Newsletter

een szkolenia nowy

Newsletter

Newsletter - Archiwum 2018

een szkolenia nowy

Newsletter - Archiwum 2018

een KE

 

Newsletter - Archiwum 2017

een szkolenia nowy

Newsletter - Archiwum 2017

een KE

 

Newsletter - Archiwum 2016

een szkolenia nowy

Newsletter - Archiwum 2016

een KE

 

Newsletter - Archiwum 2012

een szkolenia nowy

Newsletter - Archiwum 2012

Newsletter - Specjalne wydanie 2012

Kolejne spotkanie z naszym Newsletterem.

W tej edycji naszego wydawnictwa abstrakty ze światowej bazy danych.

Zapraszamy do lektury i do kontaktu z nami. 

Lista profili

 

 

1.

Niemiecka firma, wiodący producent taśmy do znakowania, blokowania, zabezpieczania i lokalizacji, plastikowych ogrodzeń oraz drutu poszukuje dystrybutorów. Firma produkuje folie zabezpieczające, podziemne oznakowanie ostrzegawcze i taśmę do lokalizacji i identyfikacji ogrzewania centralnego oraz głównych sieci zasilających

2.

Niemiecka firma specjalizująca się w projektowaniu, instalacji, utrzymaniu oraz serwisowaniu farm solarnych, wiatrowych oraz instalacji fotowoltaicznych jest zainteresowana współpracą z polskimi inżynierami w zakresie rozwoju projektów dot. energii odnawialnej w Polsce.

3.

Niemiecka firma, specjalizująca się w produkcji innowacyjnych łóżeczek dla noworodków, które mogą znaleźć zastosowanie w szpitalach, klinikach itp. poszukuje agentów, przedstawicieli i dystrybutorów sprzętu medycznego z Danii, Francji i Polski.

4.

Niemiecka firma specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości rowerów tradycyjnych oraz trójkołowych poszukuje partnerów do dystrybucji i podwykonawców.

5.

Czeska firma specjalizująca się w produkcji metali, produkcji ze stali nie rdzewnej, aluminium i innych stali specjalnych. Głównych obszarem produkcji firmy są części zamienne do pojazdów kolejowych. Firma poszukuje podwykonawców

6.

Czeski producent powłok, uszczelniaczy, dystrybutor żywic epoksydowych poszukuje pośrednika handlowego w Polsce. 

7.

Szwedzka firma wyspecjalizowana w projektowaniu i ręcznym malowaniu ubrań, np., ubrań dziecięcych, bielizny męskiej oraz T-shirtów poszukuje hurtowni i/lub producentów ubrań w rejonie nadbałtyckim. Przedsiębiorstwo  poszukuje również pośredników handlu tkaninami i/albo hurtowni tkanin.

8.

Szwedzki dystrybutor katalizatorów (wyłączny dystrybutor dwóch firm amerykańskich) poszukuje dystrybutorów oraz agentów sprzedażowych w dziale wsparcia transportu dla czystszego środowiska oraz mniejszego zużycia paliwa. Głównymi państwami, którymi jest zainteresowane przedsiębiorstwo to Dania, Polska oraz Niemcy.

9.

Szwedzka firma wyspecjalizowana w projektowaniu ogrodów poszukuje producenta damskiej odzieży roboczej ( odzieży do pracy z projektowaniem ogrodów). Firma potrzebuje podwykonawców.

10.

Szwedzka firma specjalizująca się w projektowaniu, produkcji i sprzedaży innowacyjnych oraz atrakcyjnych akcesoriów do wózków inwalidzkich poszukuje producentów szprych w Polsce, Łotwie, Litwie i Estonii.

 

 

11.

Turecka firma specjalizująca się w produkcji maszyn, platform dla ciężarówek, podnośników nożycowych, platform dla samochodów strażackich oraz podestów samojezdnych poszukuje dystrybutorów. Firma oferuje również usługi podwykonawstwa oraz poszukuje zagranicznych partnerów zainteresowanych inwestowaniem w Turcji do założenia spółki joint venture.

12.

Turecka firma specjalizująca się w produkcji głowic, kolanek oraz łączników dla przemysłu ciężkiego poszukuje dystrybutorów w Europie. Firma oferuje usługi podwykonawcze w zakresie produkcji pieców łukowych oraz paneli chłodzonych wodą. Firma oferuje również usługi dystrybucji dla chińskich producentów części do pieców łukowych.

13.

Turecka firma specjalizująca się w dostarczaniu usług inżynieryjnych oraz konsultacyjnych dla branż energetycznej, ochrony środowiska oraz BHP (m.in. konstrukcje dla fabryk oraz projektów energetycznych) poszukuje możliwości zawiązania międzynarodowej spółki joint venture

14.

Turecka firma z sektora MŚP specjalizująca się w projektowaniu oraz produkcji wysokowydajnych, energooszczędnych, zminiaturyzowanych modułów komputerowych poszukuję możliwości zawiązania spółki joint venture

15.

Turecka firma specjalizująca się w projektowaniu, produkcji oraz instalowaniu osprzętu do spawania punktowego i łukowego poszukuje i oferuje usługi dystrybucji oraz poszukuje możliwości zawiązania spółki joint venture

16.

Belgijska firma  specjalizująca się w dostarczaniu specjalnych rodzajów stali poszukuje dystrybutorów.

17.

Belgijska firma specjalizująca się w dystrybucji innowacyjnych oraz luksusowych produktów takich jak urządzenia elektroniczne, oświetleniowe, fontanny, wózki magazynowe oraz transportowe oferuje swoje usługi przedstawicielstwa handlowego na rynku belgijskim.

18.

Brytyjski producent kompaktowych, energooszczędnych zamrażarek (od małych jednostek do bardzo dużych indywidualnych rozwiązań) z możliwością zamrażania produktów spożywczych, poszukuje dystrybutora.

19.

Brytyjska firma specjalizująca się w badaniach i rozwoju rynkowym w sektorze budowlanym, w szczególności w zakresie oszczędności energii, poszukuje partnerów, którzy są zainteresowani wzrostem, bądź rozszerzeniem swojej sprzedaży do firm brytyjskich.  Firma oferuje swoje usługi  z zakresu analiz i badań rynkowych.

20.

Słowacka firma zajmującą się montażem podzespołów elektronicznych oraz części (PCBA) z częściami plastikowymi i metalowymi, poszukuje dystrybutorów, a także jest gotowy podjąć współpracę jako podwykonawca.

Neither the European Commission nor any person acting on behalf of the European Commission is responsible for the use which might be made of the information contained herein. The views in this publication are those of the author and do not necessarily reflect the policies of the European Commission.

 

Newsletter - grudzień 2012

Kolejne spotkanie z naszym Newsletterem.

W tej edycji naszego wydawnictwa abstrakty ze światowej bazy danych.

Zapraszamy do lektury i do kontaktu z nami. 

 

Lista profili – Grudzień 2012

 

 

1.

Rosyjska firma specjalizująca się w produkcji materacy dla dzieci: pościel, akcesoria i inne poszukuje producentów komponentów. Siedziba firmy znajduje się w regionie Jekaterynburgu.

2.

Włoska firma działająca w dziedzinie informacji i komunikacji (ICT) poszukuje usług pośrednictwa na rynku. Przedsiębiorstwo oferuje również swoje usługi jako podwykonawca i jest zainteresowany umowami typu joint venture. Firma opracowała unikalną, innowacyjną zintegrowaną platformę oprogramowania dla projektów przemysłowych w zakresie zarządzania procesowego i kontroli.

3.

Firma z Estonii poszukuje producentów spodni męskich (spodnie garniturowe) na Łotwie, Litwie, w Polsce, Finlandii i Czech, w celu zlecenia zamówień aby zwiększyć asortyment sklepów detalicznych.

4.

Izraelska firma specjalizująca się w rozwijaniu oraz produkcji systemów NAC (Network Access Control), oferująca ich instalację oraz całoroczną obsługę poszukuje usług pośrednictwa handlowego (agentów, przedstawicieli, dystrybutorów) swoich produktów oraz partnerów zainteresowanych zawiązaniem spółki joint venture, a także oferuje usługi podwykonawstwa/outsourcingu.

5.

Izraelska firma specjalizująca się w dostarczaniu energooszczędnych technologii do napowietrzania wody dla oczyszczalni ścieków poszukuje agentów i dystrybutorów swojej technologii na rynkach krajów Europy.

6.

Serbska firma specjalizująca się w produkcji stalowych konstrukcji (różnego typu) dla miejsc produkcji przemysłowej,  peronów, klatek schodowych i pojemników do wywozu opakowań PET, poszukuje i oferuje wzajemną współpracę produkcyjną. Poszukuje dystrybutorów i podwykonawców w krajach UE.

7.

Firma z Serbii specjalizująca się w produkcji wyrobów cukierniczych (czekolada, drażetki czekoladowe, praliny, lody, fondue, czekoladowe figurki). Poszukuje pośredników (głównie dystrybutorów).

8.

Mała serbska firma specjalizująca się w recyklingu metali, poszukuje i oferuje pośrednictwo oraz oferuje przedstawicielstwo oraz wzajemną produkcję.

9.

Mała serbska firma specjalizująca się w produkcji instalacji do budowy i konserwacji sieci wodociągowej, poszukuje dystrybutorów i agentów, partnerów do wzajemnej produkcji i podwykonawstwa. Oferuje przedstawicielstwo i współpracę typu joint venture.

10.

Łotewska firma wytwarza jednorazowe pojemniki na psie odchody poszukuje partnerów produkcyjnych (pulpa papierowa z recyklingu) oraz handlowych -dystrybutorów.

 

 

11.

Serbska firma specjalizująca się w produkcji stalowych pojemników (różnego typu) i szafek (szafa, słupek itp.) oferuje partnerom biznesowym przedstawicielstwo na rynku serbskim. Poszukuje oraz oferuje różne rodzaje współpracy (franczyza, joint venture, wzajemna produkcja oraz podwykonawstwo/usługi outsourcingu) partnerom z UE i USA.

12.

Łotewska firma z branży drzewnej produkująca palety, płoty, elementy ogrodzeń i konstrukcje z bali poszukuje partnerów handlowych (agentów i dystrybutorów).

13.

Łotewska firma z branży tekstylnej produkuje pościel ze 100% bawełny dla dorosłych i dla dzieci. Firma oferuje usługi podwykonawstwa oraz poszukuje partnerów handlowych - dystrybutorów.

14.

Łotewski producent wysokiej jakości papierowych artykułów piśmiennych z recyklingu (notesy, skoroszyty itp.) poszukuje dystrybutorów z kontaktami w sieciach sprzedaży.

15.

Łotewska firma zajmuje się projektowaniem placów zabaw i wytwarza sprzęt do gimnastyki. Jednym z wyrobów są wysoko wydajne gumowe ochraniacze. Firma poszukuje dystrybutorów tych produktów.

16.

Łotewska firma budowlana produkująca domy drewniane z bali poszukuje partnerów handlowych - dystrybutorów. Firma nawiąże też współpracę jako podwykonawca.

17.

Łotewska firma specjalizująca się w nanotechnologii oferuje swoje usługi jako podwykonawca w realizacji projektów związanych z tą branżą. Firma należy do światowej sieci ekspertów nanotechnologii.

18.

Bułgarski producent tektury falistej, papieru i opakowań plastikowych oferuje usługi podwykonawstwa dla zainteresowanych firm z UE.

19.

