Aktualności i zapowiedzi

Szkoła Letnia Innowacji SOOIPP XIII edycja ( 3-4 września 2020) on line

XIII SZKOŁA LETNIA INNOWACJI - edycja online‼️

 

SLI SOOIPP

Innowacyjność przedsiębiorstw jako warunek rozwoju społeczno-gospodarczego w obliczu niepewnej przyszłości - 3 - 4 września 2020 r.

 

 

Stowarzyszenie Organizatorów Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce wspólnie z Katedrą Ekonomii Politycznej Uniwersytetu w Białymstoku, Katedrą Marketingu i Przedsiębiorczości i Polityki Przemysłowej Uniwersytetu Łódzkiego, Katedrą Zarządzania Uniwersytetu Jana Kochanowskiego zapraszają studentów, doktorantów, pracowników, przedstawicieli ośrodków innowacji i firm do udziału w XIII Szkole Letniej Innowacji on-line.

 

Celem Szkoły jest budowa efektywnej sieci partnerstwa na rzecz wzrostu innowacyjności polskiej gospodarki łączącej środowisko naukowe (katedry uczelni wyższych, zajmujące się innowacją i przedsiębiorczością), administrację samorządową i centralną oraz przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu (parki i inkubatory technologiczne, centra transferu technologii).

 

Tradycją szkoły jest wydawanie punktowanej publikacji artykułów w SOOIPP Annual, które uzyskają pozytywne recenzje.

Zachęcamy do uczestnictwa w SLI 2020, która w tym roku odbędzie się on - line.

 

Zgłaszanie uczestnictwa w konferencji (rejestracja on-line) - do 25.08.2020 r. - https://forms.gle/rsNH6AXtbodZ1ZwH6

 

Więcej informacji >>>

SP_READ_MORE

Ruszył konkurs dla średnich firm „Dotacje na kapitał obrotowy"

Dotacje na kapitał obrotowy 

 

calculator 1680905 1280

 
 
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości  rozpoczęła nabór w konkursie „Dotacje na kapitał obrotowy”. Pomoc adresowana jest do średnich przedsiębiorców i przeznaczona jest na wsparcie utrzymania działalności dla przedsiębiorców, którzy na skutek pandemii COVID-19 znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej. 
 
Dotacje na kapitał obrotowy to uzupełnienie rządowej tarczy antykryzysowej. Starający się o wsparcie musi wykazać, że obroty jego organizacji spadły o co najmniej 30 proc. w dowolnym miesiącu po 1 lutego br. w porównaniu do poprzedniego miesiąca lub analogicznego okresu ubiegłego roku. Otrzymane dofinansowanie firmy będą mogły przeznaczyć na koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz te związane z finansowaniem kapitału obrotowego, tj. opłacenie mediów, najem powierzchni, zakup towarów czy ubezpieczenie działalności. Formą dofinansowania jest zaliczka w wysokości 100%.
 

Konkurs został ogłoszony 8 czerwca, a wnioski można składać od 15 czerwca do 31 lipca br., lub do wyczerpania alokacji przez stronę: https://www.parp.gov.pl/kapitalobrotowy. O przyznaniu dofinansowania będzie decydować kolejność złożenia wniosku.​

 

Więcej informacji: www.parp.gov.pl/kapitalobrotowy
SP_READ_MORE

„Tarcza antykryzysowa dla biznesu” – cykl edukacyjnych wideokonferencji dla prze

„Tarcza antykryzysowa dla biznesu”

 

98320585 3107708252626210 7918334863776677888 o

 

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Rozwoju uruchamiają cykl bezpłatnych wideokonferencji, które mają pomóc przedsiębiorcom w walce z negatywnymi gospodarczymi skutkami wywołanymi przez pandemię koronawirusa. Tematyka webinarów będzie poświęcona wybranym narzędziom z rządowej tarczy antykryzysowej i finansowej, a pierwszy z nich odbędzie się we wtorek 26 maja br.

 

Eksperci z zakresu m.in. prawa pracy, finansów, ekonomii i zamówień publicznych będą rozmawiali o przygotowanych przez rząd rozwiązaniach osłonowych dla przedsiębiorców poszczególnych branż i podmiotów, które wprowadziła tarcza, a także o instrumentach, które mają być impulsem dla rozwoju gospodarki osłabionej pandemią.

Podczas wirtualnych spotkań eksperci poruszą m.in. poniższe zagadnienia:

 • rozwiązania i instrumenty finansowe z tarczy antykryzysowej i tarczy finansowej;
 • tarcza samorządowa, która wesprze lokalne budżety istotnie uszczuplone w związku z pandemią;
 • zmiany w Prawie zamówień publicznych, których celem jest przeciwdziałanie skutkom epidemii oraz nowe PZP, wchodzące w życie od 2021 r., które ma być impulsem dla gospodarki;
 • pakiet mieszkaniowy oraz zmiany w procesie inwestycyjno-budowlanym, które przyczynią się do tego, że budownictwo mieszkaniowe będzie jednym z kluczowych czynników rozwoju gospodarki osłabionej wskutek pandemii.

Cykl konferencji on-line rozpocznie się 26 maja br. Dodatkowo, po każdym wydarzeniu w czasie dyżurów eksperci będą odpowiadali na pytania przedsiębiorców.

Więcej informacji: www.parp.gov.pl/tarcza.

SP_READ_MORE

Otwarte zaproszenia do składania wniosków unijnego programu środowiskowego i kli

Otwarte zaproszenia do składania wniosków unijnego programu środowiskowego i klimatu LIFE 2020

 

Bez tytułu

 

Biuro Regionalne Woj. Lubuskiego w Brukseli informuje o otwartych naborach w unijnym programie ochrony środowiska i klimatu LIFE na 2020 r. Budżet tegorocznych - ostatnich zaproszeń do składania wniosków w perspektywie finansowej 2014-2020 to 450 mln euro.

