gdy nie jest ono wymagane), opodatkowania dochodów uzyskiwanych w Polsce przez cudzoziemców i za granicą przez Polaków (umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania i krajowe przepisy podatkowe) oraz przepisy dotyczące koordynacji ubezpieczeń społecznych w Unii Europejskiej. Uzyskają Państwo wiedzę, której stosowanie w codziennej praktyce pozwoli uniknąć problemów z organami zatrudnienia, organami podatkowymi i ZUS. Podczas szkolenia zaprezentowane zostaną również zmiany w związku z nowelizacją ustawy o cudzoziemcach w zakresie pobytu i zatrudniania cudzoziemców w Polsce. Udział w szkoleniu pozwoli na wyczerpujące poznanie i zgłębienie tematyki praktycznego zastosowania wiedzy z tego zakresu.

 

Adresaci szkolenia:
Szkolenie adresowane jest do osób pracujących w działach kadrowo-płacowych i księgowych. Zapraszamy również osoby, które mają na celu swój rozwój zawodowy, a wiedza przekazywana na zajęciach może się do tego przyczynić.

 

Miejsce szkolenia:
Szkolenie odbędzie się w dniu 4 kwietnia 2019 w Szczawnie-Zdroju.

 

Koszt szkolenia:
Koszt szkolenia to 300 zł netto od osoby. W przypadku zgłoszenia dwóch lub więcej osób z firmy kosz udziału w szkoleniu wynosi 270 zł netto od osoby.

 

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc zgłoszenia przyjmowane są do dnia 31 marca 2019.

 

Serdecznie zapraszamy
Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA oraz Żak Legal Support Office

Więcej informacji na temat szkolenia udzieli Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; +48 74 64 80 448

SP_READ_MORE

Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. oraz kancelaria MN Legal Rechtsanw

„Świadczenie usług i delegowanie cudzoziemców na rynek niemiecki oraz inne rynki UE – aspekty prawne i podatkowe - modele rozwiązań"

 

germany flag 1783774 640

 

Przedsiębiorco! Realizujesz usługi w Niemczech lub innych krajach europejskich i chcesz legalnie delegować tam zatrudnionych cudzoziemców?

Jeżeli tak, to zapraszamy na szkolenie, podczas którego dowiesz się jak bezpiecznie zrealizować proces świadczenia usług wraz z pracownikami z Ukrainy, Białorusi czy Rosji!!

Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. oraz kancelaria MN Legal Rechtsanwaltsgesellschaft mbH zapraszają na szkolenie poświęcone tematowi:

„Świadczenie usług i delegowanie cudzoziemców na rynek niemiecki oraz inne rynki UE – aspekty prawne i podatkowe - modele rozwiązań"
Wrocław 28 marca 2019r

Podczas szkolenia przedstawione zostaną zasady realizacji usług transgranicznych na rynku niemieckim oraz innych rynków europejskich wraz ze wskazaniem możliwych rozwiązań prawnych delegowania cudzoziemców w tym zakresie. Omówiony zostanie również projekt niemieckiej Ustawy o imigracji fachowej siły roboczej (Fachkräfteeinwanderungsgesetz), który wywołuje ogromne obawy wśród polskich przedsiębiorców zatrudniających cudzoziemców. Czy słusznie? O tym dowiecie się Państwo na szkoleniu!

Ponadto dzięki udziałowi w szkoleniu uzyskają Państwo wiedzę, jak prawidłowo przygotować cały proces realizacji usług rynkach europejskich w kontekście wymogów administracyjnych oraz podatkowych w poszczególnych krajach UE oraz będziecie mogli Państwo dopasować właściwe rozwiązania do swojego modelu działalności. Szkolenie będzie prowadzone przez doświadczonych praktyków specjalizujących się zagadnieniach związanych z transgranicznym świadczeniem usług i delegowaniem pracowników do krajów UE ze szczególnym uwzględnieniem problematyki cudzoziemców.

Miejsce szkolenia:

Szkolenie odbędzie się w dniu28 marca 2019 we Wrocławiu.

Koszt szkolenia:

Koszt szkolenia to 320 zł netto od osoby. W przypadku zgłoszenia dwóch lub więcej osób z firmy kosz udziału w szkoleniu wynosi 285 zł netto od osoby.

Bonusy
Osoby, które zgłoszą udział w szkoleniu do 15 marca 2019 mogą dodatkowo skorzystać z indywidualnych konsultacji eksperckich w promocyjnej cenie 150 zł netto za godzinę.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc zgłoszenia przyjmowane są do dnia 21 marca 2019.