Bułgarska spółka specjalizuje się w produkcji bardzo precyzyjnych detali metalowych dla branży masznowej, elektronicznej, chemicznej, motoryzacyjnej, optycznej i medycznej. Firma oferuje swoje usługi dla zagranicznych partnerów jako podwykonawca.

20.

Bułgarska spółka produkuje wszystkie rodzaje opakowań metalowych dla przemysłu spożywczego, chemicznego i motoryzacyjnego w tym EOE (easy-open end) i aerozole dla produktów gospodarstwa domowego, higieny osobistej, odświeżania powietrza, itp. Firma oferuje działania w zakresie podwykonawstwa dla potencjalnych klientów europejskich.

Neither the European Commission nor any person acting on behalf of the European Commission is responsible for the use which might be made of the information contained herein. The views in this publication are those of the author and do not necessarily reflect the policies of the European Commission.

 

 

Newsletter - listopad 2012

Kolejne spotkanie z naszym Newsletterem.

W tej edycji naszego wydawnictwa abstrakty ze światowej bazy danych.

Zapraszamy do lektury i do kontaktu z nami. 

 

Lista profili –Listopad 2012

 

 

1.

Czeska firma specjalizująca się w produkcji i rozwoju całoscowej linii kosmetyków (krem i balsam do skóry atopowej) i suplementy diety z całkowicie nowym podejściem do leczenia atopowego zapalenia skóry (wewnętrzne i zewnętrzne do pielęgnacji skóry atopowej) bez użycia jakichkolwiek kortykosterydy poszukuje partnerów dystrybucyjnych .

2.

Czeski producent mleka i produktów mlecznych poszukuje dostawców opakowaniowań oraz komponentów, itp. (garnki, etykiety, kartony, rękawy składniki produktów mlecznych, dżemy) dla produktów mleczarskich.

3.

Turecka firma specjalizująca się w dystrybucji elementów urządzeń AGD, jachtów i żaglówek oferuje zostanie przedstawicielem handlowym dla europejskich producentów jachtów.

4.

Turecka firma, działająca w branży maszynowej, specjalizująca się w produkcji materiałów kompozytowych, powlekanej kauczukiem NBR stali/ stali nierdzewnej oraz uszczelek poszukuje agentów lub partnerów zainteresowanych sprzedażą jej produktów (szczególnie uszczelek i materiałów do ich produkcji dla branży samochodowej). Firma oferuje również usługi podwykonawstwa.

5.

Turecka firma specjalizująca się w produkcji barwionych dzianin, bawełny oraz tkanin poliestrowych poszukuje podwykonawców oraz dystrybutorów swoich produktów.

6.

Turecka firma specjalizująca się w produkcji pojazdów użytkowych oraz nadbudówek do przyczep poszukuje dystrybutorów. Firma jest również zainteresowana możliwościami wzajemnej produkcji oraz poszukuje franczyzobiorców.

7.

Turecka firma produkująca organiczną oliwę z oliwek poszukuje usług pośrednictwa handlowego (przedstawicieli, agentów, dystrybutorów).

8.

Belgijska firma specjalizująca się w rozwiązaniach dla domów i budynków użytkowych z zakresu dostarczania wody, powietrza i energii oraz produkująca generatory wody atmosferycznej oparte na nowej technologii poszukuje dystrybutorów.

9.

Belgijska firma specjalizująca się w poszukiwaniu źródeł finansowania oraz sprawach publicznych w  krajach Unii Europejskiej, a także usługach związanych z rozwojem przedsiębiorczości w Europie, Afryce oraz USA poszukuje przedstawicieli oraz oferuje usługi podwykonawstwa.

10.

Belgijska firma specjalizująca się w produkcji pieców przemysłowych do wytwarzania drutu oraz dostarczająca urządzenia grzewcze dla firm zajmujących się produkcją ceramiki, szkła, metali kolorowych oraz obróbką cieplna poszukuje dostawców wentylatorów i dmuchaw

11.

Belgijska firma działająca specjalizująca się w architekturze wnętrz i designu poszukuje podwykonawców z branży stolarskiej oraz artystycznej obróbki metalu

 

 

12.

Macedońska firma z branży farmaceutycznej i kosmetycznej, specjalizująca się w produkcji i pakowaniu produktów kosmetycznych i leków poszukuje agentów i dystrybutorów na rynku europejskim.

13.

Macedońska firma specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości artykułów z kartonu oraz toreb ekologicznych z papieru poszukuje agentów i dystrybutorów w krajach Unii Europejskiej.

14.

Macedońska firma specjalizująca się w produkcji i montażu konstrukcji ze stali i zbrojonego betonu oferuje usługi podwykonawstwa dla firm z UE.

15.

Irlandzka firma z sektora MSP, mająca doświadczenie w instalowaniu oraz serwisowaniu systemów mechanicznych wraz z oprogramowaniem dla firm z sektora energetycznego,  pozyskujących energię z oleju, gazu oraz wiatru, poszukuje usług pośrednictwa handlowego (agentów, przedstawicieli, dystrybutorów), możliwości zawiązania spółki joint venture oraz usług podwykonawstwa.

16.

Irlandzka firma specjalizująca się w dostarczaniu automatyki dla sektora medycznego oferuje oraz poszukuje usług pośrednictwa handlowego (agent, dystrybutor), możliwości zawiązania spółki joint venture do badań i rozwoju technologicznego oraz oferuje i poszukuje usług podwykonawstwa/outsourcingu.

Neither the European Commission nor any person acting on behalf of the European Commission is responsible for the use which might be made of the information contained herein. The views in this publication are those of the author and do not necessarily reflect the policies of the European Commission.

 

Newsletter - sierpień 2012

 

Kolejne spotkanie z naszym Newsletterem.

W tej edycji naszego wydawnictwa abstrakty ze światowej bazy danych.

Zapraszamy do lektury i do kontaktu z nami. 

 

Lista profili – Sierpień 2012

 

1.

Turecka firma, producent z branży tekstylnej poszukuje importerów, dystrybutorów oraz agentów zainteresowanych sprzedażą   wielowłókienkowej przędzy polipropylenowej. Firma jest również zainteresowana zawiązaniem spółki joint venture, oferuję współpracę na zasadach franczyzy oraz usługi podwykonawstwa dla zagranicznych partnerów

2.

Turecka firma produkująca lodówki i zamrażarki poszukuje importerów, dystrybutorów oraz agentów zainteresowanych sprzedażą jej produktów. Firma jest również zainteresowana zawiązaniem spółki joint venture, oferuję współpracę na zasadach franczyzy oraz usługi transportowe i logistyczne.

3.

Brytyjska firma specjalizująca się w produkcji urządzeń medycznych (Klasa 1 i 2) przeznaczonych do stosowania w endoskopii, a także w oddziałach szpitalnych posiadających Centralne Sterylizatornie, poszukuje profesjonalnych dystrybutorów, posiadających ugruntowane kontakty ze szpitalami i gabinetami lekarskimi 

4.

Brytyjska firma - projektant i dostawca ubranek dzieciecych z bawełny organicznej poszukuje dystrybutorów/odbiorców swoich produktów w krajach UE.  

5.

Serbska firma specjalizująca się w produkcji wysokociśnieniowych urządzeń hydraulicznych i maszyn rolniczych poszukuje dystrybutorów swoich produktów. Firma oferuje firmom europejskim usługi podwykonawstwa i outsourcingu.

6.

Serbska firma specjalizująca się w galwanizacji konstrukcji stalowych oferuje joint veture i usługi podwykonawstwa.

7.

Serbska firma specjalizująca się w obróbce maszynowej/skrawaniu różnego typu poszukuje przedstawicieli i partnerskiej franczyzy. Firma oferuje możliwość wspólnej produkcji.

8.

Serbska firma będąca liderem w dziedzinie produkcji statków szuka różnych możliwości współpracy w celu poszerzenia swojej sieci klientów i wejścia na nowe rynki.

9.

Duża firma serbska specjalizująca się w produkcji przewodów dla różnych gałęzi przemysłu, silosów, profili i sprzętu, poszukuje i oferuje pośrednictwo handlowe (w roli pośrednika)

 

Neither the European Commission nor any person acting on behalf of the European Commission is responsible for the use which might be made of the information contained herein. The views in this publication are those of the author and do not necessarily reflect the policies of the European Commission.

Newsletter - lipiec 2012

Kolejne spotkanie z naszym Newsletterem.

W tej edycji naszego wydawnictwa abstrakty ze światowej bazy danych.

Zapraszamy do lektury i do kontaktu z nami. 

 

Lista profili – Lipiec 2012

 

1.

Niemiecki producent kół, kółek i przenośników, pilnie poszukuje partnera dystrybucyjnego w Polsce. Firma posiada polską stronę internetową: www.schwalb-rolki.pl

2.

Turecka firma specjalizująca się w produkcji oraz dystrybucji urządzeń do fizykoterapii poszukuje dystrybutorów i agentów działających na zagranicznych rynkach

3.

Turecka firma eksportuje wysokiej jakości tkaniny do ubrań i techniczne tkaniny do ubrań roboczych (dla strażaków, wojska, policji, pracowników fizycznych). Firma ta produkuje ubrania na eksport i handluje tkaninami. Firma ta poszukuje dystrybutorów dla ich produktów i jest zainteresowana wzajemną produkcją oraz oferuje także porozumienia o podwykonawstwie.

4.

Włoska firma specjalizująca się w dystrybucji materiałów eksploatacyjnych, sprzętu dla branży motoryzacyjnej i sektorów przemysłowych poszukuje dystrybutorów w północnej i wschodniej Europie oraz na Bliskim Wschodzie.

5.

Włoska firma specjalizująca się w projektowaniu i produkcji stalowych konstrukcji w obszarze inżynierii lądowej, sektora zootechniki i innych specjalistycznych prac tj,  budowy mostów, kominów poszukuje agentów w krajach UE, Szwajcarii, Turcji i Egipcie.

 

6.

Włoska firma produkująca lody bezglutenowe, nutraceutyczne (z antyoksydantami, kwasami omega 3, omega 6 i innymi molekułami) oraz tradycyjne lody włoskie poszukuje agentów, przedstawicieli i dystrybutorów w celu poszerzenia sieci sprzedaży za granicą.

7.

Łotewska firma oferuje ekologiczny, ręcznie wykonany papier z recyklingu oraz papier ze 100% trawy jako materiały do projektowania innowacyjnych produktów. Firma poszukuje dystrybutorów oraz oferuje podwykonawstwo dla producentów opakowań lub studiów projektowych.

8.

Rumuńska firma specjalizująca się w produkcji części zamiennych do maszyn związanych z motoryzacją (elementy do koparek, pojazdów, ciągników – tłoki, wałki, koła zębate), podzespołów maszyn pakujących, komponentów dla linii montażowych oferuje swoje usługi jako podwykonawca.

9.

Rumuńska firma działająca w dziedzinie energii odnawialnej oraz odzyskiwania surowców z materiałów segregowanych oferuje swoje usługi jako podwykonawca dla potencjalnych partnerów aktywnych w tym samym lub pokrewnym zakresie działania oraz poszukuje partnerów z krajów Unii Europejskiej zainteresowanych joint venture i wzajemną produkcją.

 
Neither the European Commission nor any person acting on behalf of the European Commission is responsible for the use which might be made of the information contained herein. The views in this publication are those of the author and do not necessarily reflect the policies of the European Commission.
 