 

W ramach zaproszenia do składania wniosków w podprogramie Środowisko nabór będzie przebiegać dwuetapowo. Pierwszym etapem będzie przygotowanie oraz złożenie tzw. koncepcji projektu (concept note) o objętości około 10 stron. Wnioskodawcy, których projekty przejdą wstępną ocenę przeprowadzoną przez ekspertów EASME (Agencji Wykonawczej ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw Komisji Europejskiej odpowiedzialnej za wdrażaniem LIFE) otrzymają zaproszenie do drugiego etapu i będą mogli przedstawić kompletny wniosek (wzorem lat poprzednich). W przypadku podprogramu Działania na rzecz klimatu procedura składania wniosków pozostaje niezmieniona. Wnioskodawcy w naborze będą składać od razu pełne wnioski.
Należy zauważyć, że tegoroczne nabory zawierają wiele nowych elementów m.in. wszystkie terminy składania wniosków projektowych są przedłużane o jeden miesiąc, istnieje możliwość konsultacji on-line z EASME, ponadto nowością są dotacje dla lokalnych inicjatyw, których może udzielić beneficjent w ramach swojego projektu LIFE, a także otwarcie na start-up'y, które dotychczas nie kwalifikowały się jako beneficjent koordynujący z powodu ograniczonej zdolności finansowej, ale wprowadzone zmiany pozwalają na wykorzystanie ich know-how we współpracy z większą firmą.

 

Harmonogram naborów LIFE na 2020 rok – terminy składania wniosków:
 
1. Projekty tradycyjne:
 • 14 lipca: koncepcja projektu dla podprogramu Environment w obszarze Environment & Resource Efficiency;
 • 16 lipca: koncepcja projektu dla podprogramu Environment w obszarze Nature & Biodiversity;
 • 16 lipca: koncepcja projektu dla podprogramu Environmental w obszarze Governance and information;
 • 6 października: pełny wniosek dla podprogramu Climate Action.
2. Projekty zintegrowane: 6 października - koncepcja projektu dla podprogramu Environment/Climate Action dla Integrated Projects.
3. Projekty pomocy technicznej: 16 lipca - pełny wniosek dla podprogramu Environment/Climate Action dla Technical Assistance Projects.

 

Więcej informacji o naborach i procesie aplikacji znajdą Państwo na stronie LIFE: https://ec.europa.eu/easme/en/life
Przypominamy też, iż polscy beneficjenci mogą ubiegać się o współfinansowanie projektu LIFE od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Fundusz jest jednocześnie Krajowym Punktem Kontaktowym programu LIFE w Polsce i udziela również wsparcia informacyjnego w procesie przygotowywania wniosków: http://nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-zagraniczne/instrument-finansowy-life/

Ponadto, 30 kwietnia odbędzie się wirtualny dzień informacyjny programu LIFE przygotowany przez Komisję Europejską oraz EASME - rejestracja jest dostępna na: https://ec.europa.eu/easme/en/eu-life-information-and-networking-day 

SP_READ_MORE

Wręczenie certyfikatów I stopnia MA TRIZ

Wręczenie certyfikatów I stopnia MA TRIZ

 

27 czerwca br. przedstawiciel NOVISMO Sp. z o.o. dr  Sergey Yatsunenko wręczył certyfikaty I stopnia MA TRIZ pracownikom Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Gratulujemy dr inż. Małgorzacie Śliwie (Wydział Mechaniczny), dr inż. Wojciechowi Babireckiemu (Wydział Mechaniczny) i mgr Jędrzejowi Danilewiczowi (CPTT UZ)!

 

wreczenie 1

SP_READ_MORE

Oswajanie robotów–Warsztaty Akademii Programowania i Robotyki

W naszym regionie powstała nowa inicjatywa- Stowarzyszenie ZA BOREM,
które realizuje projekt pn. „Oswajanie robotów–Warsztaty Akademii Programowania i Robotyki”.

Więcej informacji na stronie Stowarzyszenia.

 

 

SP_READ_MORE

AKADEMIA KOMERCJALIZACJI- moduł potencjał komercyjny projektu

Kolejne szkolenie z komercjalizacji wyników badań !!!

W dniach 6 i 7 grudnia szkoliśmy pracowników UZ w zakresie komercjalizacji wyników badań wspólnie z Investin i ich Akademią Komercjalizacji przeprowadzono szkolenie Potencjał komercyjny projektu.

Zainteresowanych szkolił prof. dr hab. Dariusz Trzmielak. 

Przez ponad 10 lat Dyrektor Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu, przez ponad 10 lat Dyrektor Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Łódzkiego, obecnie Kierownik w Zakładzie Badań Marketingowych UŁ, Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Organizatorów i Ośrodków Innowacjii Przedsiębiorczości w Polsce (SOOIPP), Członek Rady Fundacji Centrum Innowacji-Akcelerator Technologii UŁ oraz Członek Rady Nadzorczej, firmy biotechnologicznej GeneaMed Sp. z o.o. 

SP_READ_MORE

I Lubuskie Forum Technologiczne

Miła niespodzianka !!!!

Podziękowania z PNT za pomoc w organizacji I Lubuskiego Forum Technologicznego.

Podziękowania na ręce Dyrektora CPTT Karola Dąbrowskiego złożył przedstawiciel PNT Kamil Leksycki.

Cieszymy się, że mogliśmy wspomóc wydarzenie !!!

SP_READ_MORE

Szkolenie TRIZ zakończone !!!

Szkolenie TRIZ zakończone !!!

W piątek 19 października dwunastu pracowników Uniwersytetu Zielonogórskiego zakończyło szkolenie stanowiące kolejny etap drogi do uzyskania I stopnia MA TRIZ.

Gratulujemy !!!

Przed uczestnikami jeszcze etap warsztatów oraz rozwój własnego projektu.

 

SP_READ_MORE

Newsletter

Newsletter nr 2 - 9 czerwiec 2020

Newsletter

 

newsletter nr 2 2020                                                        09 czerwiec 2020

 

 

 

Witamy serdecznie,

Zapraszamy do zapoznania się z ofertami współpracy pochodzącymi z bazy projektu Enterprise Europe Network.

Profile podzielone są na dwie kategorie:

- oferty – autor profilu oferuje pewien produkt/usługę i szuka miejsca zbytu,

- zapytanie - autor profilu poszukuje podwykonawców/dostawców/kooperantów.