Serdecznie zapraszamy
Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA oraz MN Legal Rechtsanwaltsgesellschaft mbH

Program

Prelegenci

Więcej informacji na temat szkolenia udzieli Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; +48 74 64 80 448

SP_READ_MORE

Zmiana lokalizacji Centrum

logo cptt 2

 

 

 

Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii zmienia lokalizację !!!!!
Od 9 października jesteśmy dla Was dostępni na Wydziale Mechanicznym

(budynek A-10 w pokojach 242 i 243)

W nowej lokalizacji w czwartki dyżuruje dla Was Rzecznik Patentowy mgr Agnieszka Gąsiorowska

Zapraszamy !!!!!

SP_READ_MORE

Zaproszenie na Międzynarodowe Giełdy Kooperacyjne

giełda

 

Konsorcjum West Poland sieci Enterprise Europe Network działające w województwach: dolnośląskim, opolskim,  lubuskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim,  jako partner imprezy, serdecznie zaprasza przedsiębiorców do udziału w Międzynarodowych Giełdach  Kooperacyjnych, które będą  towarzyszyć największym na świecie targom przemysłowym Hannover Messe.

Giełdy to uprzednio zaaranżowane rozmowy biznesowe, które z reguły trwają od 20 do 30 minut i odbywają się wg  wcześniej ustalonego harmonogramu. Takie spotkania pozwalają na wstępną prezentację i zapoznanie się z ofertą potencjalnych partnerów biznesowych, technologicznych i badawczych.

Impreza przeznaczona jest dla przedstawicieli firm i innych podmiotów oferujących swoje produkty i usługi szeroko pojętej branży przemysłowej, w szczególności w dziedzinie: rozwiązań przemysłu 4.0 i Smart Factory,  rozwiązań software i hardware IT/ICT dla przemysłu, drukowania w technologii 3D, produkcji przemysłowej, obróbki skrawaniem, obróbki powierzchniowej, fotowoltaiki, energii wiatrowej i wodnej, zarządzania energią, automatyki przemysłowej i urządzeń pomiarowych oraz robotyki.

Jeśli poszukują Państwo nowych kontaktów, odbiorców produktów/usług, podwykonawców, dostawców, partnerów do projektów badawczych i technologicznych zapraszamy do rejestracji do 15 lutego br., wówczas udział w imprezach jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje nt. giełd kooperacyjnych dostępne są w ulotkach do pobrania ze strony www oraz na stronach poszczególnych imprez:

http://www.b2fair.com/hannovermesse2019

https://technology-business-cooperation-days.b2match.io

 

 

Spotkania brokerskie Technology & Business Cooperation Days, HANNOVER MESSE 2019 - Ulotka informacyjna

 

Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Technologii Przemysłowych HANNOVER MESSE 2019 1-5 kwietnia 2019 - Ulotka informacyjna

SP_READ_MORE

AKADEMIA KOMERCJALIZACJI- moduł potencjał komercyjny projektu

Kolejne szkolenie z komercjalizacji wyników badań !!!

W dniach 6 i 7 grudnia szkoliśmy pracowników UZ w zakresie komercjalizacji wyników badań wspólnie z Investin i ich Akademią Komercjalizacji przeprowadzono szkolenie Potencjał komercyjny projektu.

Zainteresowanych szkolił prof. dr hab. Dariusz Trzmielak. 

Przez ponad 10 lat Dyrektor Centrum Transferu Technologii UniwersytetuPrzez ponad 10 lat Dyrektor Centrum Transferu Technologii UniwersytetuŁódzkiego, obecnie Kierownik w Zakładzie Badań Marketingowych UŁ,Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Organizatorów i Ośrodków Innowacjii Przedsiębiorczości w Polsce (SOOIPP), Członek Rady Fundacji CentrumInnowacji-Akcelerator Technologii UŁ oraz Członek Rady Nadzorczej, firmy biotechnologicznej GeneaMed Sp. z o.o. 

SP_READ_MORE

I Lubuskie Forum Technologiczne

Miła niespodzianka !!!!

Podziękowania z PNT za pomoc w organizacji I Lubuskiego Forum Technologicznego.

Podziękowania na ręce Dyrektora CPTT Karola Dąbrowskiego złożył przedstawiciel PNT Kamil Leksycki.

Cieszymy się, że mogliśmy wspomóc wydarzenie !!!

SP_READ_MORE

Szkolenie TRIZ zakończone !!!

Szkolenie TRIZ zakończone !!!

W piątek 19 października dwunastu pracowników Uniwersytetu Zielonogórskiego zakończyło szkolenie stanowiące kolejny etap drogi do uzyskania I stopnia MA TRIZ.

Gratulujemy !!!

Przed uczestnikami jeszcze etap warsztatów oraz rozwój własnego projektu.

 

SP_READ_MORE

Lubuski Kongres Gospodarczy

W dniach 11-13 października odbył się Lubuski Kongres Gospodarczy. Organizatorem wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.
Dyrektor CPTT Karol Dąbrowski aktywnie uczestniczył w Kongresie pełniąc rolę eksperta w panelu poświęconym innowacjom w Europie.
Więcej informacji o wydarzeniu na stronie https://kongres.lubuskie.pl/

Zdjęcie z wydarzenie udostępnione dzięki uprzejmości Parku Naukowo Technologicznego UZ.