Newsletter - czerwiec 2012

Kolejne spotkanie z naszym Newsletterem.

W tej edycji naszego wydawnictwa abstrakty ze światowej bazy danych oraz zaproszenia na interesujące imprezy organizowane w ramach sieci Enterprise Europe Network .

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat Polsko-Niemieckiego Dnia Logistyki oraz spotkań biznesowych w ramach AeroDays 2012. 

Zapraszamy do lektury i do kontaktu z nami.

Polsko-Niemiecki Dzień Logistyki

Polsko-Niemiecki Dzień Logistyki skierowany jest do spedytorów, firm transportowych, usługodawców dla branży transportowej, firm wysyłających ładunki i organizacji – a więc do wszystkich tych, którzy w Niemczech i w Polsce chcą nadać transportowi nowe impulsy i wsparcie oraz sprostać potokom transportów i towarów w przyszłości.

Jednodniowe forum branżowe obejmuje referaty tematyczne i międzynarodową giełdę kooperacyjną (udział bezpłatny).

Termin rejestracji upływa 1 września.

Więcej informacji znajdą Państwo na (strona również w języku polskim po kliknięciu na biało-czerwoną flagę):

http://www.ihk-ost.de/logistiktag2012

AeroDays 2012

Gorąco zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Berlina w dniach 11-14 września b.r. W tych dniach odbędą się spotkania biznesowe w ramach Aerodays 2012. Spotkania te są częścią renowowanej imprezy Berlin Air Show ILA 2012.

Więcej informacji na:

http://www.b2match.eu/aerodays2012/pages/home

http://www.ila-berlin.de/

Lista profili –Czerwiec 2012

 

 

1.

Firma z siedzibą w Brukseli specjalizująca się w projektowaniu i wytwarzaniu sprzętu do terapii ruchowej i osteopatii, wytworzyła innowacyjne narzędzie to leczenia bólu pleców spowodowanego złym snem. Ten łatwo przenaszalny i lekki sztywny plastikowy panel wykonany metodą kształtowania termicznego jest przeznaczony do użytku aby zapobiegać bólom pleców i jednocześnie do wzmocnienia materaca łóżka. Głównym rynkiem odbiorców miałyby być wysokiej klasy międzynarodowe hotele na całym świecie, ale także firmy produkujące materace. Firma poszukuje dystrybutorów i kupców we Francji i w Zachodniej Europie.

2.

Turecka firma specjalizująca się w produkcji  i dystrybucji produktów medycznych używanych przy operacjach mózgu poszukuje agentów i dystrybutorów

3.

Włoska firma specjalizująca się w ochronie katodowej dla łodzi rekreacyjnych i innych jednostek pływających oraz innym zastosowaniu przemysłowym w/w procesu  poszukuje dystrybutorów w Europie, Rosji, Chinach, Japonii, Meksyku i Chile.

4.

Łotewska firma specjalizująca się w dostawach świeżych i mrożonych owoców morza dla producentów konserwowanej żywności   poszukuje  partnerów handlowych (agentów i dystrybutorów).

5.

Bośniacki producent różnych konstrukcji metalowych i części (drogowe bariery ochronne, słupy oświetleniowe, zadaszenia itp.) poszukuje agentów i dystrybutorów oraz oferuje usługi podwykonawstwa.

6.

Bośniacka firma specjalizująca się w produkcji maszyn, narzędzi i materiałów budowlanych poszukuje partnerów handlowych (agentów, przedstawicieli, dystrybutorów) i oferuje usługi podwykonawstwa.

7.

Chorwacka firma specjalizująca się w opracowywaniu studiów wykonalności projektów energetycznych, podręczników sprzedaży, operacyjnych i utrzymania różnych systemów energetycznych, planów orurowania w 3D, analiz i obliczeń odzysku strat ciepła, symulacji projektowania zakładów i koncepcji inżynierskich, poszukuje partnerów handlowych i oferuje podwykonawstwo.

8.

Chorwacka firma specjalizująca się w produkcji rurociągów do mechanicznych układów sprzęgających i ochronie antykorozyjnej rur oferuje współpracę na zasadzie franczyzy i poszukuje partnerów produkcyjnych i podwykonawców.

9.

Rumuńska firma specjalizująca się w produkcji ceramiki dekoracyjnej: donice, wazony, świeczniki, ceramika ogrodowa poszukuje partnerów z podobnej branży w celu wzajemnej produkcji lub partnerów zainteresowanych połączniem lub wymianą udziałów. Firma oferuje także swoje usługi pośrednictwa w handlu.

 

Neither the European Commission nor any person acting on behalf of the European Commission is responsible for the use which might be made of the information contained herein. The views in this publication are those of the author and do not necessarily reflect the policies of the European Commission.

 

 

 

Newsletter - kwiecień 2012

Kolejne spotkanie z naszym Newsletterem.

W tej edycji naszego wydawnictwa ciekawe propozycje szkolenia z zakresu handlu międzynarodowego.

„Last but not Least” naszego wydawnictwa, czyli abstrakty ze światowej bazy danych.

Zapraszamy do lektury i do kontaktu z nami. 

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu, którego tematem będzie: „Międzynarodowa sprzedaż towarów i przedawnienie roszczeń w świetle Konwencji Narodów Zjednoczonych o umowach międzynarodowej sprzedaży towarów orazKonwencji o przedawnieniu w międzynarodowej sprzedaży towarów”. Szkolenie odbędzie się 17 kwietnia 2012 roku w Nowym Kisielinie, ul. Syrkiewicza 9.

Poniżej agenda do spotkania.

Zgłoszenia proszę przesyłać na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

PROWADZENIE: mgr Jacek Kanclerz, ref. sąd. w Sądzie Rejonowym w Nowej Soli 

PROGRAM:

9.00 – 9.30      Otwarcie warsztatów i wprowadzenie 

                        Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego

9.30 – 10.00    Źródła prawa oraz ustalanie prawa właściwego dla zobowiązań umownych

(prawo prywatne międzynarodowe oraz rozporządzenie Parlamentu Europejskiego,  Rady (WE) Nr 593/2008 z dnia 17 czerwca 2008 – Rzym I)

10.00–10.30  Cel i podstawowe założenia Konwencji Narodów Zjednoczonych o umowach   międzynarodowej sprzedaży towarów

10.30 – 11.00    Zakres zastosowania oraz struktura Konwencji

11.00 – 11.30  PRZERWA

11.30 – 12.15  Przepisy ogólne, sposoby zawierania umów w świetle

Konwencjio umowach międzynarodowej sprzedaży towarów

12.15–13.00      Obowiązki stron, odpowiedzialność za niewykonanie umowy,

środki ochrony prawnej w świetle przepisów Konwencji

13.00 – 13.30 LUNCH

13.30 – 14.30  Przedawnienie roszczeń w świetle Konwencji o przedawnieniu                                                                                      w międzynarodowej sprzedaży towarów

14.30 – 15.30     Aspekt porównawczy – prawo międzynarodowe a prawo krajowe

15.30 – 16.00  Podsumowanie i dyskusja

Lista profili – Marzec 2012

 

 

1.

Turecka firma budowlana, specjalizująca się w inżynierii lądowej (budynki mieszkalne, przemysłowe, infrastruktura) oraz technicznej (rurociągi, wentylacje, instalacje), poszukuję możliwości zawiązania spółki joint venture oraz oferuje usługi podwykonawstwa dla tego rodzaju działalności. Firma oferuje również usługi podwykonawstwa dla takich prac jak serwisowanie i utrzymywanie fabryk. Firma posiada duże doświadczenie w zarządzaniu projektami oraz posiada inżynierski know-how, który oferuje swoim partnerom przy planowaniu i wykonywaniu projektów.

 

2.

Turecka firma, specjalizująca się w wytwarzaniu produktów służących do izolacji cieplnej i tłumienia dźwięku, takich jak foamex, polyberk, reflekt oraz materiałów do pakowania, takich jak airfoam i airpack, poszukuje dystrybutorów swoich produktów.

 

3.

Turecka firma, specjalizująca się w produkcji wanien, kabin prysznicowych, mebli łazienkowych poszukuje dystrybutorów.

 

4.

Turecka firma, produkująca wkłady filtrujące o różnej długości i wydajności, używane do filtrowania cieczy poszukuje agentów, przedstawicieli handlowych oraz dystrybutorów

 

5.

Turecka firma specjalizująca się w produkcji wyposażenia dla hoteli, restauracji, kafeterii, hipermarketów, szpitali, centrów handlowych, baz wojskowych oraz fabryk poszukuje agentów, dystrybutorów oraz przedstawicieli handlowych oraz oferuje usługi podwykonawstwa

 

6.

Turecka firma, specjalizująca się w produkcji sprzętu do smarowania oraz metalowych części wycinanych na maszynach CNC dla przemysłu samochodowego i producentów sprzętu rolniczego, a także absorbujących drgania amortyzatorów do pralek oferuje usługi podwykonawstwa. Firma poszukuje również możliwości produkcji wzajemnej.

 

7.

Turecka firma, specjalizująca się w produkcji przełączników elektrycznych oraz gniazdek poszukuje dystrybutorów w krajach Europy.

 

8.

Belgijska firma, europejski lider w produkcji urządzeń ultradźwiękowych używanych do konserwacji i oszczędzania energii poszukuje wyłącznych dystrybutorów swoich produktów.

 

9.

Belgijska firma, specjalizująca się w produkcji ubrań dla kobiet w ciąży oraz artykułów dla dzieci, poszukuje franczyzobiorców i/lub dystrybutorów.

 

 

 

10.

Brytyjski producent i dystrybutor chodników, dywaników, mat pod drzwi, mat, wykładzin stosowanych do użytku domowego jak i na zewnątrz poszukuje nowych dostawców produktów w zakresie mat, dywaników w celu poszerzenia istniejącego asortymentu. Firma jest zainteresowana zdywersyfikowaniem swojego asortymentu i poszukuje nowych produktów w celu ich sprzedaży swoim klientom w Wielkiej Brytanii oraz w UE.

 

11.

Brytyjska firma sprzedająca szereg unikatowych bagażników, wielofunkcyjnych bagażowych systemów modułowych dla nart, desek snowboardowych , butów, które są  związane ze sprzętem takim jak kaski, ubrania itp., poszukuje dystrybutorów w Europie.

 

12.

Brytyjska firma zajmująca się importem i sprzedażą hurtową modnej biżuterii, torebek i akcesoriów w zakresie British design poszukuje dystrybutorów w Europie.

 

13.

Brytyjska firma specjalizująca się w produkcji analizatorów do metali ciężkich poszukuje dystrybutorów w Europie.

 

14.

Brytyjski deweloper innowacyjnych i eko-przyjaznych produktów, które pomagają szybciej ogrzać pokoje, oszczędzają energię i redukują koszty ogrzewania poszukuje dystrybutorów w Europie.

 

15.

Brytyjska firma specjalizująca się w produkcji mebli z wytrzymałego drewna, lakierowanych i dekorowanych poszukuje dilerów i dystrybutorów w całej Europie.

 

16.

Włoska firma specjalizująca się w obszarze projektowania i produkcji wysokiej i średniej jakości torebek damskich ze skóry, tkaniny i uszlachetnianej skóry poszukuje dystrybutorów , partnerów do joint-venture, podwykonawstwa i outsourcingu w Europie, Azji i USA.

 

17.