W przypadku zainteresowania wybranym profilem, proszę o kontakt (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Przypominam, że działania podejmowane przez Centrum są dla Państwa bezpłatne!!!!

Pozdrawiam,

Zespół CPiTT UZ

 

OFERTY

Numer referencyjny

Treść oferty

Branża

BODE20200513001

Niemiecka firma z sektora MSP, projektująca i produkująca urządzenia do wykrywania awarii kabli poszukuje dystrybutorów w Europie.

elektryczna

BOIT20200507001

Włoski spin-off uniwersytecki stworzył alternatywę dla formaliny - nietoksyczną i niekancergenną substancję, której stosowanie może uwolnić szpitale od szkodliwej formaliny, na działanie której wystawieni są pracownicy służby zdrowia. Firma poszukuje zagranicznych dystrybutorów.

medyczna, chemiczna

  BOSG20200512004

Firma z siedzibą w Singapurze, która dostarcza sprzęt medyczny ochrony osobistej związany z ochroną przed COVID-19, szuka możliwości ekspansji na rynku europejskim. Firma szuka długoterminowej współpracy na zasadzie umowy dystrybucyjnej.

medyczna

BOIL20191124002

Izraelska firma agro-techniczna opracowała rozwiązanie do kontroli poziomu nawodnienia oraz czujniki wspierające proces decyzyjny odnośnie podjęcia akcji nawadniania. Główną zaletą systemu jest jego pełna automatyzacja i inicjowanie nawadnianie bez udziału człowieka. Firma szuka dystrybutorów na zasadzie umowy dystrybucyjnej.

rolnicza

  BOLU20200410001

Firma z Luksemburga opracowała platformę, która wspiera przemysł produkcyjny w przekształceniu cyfrowym oraz zaplecze produkcyjne w oparciu o sztuczną inteligencję od pomysłu do rekomendacji odnośnie produkcji w czasie rzeczywistym.  Organizuje zasoby firmy (maszyny, czujniki, sztuczną inteligencję, chmurę..) oraz zapewnia łatwą wymianę danych pomiędzy nimi. Firma szuka umowy zlecenia z firmami produkcyjnymi oraz komercyjnej z dostawcami usług IT.

IT

BOUA20200430001

Ukraińska firma, utworzona w 1991, opracowuje i produkuje formy wtryskowe, świadczy usługi odlewania, formowania przez zgniatanie, obróbki metalu dla szerokiego zakresu przemysłów, takich jak samochodowy, meblarski i okuć meblowych, budownictwo, medycyna, rolnictwo. Firma poszukuje partnerów międzynarodowych do zawarcia umowy produkcyjnej.

metalowa

BODE20200512002

Mała niemiecka firma opracowała produkt do naturalnego planowania rodziny. Produkt to system czujników, który podczas snu mierzy temperaturę ciała, a nie tylko temperaturę powierzchni. Produkt ma na celu pomóc kobietom w określeniu owulacji i okna ich płodności. Czujnik można również wykorzystać do identyfikacji dni niepłodnych. Firma obsługuje rynek niemiecki i szwajcarski. Są otwarci na kontakty z partnerami dystrybucyjnymi i handlowymi ze wszystkich innych krajów.

IT, elektroniczna, medyczna

  BOFR20200514001

Francuski start-up opracowuje innowacyjne oprogramowanie open source do optymalizacji transportu (mobilność, dostawy, usługi). To oprogramowanie już udowodniło swoją wartość w zakresie redukcji kosztów transportu (do 20%). Firma poszukuje współpracy biznesowej na podstawie umowy licencyjnej z przedsiębiorcami.

IT

 

ZAPYTANIE

Numer referencyjny

Treść zapytania

Branża

BRCZ20200505001

Znana czeska firma poszukuje nowych produktów, które mogłaby sprzedawać przez swoją międzynarodową sieć handlową. Firma ma doświadczenie w globalnym marketingu i sprzedaży urządzeń optycznych (kamery przemysłowe, skanery 3D). Poszukiwane są małe i średnie firmy dysponujące innowacyjnymi produktami z tych kategorii. Firma oferuje usługi dystrybucji oraz założenia spółki joint venture.

komputery i IT

BRUK20200519001

Brytyjski dystrybutor urządzeń medycznych, działający na rynku międzynarodowym poszukuje innowacyjnych, jednorazowych wyrobów medycznych stosowanych w leczeniu żeńskich problemów urologicznych i ginekologicznych. Firma oferuje usługi dystrybucyjne producentom takich produktów.

medycyna

BRFI20200511001

Fińska firma specjalizuje się w produkcji wyrobów z papieru dla szpitali. Firma poszukuje dostawców watoliny celulozowej oraz bibuły, w szczególności producentów. Współpraca ma odbywać się na podstawie umowy produkcyjnej lub o dostawie.

opakowania, papier

BRLT20200508001

Litewska firma projektująca sukienki dla kobiet i dziewczyna oraz sprzedająca je we własnych sklepach pragnie poszerzyć oferowany asortyment. Firma poszukuje europejskich producentów sukienek, bluzek, t-shirtów, spódnic, pończoch, torebek i innych akcesoriów modowych dla kobiet. Firma oferuje usługę dystrybucji.

tekstylia, moda

BRIT20200521001

Włoska firma specjalizująca się w projektowaniu i produkcji skórzanych torebek i akcesoriów poszukuje producentów materiałów do wyboru wojskowych plandek, namiotów, zasłon w celu zastosowania ich w swoich produktach.

tekstylia

BRSE20200507001

Szwedzka firma szuka producenta CMT (krojenie, produkcja i wykończenie) do produkcji pikowanych i izolowanych koców zewnętrznych. Mile widziane doświadczenie w produkcji sprzętu outdoorowego, takiego jak śpiwory, hamaki itp. Producent powinien być w stanie szyć za pomocą techniki podwójnego szycia. Ponadto producent powinien mieć siedzibę w Europie, na przykład na Litwie, Łotwie, w Polsce, Czechach lub Portugalii.

tekstylia

BRDK20200219002

Duńska firma działająca jako lokalny przedstawiciel handlowy / platforma dystrybucyjna dla międzynarodowych dostawców skierowanych do branży budowlanej i konstrukcyjnej szuka nowych dostawców wysokiej jakości pieców i / lub pieców na pellet drzewne z oznakowaniem CE, a także pieców zasilanych bioetanolem. Firma oferuje dostęp do rynku duńskiego i być może również skandynawskiego poprzez solidną sieć kontrahentów, a także kluczowych sprzedawców na rynku (rynkach), na podstawie umowy z dostawcą.

budowlana

BRTR20200511001

Doświadczona turecka firma specjalizuje się w budownictwie i infrastrukturze. Firma poszukuje partnerów joint venture do przyłączenia się do przetargów budowlanych.