 

SP_READ_MORE

Szkolenia

08 luty 2018 r. - "Delegowanie pracowników"

Congrats on Your New Job 2

Serdecznie zapraszamy na szkolenie w ramach Enterprise Europe Network:

„Delegowanie pracowników w ramach transgranicznego świadczenia usług”

08.02.2018

godz.: 9:30 – 15.00

Zielona Góra, ul. Nowy Kisielin – Syrkiewicza 6

Prowadzący Łukasz Żak - Żak Legal Support Office

Program szkolenia

Zagadnienie prezentowane podczas szkolenia będą opierały się o praktyczne przykłady

 flaga

 9.30 – 10.00

Rejestracja uczestników

 

10.00 – 11.30

Polska ustawa o delegowaniu pracowników w ramach świadczenia usług z 10 czerwca 2016 r. :

- definicja pracodawcy delegującego pracownika z terytorium RP    

  oraz pracownika delegowanego

- kryteria oceny możliwości pracodawcy do delegowania 

  (rzeczywiste miejsce prowadzenia znacznej działalności)

- kryteria oceny pracownika do uznania go za pracownika

  delegowanego

- nowe zadania i uprawnienia PIP wobec pracodawców

  delegujących pracowników

- odpowiedzialność solidarna wykonawcy i podwykonawcy wobec

   pracownika delegowanego

- obowiązki pracodawców z siedziba w UE oraz poza UE

  delegujących pracowników na terytorium Polski

11.30 -11:45

Przerwa

 

11:45 – 13.00

Pojęcie pracownika delegowanego i pracownika w podróży służbowej

- konsekwencje w zakresie ubezpieczenia społecznego i podatku

  dochodowego

- zasady naliczania składek na ubezpieczenie społeczne dla

  pracowników delegowanych oraz pracowników w podróży  

  służbowej

- koszty transportu i noclegu dla pracownika delegowanego

- zatrudnienie w ramach umowy o pracę oraz umowy zlecenia

Prawo właściwe dla umów o pracę a warunki pracy i płacy na mocy postanowień Dyrektywy 96/71/WE

 - warunki pracy

 - ustalanie wysokości wynagrodzenia dla pracowników

   delegowanych

 - układy zbiorowe

Opodatkowanie pracowników oddelegowanych oraz zysków przedsiębiorstwa w ujęciu postanowień umów o unikaniu podwójnego opodatkowania

- nieograniczony i ograniczony obowiązek podatkowy

- pojęcie 183 dni pobytu

- pojęcie zakładu

- metody unikania podwójnego opodatkowania

13.00 -13.30

Przerwa

 

13.30 – 14:30

Koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego – Zaświadczenie A1- zasady i warunki uzyskania – zagadnienia podstawowe

- praca najemna

- praca w dwóch krajach

- prowadzenie działalności gospodarczej i praca najemna dwóch  

   krajach

Delegowanie pracowników z krajów trzecich przez polskie przedsiębiorstwa realizujące usługi w krajach UE oraz EOG

- aspekty proceduralne

- problematyka zabezpieczenia społecznego

Proponowane zmiany dyrektywy 96/71/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 16 grudnia 1996 r. dotyczącej delegowania pracowników w ramach świadczenia usług m.in.

Proponowane zmiany w zakresie rozporządzenia z dnia 13 grudnia 2016 r. zmieniającego rozporządzenie (WE) nr 883/2004 w sprawie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego oraz rozporządzenie (WE) nr 987/2009 dotyczące wykonywania rozporządzenia (WE) nr 883/2004 (COM(2016) 815 final)

14:30-15:30

Zatrudnianie cudzoziemców -  podstawowe regulacje prawne

 

Przyjazd i pobyt cudzoziemców w Polsce

- obywatele Unii Europejskiej

- obywatele państw trzecich – dokumenty legalizujące pobyt

  (wiza, stampila, zezwolenie na pobyt)

Podejmowanie pracy przez cudzoziemców

- cudzoziemcy zwolnieni z obowiązku posiadania zezwoleń

   na pracę

- tryb uproszczony legalizacji pracy cudzoziemców  - „procedura oświadczeniowa”

- zezwolenie na pracę

- zezwolenie na pobyt i pracę

- zezwolenie na pracę sezonową

- zezwolenie na pobyt czasowy ze względu na pracę sezonową 

 

Zapisy trwają do 6 lutego

Formularz zgłoszeniowy znajdziesz tutaj

 

 

 

 

 

 

 

 

SP_READ_MORE

logo cptt 2

 

Submit to FacebookSubmit to Twitter