Rosyjska firma zajmująca się produkcją oraz sprzedażą wysoce energooszczędnych urządzeń grzewczych zasilanych energia słoneczną poszukuje partnera do joint venture. Prosimy o kontakt z ośrodkiem EEN przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz powołanie się na numer referencyjny 20120402001.

 

18.

Rosyjska firma specjalizująca się w produkcji towarów ogniotrwałych poszukuje partnerów do joint venture. Prosimy o kontakt z ośrodkiem EEN przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz powołanie się na numer referencyjny 20120403032.

 

19.

Rosyjska firma specjalizująca się w produkcji pieczywa, świeżych wyrobów piekarniczych oraz ciast, poszukuje partnerów do joint venture. Firma opracowała i opatentowała unikalne wyroby piekarnicze i cukiernicze oparte na recepturze robienia chleba z dodatkiem mchu islandzkiego oraz sproszkowanego warzywnego suplementu diety. Prosimy o kontakt z ośrodkiem EEN przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz powołanie się na numer referencyjny 20120404001.

 

20.

Znana szwedzka artystka, która posiada swoje włane muzeum oraz sklep, zajmująca się wytwarzaniem przedmiotów artystycznych takich jak szkło, obrazy, naczynia porcelanowe, dekoracje itp., poszukuje producentów zabawek oraz figurek. Artystka wykorzystuje staromodne zabawki oraz figurki Disney'a, dlatego też poszukuje firmy posiadającej zgodę na ich produkcję. Podwykonawca powinien również mieć możliwości produkcji figurek i zabawek według własnego projektu artystki.  Prosimy o kontakt z ośrodkiem EEN przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz powołanie się na numer referencyjny 20120402012.

 

21.

Szwedzka firma sprzedająca produkty ekologiczne w dużym centrum ekologicznym oraz za pośrednictwem Internetu, poszukuje dostawców wszelkiego typu produktów tego rodzaju, takich jak produkty do pielęgnacji skóry, makijażu, dekoracji, a także odzież, produkty spożywcze itp.  Prosimy o kontakt z ośrodkiem EEN przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz powołanie się na numer referencyjny 20120404021.

 

22.

Niewielka szwedzka firma, która opracowała innowacyjny kosz na śmieci, poszukuje dystrybutorów w Europie. Produkt pozwala na używanie dwóch worków na śmieci jednocześnie, dzięki czemu nadają się do segregowania odpadów. Prosimy o kontakt z ośrodkiem EEN przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz powołanie się na numer referencyjny 20120410027.

 

23.

Węgierska firma, specjalizująca się w zarządzaniu, zbieraniu, recyklingu i oczyszczaniu odpadów, poszukuje partnerów do wzajemnej produkcji, współpracy joint venture oraz działalności podwykonawczej w zakresie energii odnawialnych, technologii środowiskowych i nabywania produktów recyklingowanych na terenie Polski i Finlandii.

 

24.

Węgierska firma aktywnie działająca na rynku produkcji podłóg drewnianych i mebli. Firma oferuje swoje wolne moce przerobowe firmom, które są zainteresowane produkcją mebli (używane są trwałe i warstwowane materiały) lub dystrybucją podłóg drewnianych do celów podwykonawstwa lub działalności outsourcingowych.

 

25.

Hiszpańska firma specjalizująca się w produkcji urządzeń do napowietrzania (stosowanych w biologicznych oczyszczalniach ścieków), projektowaniu i budowaniu oczyszczalni ścieków oraz powtórnym wykorzystaniu ścieków w procesach miejskich i przemysłowych, poszukuje dystrybutora w Europie. Firma oferuje również usługi podwykonawstwa.

 

26.

Niemiecka firma z wieloletnim doświadczeniem w planowaniu i konstrukcji stacji fermentacji beztlenowej, biogazu, oczyszczania biologicznego oraz fermentacji osadów ściekowych poszukuje partnerów we Wschodniej Europie. Firma jest zainteresowana joint venture i oferuje podwykonawstwo.

 

27.

Czeski producent produktów ziołowych poszukuje partnerów zdolny zaopatrzyć spółkę w odpowiednie opakowania dla produktów żywieniowych, kosmetycznych oraz produktów farmaceutycznych.

 

28.

Czeska spółka specjalizująca się w spawaniu, obróbce skrawaniem i konserwacji maszyn poszukuje możliwości wzajemnej produkcji

 

29.

Francuski producent szklanych korali, lider w Europie w produkcji mikro szklanych korali stosowanych do horyzontalnego oznaczania dróg, naprawiania uszkodzonej powierzchni, wzmacniania syntetycznej żywicy, renowacji kamiennych fasad, walki z ogniem oraz w  wielu innych  dziedzinach poszukuje przedsiębiorcy zajmującego się recyclingiem szkła sodowo-wapniowego. 

 

30.

Rumuński producent farb, lakierów, klejów, rozpuszczalników, farb i wspomagaczy poszukuje usług pośrednictwa handlowego z krajów Unii Europejskiej, a także zainteresowana jest wspólną produkcją oraz rozwojem.

 

31.

Rumuńska firma specjalizująca się w produkcji elektroniki, ogrzewania, fotowoltaiki, instalacji solarnych poszukuje partnera do produkcji instalacji solarnych oraz otwarcia sieci sklepów specjalizujących się w energii solarnej. Firma jest również zainteresowana potencjalną franczyzą oraz połączeniem lub wymianą udziałów.

 

Neither the European Commission nor any person acting on behalf of the European Commission is responsible for the use which might be made of the information contained herein. The views in this publication are those of the author and do not necessarily reflect the policies of the European Commission.

 

Newsletter - marzec 2012

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu, którego tematem będzie: „Międzynarodowa sprzedaż towarów i przedawnienie roszczeń w świetle Konwencji Narodów Zjednoczonych o umowach międzynarodowej sprzedaży towarów orazKonwencji o przedawnieniu w międzynarodowej sprzedaży towarów”.

 

Szkolenie odbędzie się 17 kwietnia 2012 roku w Nowym Kisielinie, ul. Syrkiewicza 9.

Poniżej agenda do spotkania.

Zgłoszenia proszę przesyłać na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

PROWADZENIE: mgr Jacek Kanclerz, ref. sąd. w Sądzie Rejonowym w Nowej Soli

 

PROGRAM:

9.00 – 9.30      Otwarcie warsztatów i wprowadzenie 

                        Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego

9.30 – 10.00    Źródła prawa oraz ustalanie prawa właściwego dla zobowiązań umownych

(prawo prywatne międzynarodowe oraz rozporządzenie Parlamentu Europejskiego,  Rady (WE) Nr 593/2008 z dnia 17 czerwca 2008 – Rzym I)

10.00–10.30  Cel i podstawowe założenia Konwencji Narodów Zjednoczonych o umowach   międzynarodowej sprzedaży towarów10.30 – 11.00    Zakres zastosowania oraz struktura Konwencji

11.00 – 11.30  PRZERWA

11.30 – 12.15  Przepisy ogólne, sposoby zawierania umów w świetle Konwencjio umowach międzynarodowej sprzedaży towarów

12.15 – 13.00  Obowiązki stron, odpowiedzialność za niewykonanie umowy, środki ochrony prawnej w świetle przepisów Konwencji

13.00 – 13.30 LUNCH

13.30 – 14.30  Przedawnienie roszczeń w świetle Konwencji o przedawnieniu w międzynarodowej sprzedaży towarów

14.30 – 15.30  Aspekt porównawczy – prawo międzynarodowe a prawo krajowe

15.30 – 16.00  Podsumowanie i dyskusja

 

Lista profili – Marzec 2012

 

 

1.

Turecka firma, założona w 1972 roku, produkująca głównie włókna akrylowe, wełniane, polipropylenowe poszukuje usług pośrednictwa handlowego oraz franszyzy

2.

Turecka firma, produkująca ubrania dziecięce poszukuje agentów handlowych, dystrybutorów, przedstawicieli handlowych, a także partnerów do zawiązania spółki joint venture. Firma poszukuje również podwykonawców

3.

Turecka firma produkująca torebki, walizki i inne skórzane produkty poszukuje pośredników handlowych, oferuje usługi podwykonawstwa oraz podejmie się franszyzy. Jest również otwarta na możliwość zawiązania spółki joint venture oraz wzajemną produkcję

4.

Turecka firma produkująca włókna akrylowe, polipropylenowe CF oraz BCF poszukuje dystrybutorów

5.

Belgijska firma stworzyła koncepcję modularnej biżuterii, która pozwala na dowolną zmianę kolorów i elementów składowych danej ozdoby. Dzięki temu klient otrzymuje możliwość zmieniania swojej biżuterii oraz dokupywania pojedynczych elementów. Firma poszukuje producentów licencyjnych, dystrybutorów oraz usług marketingu

6.

Belgijska firma produkująca naturalny, mineralny pochłaniacz substancji płynnych i półpłynnych, którego użycie pozwala na znaczące oszczędności, poszukuje partnera z doświadczeniem w dystrybucji środków czystości i higieny

7.

Hiszpańska firma produkująca nadwozia do pojazdów silnikowych (busy, autobusy ) oraz pojazdów hybrydowych elektrycznych poszukuje usług pośrednictwa handlowego oraz możliwości wzajemnej produkcji.

8.

Hiszpańska firma specjalizująca się w instalacjach paneli elektrycznych, LEDowych oraz fotowoltaicznych poszukuje i oferuje pośrednictwo handlowe i outsorcing.

9.

Włoska firma specjalizująca się w produkcji makaronu, przetworów z pomidorów, mąki, semoliny, kus kus, gnocchi, słodyczy, oliwy z oliwek, roślin strączkowych z ekologicznej uprawy poszukuje pośredników handlowych (dystrybutorów).

 

 

10.

Włoska mała firma, lider w branży metalowej na krajowym rynku, handlująca stalą nierdzewną, stopami niklu, żelazawymi i nieżelazawymi, odpadkami tytanu poszukuje partnerów handlowych do joint venture oraz pośrednictwa. Firma stworzyła innowacyjne technologie w obszarze recyklingu metali, posiada własne laboratorium analizy metali i oferuje również usługi w zakresie cięcia metali.

11.

Włoska firma specjalizująca się w projektowaniu i instalacji modułów fotowoltaicznych poszukuje agentów i dystrybutorów na terytorium Europy.

12.

Włoska firma inżynieryjna działająca w obszarze inżynierii środowiska, specjalizująca się w technologiach uzdatniania wody  poszukuje pośredników handlowych.

13.

Rumuńska firma specjalizująca się w mechanicznej obróbce elementów do średniej i wysokiej głośności części poszukuje partnerów do wspólnej produkcji oraz oferuje podwykonawstwo. Firma dostarcza w głównej mierze narzędzia i części zamienne dla przemysłu lotniczego, medycznego, spożywczego, samochodowego oraz przemysłu opakowań.

14.

Rumuńska firma specjalizująca  się w produkcji różnego rodzaju krat metalowych, akcesoriów do wentylacji technologią mechanicznej obróbki metali poszukuje hurtowni, dystrybutora dla swoich produktów, partnerów do wzajemnej produkcji oraz oferuje usługi podwykonawstwa.

15.

Austriacka firma działająca w sektorze rolnym zajmuje się produkcją i sprzedażą w sektorze produktów rolnych. Firma poszukuje międzynarodowego dystrybutora zbóż, zwłaszcza dla prosa czerwonego.

16.