Poza tym firma specjalizuje się również w imporcie, dystrybucji i handlu materiałami elektrycznymi, budowlanymi, akustycznymi i jest oficjalnym dystrybutorem niektórych europejskich firm w Turcji. Firma szuka umowy na usługi dystrybucyjne.

budowlana

BRSE20200508001

Szwedzka firma typu start-up zamierza sprzedawać szwedzkie koce wełniane. Głównymi zaletami dla użytkownika są wysokiej jakości tekstylia domowe z ekologicznej wełny ze Szwecji. Wymagana jest trwała i zrównoważona produkcja o wysokiej identyfikowalności.

Firma szuka europejskiego producenta koców wełnianych do umowy produkcyjnej. Na początku należy zaakceptować mniejsze ilości produkcji.

tekstylia

BRLU20200514001

Luksemburska firma zajmująca się sprzedażą wszelkiego rodzaju towarów budowlanych, szuka porozumień o wyłącznej dystrybucji w celu sprzedaży produktów w Luksemburgu i Wielkim Regionie (Wielkie Księstwo Luksemburga, Nadrenia-Palatynat i regiony Saary w Niemczech, region Grand Est we Francji i regionie Walonii w Belgii).

materiały i usługi budowlane

BRJP20200417001

Japoński dystrybutor zaawansowanych technologicznie urządzeń poszukuje dostawców nowoczesnych produktów konsumenckich w celu dywersyfikacji działalności. W szczególności firma chciałaby zostać wyłącznym dystrybutorem produktów wykorzystujących naprawdę przełomowe technologie, które pokazują potencjał na rynku japońskim, posiadające pewnego rodzaju połączenie z kamerami lub obrazowaniem. Firma zainteresowana jest współpracą w oparciu o umowę na wyłączność usług dystrybucyjnych.

IT, elektronika

BRGR20200525001

Greckie partnerstwo na rzecz inwestycji prywatnych specjalizujące się w fuzjach i przejęciach oferuje środki finansowe na inwestycje w spółki przemysłowe. Poszukiwane są firmy z branży turystycznej, energetycznej, rolno-spożywczej i produkcyjnej o solidnym biznesplanie i wysokim tempie wzrostu. Rodzaje pożądanej współpracy to umowa finansowa i / lub umowa joint venture.

finanse

BRFR20200507002

Francuska firma specjalizująca się w produkcji składników suplementów diety i zdrowej żywności, z mięsa i produktów ubocznych ślimaków, szuka partnera, który byłby w stanie przeprowadzić proces ekstrakcji w ramach umowy podwykonawczej. Poszukuje partnera w Unii Europejskiej.

spożywcza

BRFR20200507001

Francuskie MŚP z szeroką siecią dystrybucji na poziomie krajowym dekoracyjnych podłóg i wykładzin wewnętrznych poszukuje nowych ekologicznych i designerskich produktów do ścian, podłóg i sufitów. Interesują go umowy wyłącznej dystrybucji na rynek krajowy.

budowlana, dekoracyjna

BRES20200507001

Hiszpańska firma z Barcelony szuka europejskich dostawców rękawic nitrylowych z białą etykietą do walki z Covid-19. Obecnie firma dystrybuuje produkty do pielęgnacji ciała, higieny osobistej i kosmetyków na całym terytorium Hiszpanii i stara się zawrzeć umowę z nowym zaufanym międzynarodowym producentem lub dostawcą, głównie z UE lub Turcji.

medyczna

BRNL20200518001

Ta holenderska firma szuka innowacyjnych produktów wysokiej jakości, które sprawią, że sporty na świeżym powietrzu będą łatwiejsze lub przyjemniejsze. Produkty powinny mieć zastosowanie do jazdy na nartach, snowboardzie, turystyki pieszej, kempingu, kolarstwa górskiego lub kolarstwa wyścigowego i naprawdę wyróżniać się. Firma oferuje wprowadzanie nowych produktów na rynki holenderski i belgijski za pośrednictwem swojej uznanej sieci sprzedawców detalicznych i handlu elektronicznego. Firma chciałaby współpracować w ramach umowy o usługi dystrybucyjne.

sportowa

BRDE20200514001

Niemiecka firma specjalizuje się w dystrybucji podstawowych i wyspecjalizowanych przemysłowych produktów chemicznych. Aby sprostać zapotrzebowaniu swoich klientów, firma poszukuje umów z dostawcami surowców. Poszukiwane produkty znajdą zastosowanie w następujących branżach: chemia, papier, szkło, farby i lakiery, a także w polimerach.

chemiczna

BRPT20200427001

Portugalskie MŚP z 18-letnim doświadczeniem w analizach technicznych, projektowaniu, doradztwie dla użytkowników końcowych / inwestorów oraz wdrażaniu zarządzania energią w budynkach, przemyśle i logistyce szuka nowych innowacyjnych produktów (urządzenia sterujące i oprogramowanie, czujniki i urządzenia pomiarowe) do swojego portfela ofert. Firma poszukuje podmiotów prywatnych do zawarcia umowy agencyjnej.

elektroniczna, budowlana, OZE

BRGR20200515001

Greckie MŚP, które importuje i sprzedaje skutery elektryczne i pojazdy elektryczne, obecnie chce rozszerzyć ofertę, dodając do swojego portfolio więcej pojazdów elektrycznych. Firma poszukuje współpracy z producentami pojazdów z napędem elektrycznym zarówno drogowym, jak i morskim (skutery elektryczne, pojazdy, skutery wodne, folie elektroniczne itp.) W ramach umowy o usługi dystrybucyjne.