Rosyjska firma produkująca ekskluzywne zegarki oraz biżuterię poszukuje dystrybutorów swojego towaru. Produkty wykonywane są z najszlachetniejszych metali oraz cennych kamieni przy wykorzystaniu szwajcarskiej i japońskiej technologii. Wszystkie przedmioty cechuje wyszukany design i wysoka jakość.  Prosimy o kontakt z ośrodkiem EEN przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz powołanie się na numer referencyjny 20120202022.

17.

Rosyjska firma specjalizująca się w świadczeniu usług naprawczych oraz remoncie silników elektrycznych oraz turbin poszukuje firm z Bułgarii, Niemiec, Polski, Węgier oraz Rumunii do utworzenia joint venture, współpracy na zasadzie produkcji wzajemnej lub podwykonawstwa. Poszukiwani partnerzy to : duże firmy przemysłowe potrzebujące napraw, części zapasowych do silników oraz turbin; małe oraz średnie firmy zajmujące się naprawą silników oraz turbin; firmy marketingowe zainteresowane promowaniem usług naprawczych silników oraz turbin.

18.

Rosyjska firma specjalizująca się w hurtowej sprzedaży materiałów budowlanych oferuje swoje usługi jako dystrybutora lub przedstawiciela handlowego. Firma poszukuje głównie producentów wysokiej jakości wykładzin podłogowych, urządzeń elektrycznych, farb, hydrauliki oraz akcesoriów malarskich oraz dekoracyjnych. Prosimy o kontakt z ośrodkiem EEN przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz powołanie się na numer referencyjny 20120224028.

19.

Rosyjska firma zajmująca się produkcją oraz sprzedażą materiałów kompozytowych oferuje usługi pośrednictwa handlowego dla producentów tychże materiałów. Firma ponadto oferuje outsourcing dla firm zajmujących się inżynierią oraz projektowaniem przemysłowym w zakresie tworzenia projektów przemysłowych. Prosimy o kontakt z ośrodkiem EEN przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz powołanie się na numer referencyjny 20120224023.

20.

Rosyjska firma specjalizująca się w produkcji wyrobów z plastiku oferuje usługi outsourcingu. Firma wykonuje pełen zakres usług w dziedzinie formowania wyrobów z tworzyw sztucznych: projektowania, prototypowanie, produkcja pilotażowa oraz produkcja masowa. Prosimy o kontakt z ośrodkiem EEN przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz powołanie się na numer referencyjny 20120224003

21.

Rosyjska firma zajmująca się usługami sprzątającymi poszukuje producentów profesjonalnego sprzętu do czyszczenia lub chemicznych środków czystości, oferując dystrybucję na terenie Rosji. Firma jest również zainteresowana wymianą doświadczeń. Prosimy o kontakt z ośrodkiem EEN przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz powołanie się na numer referencyjny 20120213012.

22.

Rosyjska firma specjalizująca się w produkcji oraz przystosowywaniu pojazdów do prac specjalnych- usług kolejowych, policji czy też usług komunalnych, poszukuje partnera do utworzenia joint venture. Firma oferuje utworzenia fabryki montażowej bazującej na wyposażeniu fabryki w Sankt Petersburgu. Prosimy o kontakt z ośrodkiem EEN przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz powołanie się na numer referencyjny 20120210020.

23.

Rosyjska firma specjalizująca się w dziedzinach takich jak : kartografia, drukarstwo, turystyczna promocja regionu Twer oraz produkcji pamiątek, poszukuje partnerów do współpracy na zasadzie produkcji wzajemnej. Firma posiada dziesięcioletnie doświadczenie w branży kartograficznej oraz trzyletnie doświadczenie w produkcji pamiątek. Prosimy o kontakt z ośrodkiem EEN przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz powołanie się na numer referencyjny 20120207026.

24.

Dynamicznie rozwijająca się firma rosyjska, zajmująca się pakowaniem oraz sprzedażą ziaren słonecznika poszukuje zagranicznych dystrybutorów swoich produktów. Prosimy o kontakt z ośrodkiem EEN przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz powołanie się na numer referencyjny 20120207024.

25.

Rosyjska firma specjalizująca się w produkcji geomembran oraz geowłókniny poszukuje dystrybutorów. Prosimy o kontakt z ośrodkiem EEN przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz powołanie się na numer referencyjny 20120224024.

26.

Szwedzka firma specjalizująca się w projektowaniu ogrodów poszukuje producenta odzieży damskiej (do pracy przy projektowaniu ogrodów). Poszukiwana firma powinna być producentem wysokiej jakości roboczej odzieży damskiej oraz zapewniać szybką dostawę i dobrą komunikację. Prosimy o kontakt z ośrodkiem EEN przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz powołanie się na numer referencyjny 20120206027.

27.

Szwedzka firma specjalizująca się w projektowaniu ubrań do tajnych operacji nadzoru poszukuje partnera biznesowego będącego producentem tkanin odpornych na podarcie. Prosimy o kontakt z ośrodkiem EEN przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz powołanie się na numer referencyjny 20120208050.

 

 

Neither the European Commission nor any person acting on behalf of the European Commission is responsible for the use which might be made of the information contained herein. The views in this publication are those of the author and do not necessarily reflect the policies of the European Commission

 

Newsletter - luty 2012

Kolejne spotkanie z naszym Newsletterem.

W tej edycji naszego wydawnictwa ciekawe artykuły z wyjazdu na targi do Walencji, pod czas których odbyły się spotkania biznesowe. 

„Last but not Least” naszego wydawnictwa, czyli abstrakty ze światowej bazy danych.

Zapraszamy do lektury i do kontaktu z nami.

 

Spotkanie biznesowe w Walencji było miejscem zawiązania, na razie nie formalnej, bliskiej współpracy pomiędzy klastrami przemysłowymi z Zielonej Góry i Gorzowa Wlkp.

 

Zintegrować lubuski biznes

Parafrazując stare polskie przysłowie, które mówi, że  „góra z górą się nie zejdą ale klaster z klastrem tak” można opisać jeden z efektów wspólnego wyjazdu lubuskich firm na zorganizowane przez Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego spotkania biznesowe w Walencji. „Dla moich Polaków  nie ma rzeczy niemożliwych” powiedział kiedyś Napoleon Bonaparte i tak samo jest z przedstawicielami lubuskich firm, które z nami blisko współpracują – tłumaczy Dyrektor CPTT UZ dr inż. Roman Kielec, inicjator wyjazdu do Walencji. Do nawiązania współpracy pomiędzy Lubuskim Klastrem Metalowym, reprezentowanym przez Zbigniewa Rudowicza, a Lubuskim Klastrem Energetyki Odnawialnej i Efektywności Energetycznej, reprezentowanym przez Henryka Mazurkiewicza, zdecydowano się podczas targów. Zrozumieliśmy że mamy zbieżne interesy, które wspólnie możemy silniej i mocniej wyartykułować. Działając wspólnie możemy znacznie więcej osiągnąć – tłumaczy H. Mazurkiewicz.

W jedności siła

To symboliczne działanie zmierzające do lepszego wykorzystania potencjału lubuskich firm zrzeszonych w obu klastrach ma jeszcze jeden ważny aspekt. Czas zakończyć wieloletnie wyścigi o to które miasto jest lepsze – Gorzów czy Zielona Góra – a zacząć wspólnie działać. To porozumienie to znaczący krok na drodze ku pełnej współpracy dwóch miast. - stwierdza Z. Rudowicz. W pełni się z tym zgadzam,dlategozostawmy uczciwą rywalizację naszym lubuskim sportowcom. My musimy zacząć działać razem – dodaje H. Mazurkiewicz. I musieliśmy przelecieć aż 2000 km aby to zrozumieć. Ale tak czasem musi być, aby zrozumieć pewne rzeczy trzeba się na chwilę oderwać od ziemi – podsumowuje z uśmiechem H. Mazurkiewicz.

Opłacalne wysiłki Centrum

Porozumienia nie byłoby możliwe gdyby nie zabiegi Dyrektora Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego dr inż. R. Kielec. Centrum stało się swoistym lepiszczem, które pomogło nam w osiągnięciu porozumienia, które dzięki zaangażowaniu jego pracowników stało się faktem – informuje Z. Rudowicz. Cytując wspomnianego wcześniej Napoleona Bonaparte „są tylko dwie rzeczy, które jednoczą ludzi: strach i interes”. W tym wypadku chodzi przede wszystkim o interes. Wyjazd na targi do Walencji nie byłby możliwy gdyby nie udział CPTT UZ w projekcie Enterprise Europe Network.

Karol Dąbrowski – konsultant EEN, CPTT UZ

 

Sześć  firm z województwa lubskiego, blisko 30 spotkań biznesowych, wizyta w hiszpańskiej firmie z branży energii odnawialnej – czyli dwa dni wytężonej pracy podczas Międzynarodowych Targów Energii, Rozwiązań Środowiskowych i Gospodarki Wodnej Egética Expoenergética / Ecofira / Efiaqua w Walencji.A to dopiero początek naszej przygody z energią odnawialną – tłumaczy Henryk Mazurkiewicz, Prezes firmy Mazel oraz świeżo upieczony Prezes Zarządu Lubuskiego Klastra Energetyki Odnawialnej i Efektywności Energetycznej.

 

Dzięki Centrum Biznes robi biznes

Walencja powitała uczestników lubuskiej misji na targi pięknym słońcem i temperaturą prawdziwie letnią. Naładowani pozytywną energią przedstawiciele lubuskich firm przystąpili do spotkań biznesowych organizowanych w ramach targów. Spotkania odbyły się dzięki dofinansowaniu z Komisji Europejskiej. Dzięki temu wstęp na targi oraz udział w brokerce był bezpłatny. Do udziału w spotkaniach zorganizowanych przez sieć Enterprise Europe Network zapisało się blisko 200 firm z całego świata. Nasz region reprezentowali: Henryk Mazurkiewicz i Robert Szymański z firmy Mazel, Grzegorz Depta – DS REECOLOGY, Bernard Jakubowski – Euro Box, Zbigniew Rudowicz – Mestil, Zygmunt Luk – LUK Construction, Ryszard Suchecki – Metalkolor, dr inż. Roman Kielec i Karol Dąbrowski– Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego - organizatorzy wyjazdu. Sieć EEN do którego należy nasze Centrum daje nam, a co za tym idzie lubuskim przedsiębiorcom duże możliwości nawiązania intratnych kontaktów biznesowych właśnie poprzez organizowane spotkania brokerskie – informuje dr inż. R. Kielec, dyrektor CPTT UZ.  Spotkania odbywały się w budynkach ekspozycyjnych targów w Walencji. Lubuskie firmy wzięły udział w dwudniowej sesji spotkań brokerskich (1 i 2 marca br.).

Niemożliwe? Teraz już możliwe.

Spotkania z zagranicznymi firmami były dla naszych przedsiębiorców możliwością zapoznania się  z nowymi trendami w dziedzinie energii odnawialnej oraz zaprezentowaniem swoich produktów i usług. Odbyłem bardzo interesującą i perspektywiczną rozmowę z przedstawicielami firmy z Wenezueli. Są bardzo zainteresowani moim produktem – spalarnią odpadów medycznych. Kiedyś gdyby ktoś mi powiedział, że mam robić biznes z firmą z Wenezueli to pewnie postukałbym się w głowę, w obecnych czasach to jest możliwe – podkreśla Z. Luk. Efektem rozmów prowadzonych przez Z. Rudowicza była wizyta w hiszpańskiej firmie z branży energii odnawialnej. Od słowa do słowa z przedstawicielem firmy mieszczącej się pod Walencją doszliśmy wspólnie do wniosku, że najlepiej byłoby się spotkać i zobaczyć ich produkt na żywo więc nie tracąc czasu korzystając z przerwy na lunch pojechaliśmy przyjrzeć się firmie z bliska – opowiada Z. Rudowicz. W rozmowach oprócz Z. Rudowicza udział wzięli H. Mazurkiewicz oraz B. Jakubowski. Rozmowy były bardzo obiecujące. Powiem więcej, już umówiliśmy się na rewizytę w kwietniu u nas w Gorzowie – dodaje Prezes Zarządu firmy Mestil.

Wspólnie mamy szanse

Wspólne wyjazdy na misje gospodarcze czy spotkania brokerskie mają oprócz czysto biznesowego charakteru jeszcze jeden ważny aspekt. Na organizowanych przez nasze Centrum spotkaniach lubuski biznes ma okazję się spotkać, poznać a nawet zaprzyjaźnić. Czynnik integrujący to środowisko jest niezmiernie ważny. Firmy sobie pomagają, wspierają, promują się nawzajem a oferując kompleksową usługę stają się bardziej konkurencyjni na rynku. Ta świadomość gry zespołowej jest wartością dodaną, której im nikt nie odbierze – tłumaczy dr inż. R. Kielec. Podobnego zdania są inni uczestnicy wyjazdu. Jadąc na targi myślałem tylko o swoim produkcie, aby go sprzedać i rozmawiać tylko o tym co ja mogę zrobić. Teraz patrze szerzej – ja dostarczam produkt, Zbyszek go składa, Henryk podłącza a Bernard dostarczy część produktów potrzebnych do podłączenia. I to jest fantastyczne. Proszę spojrzeć jak powiększyły się moje możliwości – stwierdza Z. Luk. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu z Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Karol Dąbrowski – konsultant EEN, CPTT UZ

Lista profili – Luty 2012

 

 

1.

Turecka firma, specjalizująca się w produkcji plastikowych oraz metalowych części dla przemysłu samochodowego i artykułów gospodarstwa domowego, poszukuje pośredników handlowych w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Polsce, Wielkiej Brytanii, Bułgarii oraz Rumunii.

2.

Turecka firma, specjalizująca się w odlewaniu kokilowym aluminium, cynku itp. poszukuje możliwości zawiązania spółki joint venture oraz poszukuje i oferuje usługi podwykonawstwa

3.

Turecka firma, specjalizująca się w produkcji pokrytych gumą metalowych części antywibracyjnych dla przemysłu samochodowego poszukuje pośredników handlowych i oferuje usługi podwykonawstwa

4.

Turecka firma, specjalizująca się w budowie linii produkcyjnych oraz przyrządów kontrolnych, a także oferująca swoje usługi inżynieryjne, konsultacji, zarządzania projektami oraz projektowania systemów automatycznych poszukuje możliwości wzajemnej produkcji oraz oferuje usługi podwykonawstwa.

5.

Turecka firma, specjalizująca się w produkcji aluminiowych okładzin fasad budynków, systemów zacieniania, materiałów okładzinowych, ogniw fotowoltaicznych oraz świetlików poszukuje dystrybutorów.

6.

Niemiecka firma specjalizująca się w narzędziach precyzyjnych poszukuje dostawców następujących produktów: skrzynki, kasety metalowe i plastikowe, wieszaki do narzędzi wykonane z plastiku, prętów stalowych itp. Firma produkuje swoje wyroby zgodnie z ISO 9001. Firma może dostosować swoje produkty do potrzeb klienta. Firma wykorzystuje nowe technologie, innowacyjne procesy i materiały najwyższej jakości.

7.

Włoska firma zajmująca się projektowaniem oraz produkcją systemów wodnych i powietrznych poszukuje partnerów w celu podpisania umowy agencyjnej mającej na celu poszerzenie działalności.

8.

Włoska firma specjalizująca się w laserowym cięciu rur oraz profili 3 D poszukuje partnerów w celu zawarcia umowy joint venture z pośrednikami usług handlowych oraz podwykonawcami z całej Europy.

9.

Rumuńskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w przemyśle stoczniowym, stalowych konstrukcjach, a także cięciu i obróbce, produkcji, montażu, piaskowaniu i malowaniu konstrukcji stalowych poszukuje partnerów handlowych.

 

 

10.

Brytyjska firma specjalizująca się w  wytwarzaniu produktów do instalacji kanalizacyjnych i wodociągowych  z tworzyw sztucznych  poszukuje dystrybutorów.

11.

Brytyjska firma zajmująca się dystrybucją falowników i paneli słonecznych poszukuje producentów małych farm wiatrowych, pomp ciepła i termicznych paneli.

12.

Brytyjska firma specjalizująca się w  produkcji energooszczędnych syntetycznych środków smarnych poszukuje agentów.

13.

Brytyjska firma specjalizująca się w produkcji geo tkaniny dla przemysłu Railtrack poszukuje agentów i dystrybutorów działających w budownictwie, inżynierii lądowej lub innych firm sektora Railtrack spoza Wielkiej Brytanii.

14.

Francuska firma, operująca w przemyśle odzieżowym, opracowała pokrowce o innowacyjnym splocie, nie ulegającym rozciąganiu. Firma poszukuje partnerów handlowych w celu pozyskania nowych rynków.

15.

Francuska firma specjalizująca się rozwijaniu, zwijaniu, mierzeniu, cięciu wszystkich rodzajów kabli na bębnach, zwojach lub na półkach magazynowych na bębny na kable oraz akcesoria poszukuje dystrybutorów.

16.

Francuska firma specjalizująca się w wytłaczaniu termoplastycznych elastomerów poszukuje agentów handlowych, dystrybutorów i/ lub podwykonawców.

17.

Słoweńska firma specjalizująca się w projektowaniu, rozwijaniu oraz produkowaniu sprzętu mechanicznego, urządzeń oraz linii produkcyjnych oferuje swoje usługi jako dystrybutora (agent, przedstawiciel, dystrybutor), w zakresie transportu/ logistyki; istnieje także możliwość joint venture lub podwykonawstwa/ outsourcingu.

18.

Słoweńska firma , działająca  w branży instalacji elektociepłowniczych oraz energii odnawialnych, poszukuje partnerów biznesowych do współpracy na polu technologii przyjaznych dla środowiska oraz odnawialnych źródeł energii. Firma oferuje franczyzę, wejście w spółkę joint venture, produkcję wzajemną oraz podwykonastwo/outsourcing (produkcja, usługi).

19.

Węgierska firma działa w sektorze handlu, technologii sterowania, zajmuje się obsługą sprzętu i konserwacją. Firma jest także dystrybutorem elementów flow control On / Off oraz zaworów regulacyjnych online Smart Solutions, elementów sterujących procesami, czujników i przetworników, przetwarzanie sygnałów, automatyki przemysłowej i automatyzacji procesów. Firma oferuje usługę pośrednictwa handlowego wyrobów z zakresu jej działalności, a także poszukuje pośredników handlowych w rozpowszechnianiu swoich produktów. Firma oferuje usługę podwykonawstwa lub wzajemną produkcję w zakresie działań na rzecz rozwoju, doradztwa, projektowania, produkcji i budowy, a także konserwacji, naprawy. Firma poszukuje partnerów z całej Europy.                                                            

20.

Węgierska firma specjalizująca się w obróbce metali i produkcji wyrobów ze stali nierdzewnej poszukuje usług pośredników handlowych, agentów, przedstawicieli i dystrybutorów. Firma oferuje również usługę podwykonawstwa i outsourcingu,  poszukuje partnerów do wzajemnej produkcji.

21.

Chorwacka firma specjalizująca się w produkcji prefabrykowanych domów z materiałów ekologicznych w systemie "pod klucz" poszukuje partnerów handlowych.

22.

Czeski producent tokarek wertykalnych szuka dystrybutorów doświadczonych w tej dziedzinie. Spółka interesuje się również wzajemną produkcją i oferuje zlecenie podwykonastwa w tego typu maszynach.

23.

Izraelska firma, specjalizująca się w produkcji etykiet termokurczliwych, etykietowaniu produktów z plastiku formowanych metodą wtryskową (IML-I) i metodą gorącego powietrza (IML-B) poszukuje możliwości biznesowych, usług pośrednictwa na rynku (agent, przedstawiciel lub dystrybutor).

24.

Izraelska firma specjalizująca się w projektowaniu, wytwarzaniu i marketingu wysokiej jakości, taniego zewnętrznego oświetlenia LED, poszukuje współpracy biznesowej z dystrybutorami dla ich produktów i partnerami do wspólnego przedsięwzięcia (joint venture) w czynnościach rozwoju handlowego i technologicznego. Firma ta oferuje także czynności podwykonawstwa.

25.

izraelska firma specjalizuje się w wytwarzaniu łączeń i struktur metalicznych, RTM i struktur hybrydowych  dla urządzeń powietrznych i medycznych, energii i innych przemysłów, poszukuje usług pośrednictwa na rynku, partnerów do joint venture do rozwoju badań i technologii i czynności handlowych, czynności wytwarzania i outsourcingu.

 

Neither the European Commission nor any person acting on behalf of the European Commission is responsible for the use which might be made of the information contained herein. The views in this publication are those of the author and do not necessarily reflect the policies of the European Commission

 

Newsletter - styczeń 2012

Kolejne spotkanie z naszym Newsletterem.

W tej edycji naszego wydawnictwa ciekawe zaproszenia na organizowane w ramach sieci EEN i jej partnerów imprezy.

 W załączniku do wiadomości przesyłamy informację na temat targów Bud-Gryf Energia.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią ulotki i do wzięcia udziału w targach.

„Last but not Least” naszego wydawnictwa, czyli abstrakty ze światowej bazy danych.

 

Zapraszamy do lektury i do kontaktu z nami. 

 

ZAPROSZENIE DO BERLINA

W imieniu Enterprise Europe Network Berlin-Brandenburg chcielibyśmy Państwa zaprosić na  giełdę kooperacyjną w ramach targów "EURO ID" i "Hospital Build Europe". 

EURO ID (24-26.04.2012)to targi, podejmujące tematykę automatycznej identyfikacji, czyli wszystko to co jest związane z RFID i podobnymi technologiami identyfikacji i dostępu. 

Hospital Build Europe (24-26.04.2012) - są targami o tematyce budowy szpitali, przede wszystkim dotyczące sektora budowlanego, ale również: architektury, wyposażenia wnętrz, wyposażenia komunikacyjne szpitali, systemy monitoringu pacjentów itp. Równolegle do tych targów odbywają się targi ConhIT (IT w służbie zdrowia).Impreza jest za darmo dla firm; uczestnicy dostaną też darmowe wejściówki na targi.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z nami. 

 

SPOTKANIA BIZNESOWE W SZCZECINIE

            W imieniu Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego – SCP w Szczecinie mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Międzynarodowe spotkania biznesowe przy targach BUD-GRYF i ENERGIA (16.03.2012).

            Na spotkanie zapraszamy firmy z branży: materiałów budowlanych, maszyn i narzędzi, materiałów wykończeniowych do budowy i dekoracji wnętrz, energii odnawialnej i konwencjonalnej.

            Szczegółowe informację znajdą Państwo w załączniku do Newslettera. 

 

Lista profili – Styczeń 2012

 

1.