elektryczna, motoryzacyjna

BRUA20200526001

Ukraińskie MŚP z doświadczeniem w dystrybucji mebli dąży do zwiększenia swojego portfolio produktów, głównie mebli domowych, wykonanych z naturalnego drewna. Firma chce importować nowe modele produktów w oparciu o umowy o świadczenie usług dystrybucyjnych.

meblarska

BRFR20200520001

Francuska firma specjalizująca się w internetowej sprzedaży skórzanych butów damskich, projektuje własne modele i regularnie rozwija nowe marki. Dziś produkty są wytwarzane w Azji, ale firma zdecydowała się przenieść produkcję do Europy, dlatego firma szuka producentów, którzy mogliby produkować buty pod marką własną. Zadania wynikające z umowy produkcyjnej będą obejmowały również pozyskiwanie materiałów (skóry, części obuwnicze).

obuwnicza

Newsletter st

Newsletter nr 1 - 1 czerwiec 2020

Newsletter

 

newsletter nr                                                        01 czerwiec 2020

 

 

 

Witamy serdecznie,

Zapraszamy do zapoznania się z ofertami współpracy pochodzącymi z bazy projektu Enterprise Europe Network.

Profile podzielone są na dwie kategorie:

- oferty – autor profilu oferuje pewien produkt/usługę i szuka miejsca zbytu,

- zapytanie - autor profilu poszukuje podwykonawców/dostawców/kooperantów.

W przypadku zainteresowania wybranym profilem, proszę o kontakt (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Przypominam, że działania podejmowane przez Centrum są dla Państwa bezpłatne!!!!

Pozdrawiam,

Zespół CPiTT UZ

 

OFERTY

Numer referencyjny

Treść oferty

Branża

BOFI20200227001

Fińska firma produkująca barwiony fornir modyfikowany z drewna brzozowego poszukuje dystrybutorów i agentów handlowych w Polsce, Japonii, Norwegii oraz Szwajcarii. Ten unikalny materiał jest idealny do zastosowania na meblach, ścianach i drzwiach, sufitach, panelach akustycznych itp.  Firma poszukuje doświadczonych dystrybutorów z sektora produktów drewnianych lub agentów handlowych znających się na powierzchniach drewnianych i współpracujących z architektami oraz projektantami wnętrz.

produkty drewniane, meble

BOLT20200212001

Litewska firma z sektora spożywczego produkuje szeroką gamę przekąsek - ziarna słonecznika, płatki śniadaniowe, chałwę, wafle itp. Firma poszukuje agentów handlowych i dystrybutorów, a także rozważa podpisanie umowy produkcyjnej.

spożywcza

BOBE20200310001

Belgijska firma produkcyjna, działająca od 2004 roku sprzedaje suchą karmę dla psów i kotów w kilku krajach - Belgia, Polska, Francja, Holandia. Jej produkty są wysokiej jakości, produkowane z naturalnych składników i w większości kupowanych od lokalnych producentów. Niedawna zmiana marki spowodowała wzrost sprzedaży tych produktów, a w celu dalszego wzrostu firma poszukuje nowych dystrybutorów.

spożywcza

BOBE20200225001

Innowacyjna, belgijska firma z Walonii oferuje unikalną technologię z zakresu powierzchni wysokopróżniowych. Firma specjalizuje się w produkcji cienkich folii poprzez fizyczne osadzanie z fazy gazowej (PVD), zgodnych z rozporządzeniem REACH. Technologia ta pozwala na poprawienie właściwości produktów poprzez optymalizację ich powierzchni. Firma poszukuje licencjobiorców oraz oferuje usługi outsourcingu i podwykonawstwa.

materiałowa

BOIL20190721001

Wiodąca izraelska firma, produkująca wyroby z plastiku, stworzyła innowacyjny system zapobiegający zmiażdżeniu palców przez drzwi. Jest to łatwy w obsłudze system, chroniący dzieci i osoby starsze przed kontuzjami palców. Firma poszukuje dystrybutorów.

materiałowa, meblarska

BOES20200311002

Hiszpańska firma specjalizująca się w produkcji rozwiązań do ogrzewania elektrycznego opracowała cyfrowy grzejnik zdolny do samoregulacji ładowania oraz inteligentnej kontroli poziomu ładowania w celu zapewnienia maksimum oszczędności energii. Firma szuka dystrybutorów na całym świecie.

budowlana, grzewcza 

BOHU20200205001

Węgierska firma tekstylna oferuje swój antybakteryjny materiał ze 100% poliestru pokrytego jonami srebra, z nadwyżki produkcji dla wojska w kolorach NATO w korzystnej cenie. Materiał ma wiele zastosowań. Współpraca mogłaby polegać na dystrybucji lub umowie komercyjnej.

materiałowa, tekstylna

BODE20200324001

Niemiecka firma opracowała system konstrukcji balkonu, który pozwala na łatwy montaż w istniejących już budynkach. Jest modułowy, elastyczny, oparty na aluminium oraz łatwy w montażu. Firma szuka partnerów do produkcji i dystrybucji systemu.

budowlana

BORO20200226001

Firma z Rumunii, która od 2016 roku produkuje drewniane zabawki i małe meble, poszukuje dystrybutorów lub przedstawicieli handlowych. Firma opracowała własny rewolucyjny produkt: modułowe łóżeczko dziecięce, z którego można korzystać w wieku od 0 do nawet 14 - 18 lat (w końcowej fazie łóżko osiąga długość 1,8 m i szerokość 0,9 m). Firma poszukuje partnerów biznesowych do umów na usługi dystrybucji i umów agencyjnych we wszystkich krajach UE.

meblarska

BORO20200304001

Rumuńska firma produkuje partnerów do zawarcia umów usług dystrybucyjnych i rozwoju sprzedaży na rynkach międzynarodowych. Firma produkuje różnego typu biodegradowalne detergenty do wielu powierzchni, rozpuszczalniki, czynniki odmrażające do grzejników/paneli solarnych.