Turecka firma, produkująca plastikowe części i formy do produkcji urządzeń użytku domowego poszukuje dystrybutorów i partnerów handlowych.

 

2.

Turecka firma, specjalizująca się w produkcji żeliwa, żeliwa szarego, stali, żeliwa sferoidalnego o wadze od 10 kg do 10 ton poszukuje pośredników handlowych, oferuje usługi podwykonawstwa oraz jest otwarta na nowe technologie odlewania i automatyzacji

 

3.

Turecka firma, założona w 1948 specjalizuje się w produkcji dylatacji konstrukcyjnych, elastycznych węży stalowych, odprowadzaczy wody, zaworów i poziomic poszukuje dystrybutorów i oferuje usługi podwykonawstwa.

 

4.

Turecka firma, wytwarzająca produkty do higieny osobistej, poszukuje pośredników handlowych. Firma oferuje również kompletne rozwiązania dla prywatnych marek produktów, obejmujące projektowanie, rozwój, opracowanie strategii, magazynowanie oraz pomoc prawną.

 

5.

Turecka firma, produkująca i sprzedająca perlit, termoizolującą gładź szpachlową oraz zaprawę budowlaną, a także budująca zakłady produkujące perlit oraz gładź szpachlową poszukuje pośredników handlowych oraz oferuje usługi podwykonawstwa. 

 

6.

Turecka firma z branży samochodowej,  produkująca połączenia kabli, specjalistyczne maszyny oraz inne specjalistyczne połączenia poszukuje dystrybutorów w krajach europejskich.

 

7.

Turecka firma, produkująca części gwintowane oraz przekładnie dla przemysłu samochodowego może wykonać każdy rodzaj części oraz posiada doświadczenie w byciu podwykonawcą dla firm zagranicznych. Jej park maszynowy składa się z 11 maszyn CNC oraz 8 maszyn wertykalnych. Firma poszukuje możliwości współpracy przemysłowej i technicznej w branży motoryzacyjnej oraz oferuje usługi podwykonawstwa dla firm europejskich.

 

8.

Turecka firma, sprzedająca kompresory oraz oferująca serwis separatorów, filtrów powietrza, czujników, termostatów, silników, grzejników, suszarek oraz zbiorników poszukuje firm kupujących części zapasowe i oferujących serwis posprzedażowy.

 

9.

Turecka firma, specjalizująca się w wytwarzaniu, dystrybucji, sprzedaży półproduktów z plastiku oraz metalu (brąz) poszukuje przedstawicieli handlowych.

 

 

10.

Turecka firma, specjalizująca się w cięciu laserowym, formowaniu, spawaniu, wykańczaniu oraz powlekaniu produktów z metalu dla przemysłu samochodowego oraz produkcji różnego rodzaju sejfów oraz mebli z metalu oferuje usługi podwykonawstwa dla przemysłu maszynowego i samochodowego krajów UE.

 

11.

Turecka firma, specjalizująca się w odlewaniu oraz kuciu metali nieżelazawych, w szczególności miedzi i jej stopów, poszukuje firm do założenia firmy joint-venture w Turcji.

 

12.

Turecka firma, specjalizująca się w produkcji części do maszyn do zginania metalu, cięcia laserowego oraz wycinania otworów w metalu, posiadająca duży zakład o powierzchni 2560 m2 poszukuje kooperacji technicznej oraz oferuje usługi podwykonawstwa w zakresie produkcji części do maszyn.

 

13.

Turecka firma, specjalizująca się w produkcji części kompozytowych (FRP, GRP) dla przemysłu samochodowego, kolejowego oraz innych, poszukuje pośredników handlowych oraz firm do stworzenia spółki joint-venture.

 

14.

Turecka firma, specjalizująca się w wytwarzaniu linii do produkcji ciastek, krakersów, mikserów, maszyn do pakowania, młynków do ciastek, foremek do ciastek itp. Poszukuje pośredników handlowych oraz producentów ciastek, używających tego rodzaju urządzeń. Firma jest też w stanie zbudować laboratoria oraz systemy kontroli linii produkcyjnych oraz mini linii produkcyjnych wraz z R&D. Firma ciągle udoskonala swoje maszyny, zatrudnia nowych specjalistów, wspomaga projektowanie oraz produkcję komputerowo, posiada certyfikat CE.

 

15.

Turecka firma, specjalizująca się w produkcji aluminiowych akcesoriów do mebli, drzwi rozsuwanych, wentylacji, itp. poszukuje nowych rynków zbytu oraz oferuje usługi podwykonawstwa dla producentów mebli.

 

16.

Turecka firma, specjalizująca się w produkcji maszyn do przetwarzania drewna takie jak piły tarczowe, maszyny do polerowania itp. Poszukuje pośredników handlowych i oferuje usługi podwykonawstwa.

 

17.

Turecka firma, specjalizująca się w produkcji wiązek kabli dla przemysłu motoryzacyjnego, AGD oraz elektronicznego oferuje usługi podwykonawstwa dla producentów samochodów.

 

18.

Turecka firma, założona w 2009 roku produkująca części dla przemysłu wodno-kanalizacyjnego, poszukuje usług pośrednictwa handlowego. Firma może świadczyć usługi dostawcy i podwykonawcy.

 

19.

Turecka firma działająca na rynku budowy statków i handlująca wyposażeniem dla transportu morskiego poszukuje dostawców, których produkty spełniają normy Rejestru Lloyda np. Nederland BV, francuskie, Det Norske Veritas, niemieckie, państw skandynawskich. Firma chce nawiązać kooperację z europejskimi lub koreańskimi dostawcami i oferuje usługi pośrednika handlowego lub przedstawiciela

 

20.

Koreańska firma specjalizująca się w produkcji przyjaznych dla środowiska arkuszy z politereftalanu etylenu z domieszką glikolu poszukuje pośredników handlowych i oferuje podwykonawstwo.

 

21.

Koreańska firma specjalizująca się w produkcji antybakteryjnych desek do krojenia, pojemników na lunch i innych szczelnych plastikowych pojemników poszukuje pośredników i oferuje podwykonawstwo.

 

22.

Rumuńskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w dziedzinie dystrybucji, montażu i serwisie systemów grzewczych w budynkach zainteresowane jest współpracą z producentami kotłów, basenów oraz systemów nawadniających. Firma jest również zainteresowana współpracą typu joint venture.

 

23.

Rumuński producent konstrukcji oraz elementów z żelaza zainteresowana jest współpracą z producentami maszyn rolniczych oraz podwykonawcami prac montażowych dla tych maszyn. Firma jest również zainteresowana połączeniem lub sprzedażą części udziałów firmy.

 

24.

Rumuński producent niestandardowych zbiorników ciśnieniowych oraz spawanych konstrukcji stalowych, lider w obróbce stali i innych nowoczesnych stopów poszukuje pośredników handlowych, a także chciałby zakupić surowce do swojej produkcji.

 

25.

Niemiecka firma specjalizująca się w inżynierii i związanym z nią doradztwem technicznym przede wszystkim z branży biomasy, biopaliw oraz spożywczej poszukuje partnerów z podobnych branż w Europie i Izraelu. Firma jest oferuje oraz poszukuje usług pośrednictwa i podwykonawstwa.

 

26.

Niemiecka firma specjalizująca się w produkcji obwodów drukowanych SMD oraz konstrukcji energooszczędnych systemów oświetleniowych poszukuje dystrybutorów w Europie.

 

27.

Firma z Niemiec specjalizująca się w instalacjach elektrycznych poszukuje partnerów do podwykonawstwa.

 

28.

Niemiecka firma specjalizuje się w usługach mobilnego odwadniania oraz oczyszczania ścieków komunalnych i przemysłowych. Dzięki stosowaniu nowoczesnych systemów oraz optymalnej technologii oferuje szerokie spektrum zastosowań. Firma poszukuje usług pośrednictwa w celu dotarcia do odbiorców końcowych.

 

29.

Katalońska firma (Hiszpania) specjalizująca się w projektowaniu, produkcji i sprzedaży własnych narzędzi tnących dla przemysłu, poszukuje pośredników handlowych we Francji, Niemczech, Polsce, Czechach, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Szwecji, Turcji, Rosji i Meksyku. firma oferuje również usługi podwykonawstwa.

 

30.

Hiszpański producent ekologicznych myjni samochodowych i franczyzodawca systemów do czyszczenia samochodów oferuje franczyzę.

 

31.

Portugalska firma specjalizująca się w produkcji kompletnych linii do pakowania owoców i warzyw o pojemności 30t do p / h; palet, pralek, suszarek, opolerowań i palet wypełniających; podnośników platformowych wg własnego wyboru, nośników rolkowych; a także innych produktów w zakresie owoców i warzyw poszukuje usług pośrednictwa handlowego. Firma zapewnia także posprzedażowe wsparcie techniczne.

 

32.

Austriacka firma produkuje wysokiej jakości zawory elektromagnetyczne, poszukuje partnerów do dystrybucji.

 

33.

Austryjacka  firma oferuje usługę doradczą, doradztwo w ​​zakresie technologii ochrony środowiska i energetyki odnawialnej w całejEuropie. Firma zainteresowana jest  kupnem przedsiębiorsta lub jego części działającego  w sektorze energii odnawialnej. W odniesieniu do technologii ochrony środowiska (głównie gospodarka odpadami), austryjacka firma oczekuje współpracy  joint venture, jak również działań w zakresie podwykonawstwa.

 

34.

Francuski agent handlowy aktualnie reprezentujący wysoko wydajne systemy grzewcze wykorzystujące promieniowanie podczerwone gazów poszukuje nowych komplementarnych produktów, które mógłby zaprezentować swoim klientom, wśród których znajdują się przemysłowcy, podwykonawcy w przemyśle samochodowym, producenci wagonów oraz producenci sprzętu używanego w rolnictwie.  Oferowane są usługi pośrednictwa handlowego.

 

35.

Francuska firma, lider europejski specjalizujący się w szklarniach oraz projektowych centrach ogrodniczych poszukuje dostawców odpornych przezroczystych sznurów. Sznury mają być wykorzystywane do zawieszania elementów w szklarniach lub montowania ekranów. Oferowana jest współpraca w ramach podwykonawstwa.

 

36.

Francuska firma specjalizująca się w przetwarzaniu odpadów szuka dostawców odpadów zawierających metale szlachetne takie jak złoto, srebro, palladium, rod, platyna, tytan, nikiel, lit.

 

37.

Francuski producent generatorów wysokiego napięcia prądu stałego oraz ładowarek poszukuje pośredników handlowych w Europie, USA, Japonii oraz Chinach.

 

38.

Francuska firma specjalizująca się w produkcji akcesoriów do utrzymywania basenów oraz centrów spa (firma produkuje filtry wejściowe dla cedzideł) poszukuje producentów toreb/ skarpet wytwarzanych z poliestru, które pasowałyby do filtrów produkowanych przez firmę. Firma oferuje pośrednictwo handlowe.

 

39.

Francuska firma specjalizująca się w produkcji przyjaznych dla środowiska produktów dla dzieci poszukuje podwykonawcy do wytwarzania biopieluszek wielokrotnego użytku.

 

40.

Firma francuska specjalizująca się w produktach gumowych i plastikowych poszukuje podwykonawców w Rumunii, Polsce i Bułgarii.