chemiczna

ZAPYTANIE

Numer referencyjny

Treść zapytania

Branża

BRDE20200305001

Niemiecka firma z branży metalowej poszukuje producenta narzędzi. Producent narzędzi powinien być w stanie wytwarzać złożone formy wtryskowe ze stali. Formy wtryskowe zostaną wykorzystane do dalszych procesów produkcyjnych. Niemiecka firma produkuje elementy wykonane ze stali, stali nierdzewnej i aluminium. Oferta obejmuje zarówno małe laserowe części tnące, jak i złożone zespoły. Preferowane długoterminowe partnerstwo na podstawie umowy produkcyjnej z firmami z Polski, Czech lub Litwy.

metalowa, maszynowa

BRIT20200325001

Mała włoska firma specjalizująca się w mechanice precyzyjnej opracowała innowacyjne urządzenie do selektywnej zbiórki odpadów. Urządzenie jest w stanie rozróżnić i zagęścić do 7 rodzajów odpadów; z przebaczeniem na użytek prywatny, szpitale, szkoły, firmy i inne podobne organizacje. Firma poszukuje partnera przemysłowego do zawarcia umowy produkcyjnej i opracowania zaprojektowanego przez siebie prototypowego urządzenia.

mechaniczna, środowiskowa 

BRRU20200213002

Rosyjska firma zajmuje się produkcją różnego rodzaju mebli: biurowych, mieszkaniowych i ulicznych. W celu zawarcia umowy na dostawy firma poszukuje  dostawcy sprzętu i wyposażenia do mebli, w tym (zamków, uchwytów itp.)

metalowa, meblowa

BRES20200304001

Hiszpańska firma zajmująca się dystrybucją produktów i sprzętu medycznego i sanitarnego (zwłaszcza narzędzi wykorzystywanych w chirurgii urazowej) chce specjalizować się w trzech konkretnych obszarach i włączyć do swojej oferty tytanowe implanty kręgosłupa oraz tytanowe protezy kolana i biodra. Firma poszukuje umów dystrybucyjnych głównie z producentami europejskimi.

medyczna

BRRU20200213007

Rosyjskie przedsiębiorstwo produkuje innowacyjne urządzenie do poprawy homeostazy (samoregulacji) elektromagnetycznego promieniowania EHF (promieniowanie urządzeń wysokiej częstotliwości). Spółka poszukuje nowych niezawodnych dostawców specjalnego sprzętu elektronicznego (diody półprzewodnikowe, tranzystory, czujniki elektroniczne) z do zawarcia korzystnej dla obu stron umowy.

elektroniczna

BRDE20200218001

Niemiecka firma, specjalizująca się w obróbce metali za pomocą komputerowego sterowania numerycznego (CNC), produkuje, montuje i testuje wysokiej jakości precyzyjne części. Firma poszukuje podwykonawców z branży motoryzacyjnej we wszystkich krajach europejskich.

mechaniczna, motoryzacyjna

BRCN20200310001

Zaawansowana technologicznie chińska firma specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań w zakresie systemów ochrony  robotów przemysłowych pilnie szuka europejskiego dostawcy włóknin typu meltblown.

materiałowa

BRRU20200214001

Rosyjska firma produkuje systemy laserowe przenośnego wielopasmowego polarymetru do określania stężenia substancji i pomiaru zawartości cukru.  Są one wykorzystywane w przemyśle wytwórczym i chemicznym. Firma poszukuje nowych dostawców obwodów elektronicznych i materiałów niezbędnych do produkcji polarymetru. 

elektroniczna

BRQA20200318001

Ten katarski producent farmaceutyczny środków antyseptycznych, syropów, kremów i maści szuka dostawcy alkoholu etylowego (Etanol) 99,9%.

farmaceutyczna

 

Newsletter st

Szkolenia

Szkolenie on-line "Bezpieczny eksport - finansowanie oraz zabezpieczanie transak

een szkolenia nowy 2

BEZPŁATNE warsztaty on-line: 

"Bezpieczny eksport - finansowanie oraz zabezpieczanie transakcji międzynarodowych w kryzysie"

04 czerwca 2020, godz. 10.00

 

Zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach Akademii Eksportera w kryzysie

 

AKADEMIA W KRYZYSIE

 

Warsztat online: 

"Bezpieczny eksport - finansowanie oraz zabezpieczanie transakcji międzynarodowych w kryzysie"

 

 

Warsztat odbędzie się w formie ONLINE 04.06.2020 r. w godz. 10.00-14.00 na platformie Web to Learn

Rejestracja pod linkiemhttps://webinar.webtolearn.io/665-902-462/11c34aaf43101f1c1748a100f6c56d25

Dzięki finansowaniu przez Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego w ramach sieci Enterprise Europe Network szkolenie jest BEZPŁATNE dla uczestników.

 

Trener, doświadczony praktyk eksportowy przekaże wskazówki na temat m.in.:

 • Sprawdzenia partnera handlowego;
 • Ryzyka kursowego i sposobów jego ograniczania;
 • Kontraktów eksportowych, jako sposobu zabezpieczenia transakcji;
 • Wykorzystania zasad INCOTERMS w celu ograniczenia ryzyka eksportowego;
 • Finansowania eksportu;
 • Różnych form zabezpieczenia w handlu zagranicznym;
 • Ubezpieczeń eksportowych.

 

Ze względu na zapewnienie dobrej jakości łącza, liczba miejsc jest ograniczona. 

 

Zgłoś się już dziś: https://webinar.webtolearn.io/665-902-462/11c34aaf43101f1c1748a100f6c56d25

 

Jak w przypadku poprzednich wydarzeń w ramach Akademii Eksportera w kryzysie, chętni otrzymają spersonalizowane konsultacje w tematyce eksportowo-negocjacyjnej. 

 

Prowadzącym warsztaty będzie  Grzegorz Bratek -praktyk na rynkach zagranicznych z ponad 19 letnim doświadczeniem. Dyrektor Zarządzający firmy konsultingowej Eurospektrum, twórca zespołu Export-Experts oraz platformy https://szkolenia-eksportowe.pl; wieloletni menedżer sprzedaży eksportowej w czołowych firmach polskich (m.in: AMICA S.A., FagorMastercook S.A., Global Cosmed, Kosmet-Rokita) i zagranicznych (Fagor Electrodomesticos, Hiszpania; FagorBrandt, Francja). Prowadził wiele znanych marek na rynki zagraniczne, negocjował kontrakty międzynarodowe w ponad 40 krajach. Od ponad 10 lat szkoli Działy Eksportu oraz buduje strategie eksportu z czołowymi firmami.

 

Zapisz się: https://webinar.webtolearn.io/665-902-462/11c34aaf43101f1c1748a100f6c56d25

 

 

PROGRAM SZKOLENIA klik>>

 

  CPTT 2szkolenia bratek

 

 

 

SP_READ_MORE

Szkolenie on-line "Jak bronić cenę w eksporcie - sprzedaż i negocjacje międzynar

een szkolenia nowy 2

BEZPŁATNE warsztaty on-line: 

"Jak bronić cenę w eksporcie - sprzedaż i negocjacje międzynarodowe w kryzysie"

19 maja 2020, godz. 10.00

 

 

Zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach Akademii Eksportera w kryzysie

 

AKADEMIA W KRYZYSIE

 

Warsztat online: 

 "Jak bronić cenę  w eksporcie - sprzedaż i negocjacje międzynarodowe w kryzysie"

 

Warsztat odbędzie się w formie ONLINE 19.05.2020 od godz. 10.00 na platformie Web to Learn.

Rejestracja pod linkiemhttps://webinar.webtolearn.io/211-903-724/824ab4fca9af0eb1ff7c72a8f19aed8c

Dzięki finansowaniu przez Centrum Przedsiębiorczości oraz Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego w ramach sieci Enterprise Europe Network szkolenie będzie BEZPŁATNE.

 

Doświadczeni praktycy efektywnych technik negocjacyjnych będą przekazywali wskazówki:

 • Jak negocjować na rynkach eksportowych w warunkach kryzysu;
 • Jak skutecznie negocjować, by „obronić” swoją cenę;
 • Jak umiejętnie stosować techniki negocjacyjne oraz jak obronić się przed manipulacjami;
 • Jak skutecznie zamknąć proces sprzedaży i sfinalizować negocjacje;
 • Jakich błędów unikać podczas negocjacji.

 

Ze względu na zapewnienie dobrej jakości łącza, liczba miejsc jest ograniczona. 

Zgłoś się już dziś:

https://webinar.webtolearn.io/211-903-724/824ab4fca9af0eb1ff7c72a8f19aed8c

 

W pakiecie do tego szkolenia chętni otrzymają spersonalizowane konsultacje w tematyce eksportowo-negocjacyjnej. 

 

Prowadzącym warsztaty będzie  Grzegorz Bratek -praktyk na rynkach zagranicznych z ponad 19 letnim doświadczeniem. Dyrektor Zarządzający firmy konsultingowej Eurospektrum, twórca zespołu Export-Experts oraz platformy https://szkolenia-eksportowe.pl; wieloletni menedżer sprzedaży eksportowej w czołowych firmach polskich (m.in: AMICA S.A., FagorMastercook S.A., Global Cosmed, Kosmet-Rokita) i zagranicznych (Fagor Electrodomesticos, Hiszpania; FagorBrandt, Francja). Prowadzał wiele znanych marek na rynki zagraniczne, negocjował kontrakty międzynarodowe w ponad 40 krajach. od ponad 10 lat szkoli Działy Eksportu oraz buduje strategie eksportu z czołowymi firmami.

 

Zapisz się: https://webinar.webtolearn.io/211-903-724/824ab4fca9af0eb1ff7c72a8f19aed8c

 

PROGRAM SZKOLENIA klik>>

 

  CPTT 2szkolenia bratek

 

 

 

SP_READ_MORE

Szkolenie on-line "Tarcza Antykryzysowa - wsparcie dla przedsiębiorców w czasie

BEZPŁATNE warsztaty on-line: 

"Tarcza Antykryzysowa - wsparcie dla przedsiębiorców w czasie pandemii wirusa COVID-19"

8 maja 2020, godz. 10.00

 

Program szkolenia:

„Tarcza Antykryzysowa – wsparcie dla przedsiębiorców w czasie pandemii wirusa COVID-19”

 1. ROZWIĄZANIA PRACOWNICZNE
 • dofinansowanie wynagrodzeń pracowników z FGŚP (przestój oraz obniżony wymiar czasu pracy) – Wojewódzki Urząd Pracy (jak przygotować porozumienie z pracownikami, kogo można objąć przestojem a kogo obniżonym czasem pracy, pracownicy przebywający na urlopie oraz zwolnieniu chorobowym, zasady składania wniosków oraz dostosowanie rozwiązań do potrzeb firmy
 • dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenie społeczne – Powiatowy Urząd Pracy – warunki i zasady przyznania świadczeń
 • uelastycznienie czasu pracy
 • zasiłek opiekuńczy
 1. KWARANTANNA A ŚWIADCZENIE PRACY
 2. ZWOLNIENIE ZE SKŁADEK ZUS
 • warunki oraz podmioty uprawnione
 • zasady składania wniosków
 1. ŚWIADCZENIE POSTOJOWE
 • warunki oraz podmioty uprawnione
 • zasady składania wniosków
 1. UDOGODNIENIA W ZAKRESIE ZOBOWIĄZAŃ PODATKOWYCH
 • zawieszenie zobowiązań, odroczenie postępowań, zwolnienia podatkowe
 1. ZATRUDNIENIE CUDZOZIEMCÓW
 • zasady legalnego pobytu i pracy w okresie stanu epidemii oraz po jego zakończeniu
 1. POZOSTAŁE FINANSOWE ORAZ POZAFINANSOWE FORMY WSPARCIA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

 

Czas trwania szkolenia - od 10 do 13 (przerwa od 11.30 do 11.45)

 

Prowadzący: Łukasz Żak - Żak Legal Support Office

Link rejestracyjny - szkolenie odbędzie się na platformie Web to Learn.
SP_READ_MORE

Warsztaty on-line "Jak nie stracić rynków zagranicznych oraz rozwijać eksport w

Szkolenie eksportoweon-line

„Jak nie stracić  rynków zagranicznych oraz rozwijać eksport w kryzysie”

 

logo

 

 

Szkolenie jest dla Ciebie jeżeli:

 • Klienci zagraniczni przestają od Ciebie zamawiać;
 • Możliwości Twoich partnerów eksportowych znacząco się pogorszyły;
 • Musisz zdobywać nowe rynki oraz nowych klientów;
 • Dystrybutorzy eksportowi naciskają na Ciebie na obniżkę cen.

 

Dla kogo przeznaczone jest szkolnie:

 • Osób Zarządzających sprzedażą zagraniczną,
 • Menedżerów odpowiedzialnych za rynki zagraniczne,
 • Właścicieli firm sprzedających na rynki zagraniczne.

 

Program szkolenia:

 1. Eksport jako ochrona Twojej firmy w trudnych czasach i możliwość rozwoju w najbliższej przyszłości
 • Jakie możliwości ma moja firma oraz co musze szybko nadrobić?
 • Jakie korzyści mogę zdobyć na rynkach eksportowych w krótkim i długim okresie?
 1. Autodiagnoza eksportowa Twojej firmy – z czego korzystać i co musze szybko nadrobić by nie wypaść z rynków zagranicznych
 2. Na jakich rynkach eksportowych możesz odnieść sukces, a jakie omijać?
 • Jak szybko przeanalizować i zrozumieć rynki zagraniczne;
 • Gdzie szukać informacji o rynkach zagranicznych, konkurentach i klientach;
 1. Jak dostosować model biznesowy firmy do nowych warunków rynkowych (pozyskanie nowych segmentów wartości, modyfikacja propozycji wartości, alternatywne modele zarabianie, strategie kosztowe oraz partnerstwo jako szansa na optymalizację oraz wejście w nowe zyskowne branże)
 2. Modyfikacja strategii eksportu do warunków kryzysowych
 • Strategia produktu - zbuduj wartości by klienci „zabijali się o Twój produkt”
 • Strategia cenowa - jak sprzedawać drożej na rynkach zagranicznych nawet w kryzysie?
 • Strategia dystrybucji - jak pozyskiwać najlepszych partnerów zagranicznych (dystrybutorów, agentów, kupców w sieciach, decydentów w korporacjach)
 • Strategie komunikacji i promocji na rynkach zagranicznych
 1. Praktyczne porady najlepszych eksporterów na trudne czasy
 2. Sesja pytań i odpowiedzi

 

 

Trener

Grzegorz Bratek - Dyrektor Zarządzający firmy konsultingowej Eurospektrum, twórca zespołu Export-Experts oraz platformy https://szkolenia-eksportowe.pl ; wieloletni menedżer sprzedaży eksportowej w czołowych firmach polskich (m.in: AMICA S.A., FagorMastercook S.A., Global Cosmed, Kosmet-Rokita) i zagranicznych (Fagor Electrodomesticos, Hiszpania; FagorBrandt, Francja)

Kim jestem?

Gdy zaczynałem sprzedaż zagraniczną w 2001 r., na rynku było ok.20% bezrobocia, a polski towar kojarzył się z tym co tanie i słabej jakości.

Pracowałem w wielu czołowych firmach, rozbudowując Działy Eksportu, podnosząc sprzedaż w wielu obszarach świata. Budowałem dystrybucję często od zera, otwierałem oddziały zagraniczne, rozbudowywałem systemy sprzedaży eksportowej

Najlepsze wyniki osiągnąłem w czasie ostatniego kryzysu światowego (2008-2010), podnosząc sprzedaż na wielu rynkach o wyniki 3-cyfrowe.

Jak każdy, popełniłem też błędy, które dały mi wiedzę i doświadczenie i siłę niezbędne do wyzwań w najcięższych warunkach rynkowych.

W 2007 utworzyłem firmę doradczą, by pomagać firmom w DOBREJ EKSPANSJI ZAGRANICZNEJ opartej o wartościową sprzedaż, skuteczne negocjacje oraz najlepsze strategie i procesy. 

Posiadam ponad 19 letnie doświadczenie we wprowadzaniu marek polskich i międzynarodowych na rynki zagraniczne oraz bogate doświadczenie w konsultingu międzynarodowym.

Prowadziłem negocjacje w ponad 40 krajach zarówno dla światowych graczy jak i średnich firm lokalnych. Byłem odpowiedzialny za tworzenie, negocjowanie i egzekwowanie wielu kontraktów międzynarodowych. Od wielu lat zajmuję się usprawnianiem działań eksportowych, budowaniem strategii rozwoju eksportu, tworzeniem modeli biznesowych współpracy zagranicznej, rozwijaniem nowych kanałów sprzedaży za granicą.

Szkolenia eksportowe prowadzę od ponad 10 lat zarowno na rynku polskim jaki i za granicą, wykładałm na uczelniach wyższych oraz czołowych instytucjach wspierających eksporterów.

Dzięki rozległym kontaktom biznesowym w wielu krajach, pomagam eksporterom w budowaniu długofalowych rozwiązań biznesowych na rynkach zagranicznych.

 

 

Jakie korzyści uzyskasz dzięki szkoleniu:

Dzięki połączeniu doświadczenia, praktyki i efektywnych metod, Uczestnicy nabędą umiejętności oraz otrzymają łatwe w zastosowani wskazówki:

 • Jak wybrać rynki, na których możesz mieć szanse w kryzysie;
 • Jak dostosować model działania firmy do nowych warunków w eksporcie;
 • Jak znaleźć przewagi konkurencyjne oraz zbudować ofertę zapewniającą powodzenie na rynkach zagranicznych;
 • Jak wybrać optymalne kanały dystrybucji na rynkach zagranicznych do swojego modelu działalności;
 • Jak pozyskać klientów, dystrybutorów lub decydentów w korporacjach w kryzysowych czasach;

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIA DO POBRANIA

 

 

Zapraszamy do Współpracy!

 

Jędrzej Danilewicz

Enterprise Europe Network
Centrum Przedsiębiorczości
i Transferu Technologii
Uniwersytetu Zielonogórskiego

tel:  (+48) 504 070 274

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Karol Dąbrowski 

Enterprise Europe Network
Centrum Przedsiębiorczości
i Transferu Technologii
Uniwersytetu Zielonogórskiego

tel. (+48) 504 070 281

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

SP_READ_MORE

logo cptt 2

 

Submit to FacebookSubmit to Twitter