 

Neither the European Commission nor any person acting on behalf of the European Commission is responsible for the use which might be made of the information contained herein. The views in this publication are those of the author and do not necessarily reflect the policies of the European Commission

 

een KE

 

Newsletter - Archiwum 2011

een szkolenia nowy

Newsletter - Archiwum 2011

Newsletter - grudzień 2011

Kolejne spotkanie z naszym Newsletterem.

W tej edycji naszego wydawnictwa skupiliśmy się na zaprezentowaniu Państwu jak największej liczby abstraktów z naszej światowej bazy.  

Zapraszamy do lektury i do kontaktu z nami. 

 

Lista profili – Grudzień 2011

 

 

1.

Szwedzka firma opracowała unikalnąkoncepcje poprawy dobrostanu zwierząt oraz do zapobiegania negatywnym oddziaływania na środowisko. System składa się z samooczyszczającego się piętra, gdzie nawóz jest usuwany w sposób stabilny w ciągu dwóch godzin. Firma poszukuje dystrybutorów  ich  unikalnego produktu w Polsce i Holandii.

2.

Włoska firma specjalizująca się w produkcjimaszyn do ważenia i dozowania wykorzystywanych w przemyśle spożywczym, chemicznym, kosmetycznym oraz farmaceutycznym poszukuje importerów, agentów i dystrybutorów w  celu komercjalizacji swoich produktów w krajach UE, ze szczególnym nastawieniem na rynek polski i turecki.

3.

Włoski producent aluminiowych i stalowych drabin oraz rusztowań poszukuje dystrybutorów dla swoich produktów.

4.

Włoski producent mazaikowych elementów wyposażenia wnętrz poszukuje partnerów do joint venture i podwykonawstwa.

5.

Włoski producent wysokiej jakości głośników poszukuje pośredników handlowych.

6.

Włoska firma specjalizująca się w mechanice precyzyjnej poszukuje podwykonawców.

7.

Włoska firma rzemieślnicza produkująca wysokiej jakości dekoracje drzwi, ścian, szaf itp. poszukuje dystrybutorów i partnerów do wspólnej produkcji.

8.

Włoska firma projektująca, produkująca i instalująca panele sterujące do systemów bezpieczeństwa poszukuje partnerów do joint venture.

9.

Włoska firma specjalizująca się w produkcji samo łączących paneli podłogowych poszukuje partnerów do współpracy.

 

 

10.

Włoska firma specjalizująca się w uzdatnianiu wody i produkcji energii elektrycznej z biomasy poszukuje partnerów do współpracy, w tym dystrybutorów, przedstawicieli i agentów.

11.

Włoska firma zajmująca się recyklingiem metali szlachetnych i podzespołów elektrycznych poszukuje kupców i sprzedawców obwodów elektrycznych, telefonów komórkowych i baterii.

12.

Włoska firma specjalizująca się w konstrukcji maszyn rotacyjnych i sprzętu statycznego do rafinerii, elektrowni itp. zainteresowana jest joint venture.

13.

Włoska firma specjalizująca się w gięciu i formowaniu arkuszy metalu, produkcji konstrukcji metalowych itp. poszukuje partnerów do współpracy.

14.

Włoskie biuro inżynieryjne specjalizujące się w konstrukcjach stalowych, konstrukcjach prefabrykowanych poszukuje partnerów do joint venture, wzajemnej produkcji i podwykonawstwa.

15.

Włoski producent litej stali do spawania (mig, tig) poszukuje dystrybutorów.

16.

Włoski producent samochodów sportowych poszukuje inwestorów zainteresowanych kupnem części firmy.

17.

Włoska firma specjalizująca się w sprzedaży hurtowej śrub, śrubek, wkrętów itp. poszukuje dystrybutorów.

18.

Włoska firma zajmująca się systemami naprawczymi do grzejników, klimatyzatorów, toalet itp.poszukuje pośredników handlowych.

19.

Belgijska firma handlowa specjalizująca się w uzdatnianiu i dezynfekcji wody oraz przedłużaniu jej daty przydatności do spożycia oferuje swoje usługi, transport i logistykę firmom, które chciałyby dystrybuować jej produkt w Belgii.

20.

Belgijska firma specjalizująca się w produkcji jednostronnie falowanego kartonu, stosowanego do różnego rodzaju opakowań (aluminium, meble, szkło, antyki itp.) poszukuje podwykonawców. Istnieje możliwość zawiązania spółki joint-venture.

21.

Belgijska firma specjalizująca się w rozwoju, produkcji oraz sprzedaży detalicznej wysokiej jakości oświetlenia zewnętrznego i wewnętrznego na bazie diod LED oferuje usługi pośrednictwa handlowego. Firma jest również otwarta na wzajemna produkcję oraz tworzenie spółek joint-venture.

22.

Belgijska firma posiadająca technologię umożliwiającą odzyskiwanie fosforanów oraz azotu z cieków wodnych poszukuje pośredników handlowych oraz podwykonawców, którzy znają rynek bakterii beztlenowych oraz są w stanie zbudować lub zaprojektować zbiorniki na NaOH oraz MgCl2 oraz orurowanie, które mogłoby współpracować z opatentowanym przez firmę naczyniem do odzyskiwania tych związków. Potencjalny partner byłby odpowiedzialny za sprzedaż technologii.

23.

Pierwsza chorwacka organiczna hodowla ryb (leszcz, okoń) poszukuje partnerów handlowych.

24.

Największy chorwacki producent wysokiej jakości bawełnianych materiałów adamaszkowych przeznaczonych na obrusy i pościel poszukuje partnerów handlowych i do joint venture. Firma oferuje usługi transportowe i współpracę franszyzową.

25.

Chorwacka firma specjalizująca się w sprzedaży hurtowej artykułów gospodarstwa domowego (naczynia z porcelany, szkła, melaminy i drewna) poszukuje partnerów handlowych i do joint venture.

Neither the European Commission nor any person acting on behalf of the European Commission is responsible for the use which might be made of the information contained herein. The views in this publication are those of the author and do not necessarily reflect the policies of the European Commission.

 

Newsletter - listopad 2011

Kolejne spotkanie z naszym Newsletterem.

W tej edycji naszego wydawnictwa skupiliśmy się na zaprezentowaniu Państwu jak największej liczby abstraktów z naszej światowej bazy.  

Zapraszamy do lektury i do kontaktu z nami. 

 

Lista profili – Listopad 2011

 

1.

Niemiecka firma specjalizująca się w projektowaniu oraz produkcji stoisk targowych poszukuje warsztatu stolarskiego mogącego wytwarzać wysokiej jakości elementy do stoisk.

 

2.

Niemiecka firma specjalizująca się w produkcji maszyn do prac wykończeniowych (rury, przewody, wały) poszukuje partnerów do dystrybucji oraz oferuje współprodukcję dla partnerów z Europy oraz USA.

 

3.

Niemiecka firma specjalizująca się w rozwiązaniach automatyki dla przemysłu napojów; inżynierii i produkcji maszyn do otwierania, opróżniania oraz zamykania butelek poszukuje usług pośrednictwa handlowego.

 

4.

Niemiecki producent transformatorów, filtrów, zasilaczy oraz wentylatorów poszukuje partnerów do długoterminowej współpracy w zakresie pośrednictwa handlowego.

 

5.

Niemiecka firma specjalizująca się w produkcji przenośnych plastikowych i metalowych opryskiwaczy dla branży ogrodniczej oraz do zastosowań przemysłowych poszukuje partnerów w Europie do dystrybucji produktów firmy.

 

6.

Brytyjska firma stworzyła produkt o wysokiej mocy bezprzewodowej, który zwiększa zdolność łączenia się użytkowników z WiFi w miejscu za pomocą laptopa. Firma obecnie poszukuje dystrybutorów w Polsce.

 

7.

Brytyjska firma specjalizująca się w produkcji opakowań z tworzyw sztucznych w zakresie produktów samoprzylepnych poszukuje nowych dystrybutorów w Polsce.

 

8.

Brytyjska firma zaprojektowała i opracowała unikalny system identyfikacji pojazdów, które mogą być stosowane w celu zmniejszenia ryzyka kradzieży pojazdów samochodowych, działając jako środek odstraszający i pomóc zatrzymać klonowania pojazdów silnikowych. Firma poszukuje dystrybutorów w całej Europie do tworzenia i dostarczania krajowych sieci instalatora.

 

9.

Włoska firma działająca w branży elektrycznej oferuje innowacyjne i zaawansowane technologicznie rozwiązania do konwersji zasilania, transmisji danych i produkcji wbudowanych zasilaczy Firma poszukuje agentów i dystrybutorów.

 

 

 

10.

Rumuńskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w dystrybucji elektroniki i usługach dostawczych oferuje usługi pośrednictwa handlowego dla firm, które zajmują się produkcją lub sprzedażą sprzętu elektronicznego, a także systemów zastosowania ekologicznych źródeł energii w gospodarstwach domowych.

 

11.

Turecka firma, posiadająca doświadczenie w tworzeniu systemów automatyki oraz budowie infrastruktury elektrycznej oferuje usługi podwykonawstwa przy wyposażaniu superjachtów w urządzenia elektryczne, łącznie z projektowaniem i wykonaniem.

 

12.

Turecka firma, specjalizująca się w produkcji tkanin domowych poszukuje dystrybutorów oraz agentów. Firma oferuje również usługi podwykonawstwa.

 

13.

Tureck.a firma, specjalizująca się w projektowaniu oraz produkcji tekstyliów do domu, takich jak narzuty, obrusy poszukuje dystrybutorów oraz oferuję usługi dystrybucji. Jest także zainteresowana wzajemną produkcją

 

14.

Irlandzka firma, specjalizująca się w rozwijaniu oraz stosowaniu opartych na tkankach paneli biomarkerowych do wspierania leków onkologicznych poszukuje możliwości nabycia praw do patentu opartych na tkankach biomarkerów, pozwalających na przewidzenie reakcji organizmu na terapię choroby nowotworowej

 

15.

Grecka firma poszukuje dystrybutorów, hurtowników w branży tkanin zasłonowych i obiciowych.
Firma szuka również producentów sof w celu dostarczania im materiałów obiciowych.

 

16.

Duńska firma inżynierska poszukuje dystrybutorów lub agencji penetracji rynku. Poszukuje oprogramowania, które umożliwia bezpieczne projektowanie i wymiarowanie budynków inwentarskich, w tym ogrzewania i wentylacyji dla bydła, świń, drobiu i indyków.
 Firma poszukuje partnerów z Francji, Niemiec, Węgier, Włoch, Polski, Wielkiej Brytanii, Rosji i USA.

 

17.

Duński dostawca B2B przemysłowych opakowań z tworzyw sztucznych poszukuje producentów plastikowych wiader i wanien w Polsce i Niemczech w celu promocji i sprzedaży tych produktów na rynek skandynawski / Północny rynek europejski jako pośrednik handlowy.

 

18.

Duńska firma specjalizuje się w projektowaniu, inżynierii i  produkcji wyciągów dla pacjentów (osobiste/ podnośniki) poszukuje dostawcy temblaków do wyciągów z jednego z krajów UE.

 

19.

Duńska firma spedycyjna, specjalizująca się w transporcie i obsłudze statków, poszukuje firm spedycyjnych  w Polsce, Austrii, Czech, Norwegii, Słowacji, Rumunii, Bułgarii, Serbii, Szwecji i Chorwacji.

 

20.

Duńska firma specjalizująca się w sterownikach dla elektrowni i elektrowni morskich poszukuje dostawców (podwykonawców) kompensatorów stali, przede wszystkim spalin i innych systemów we wszystkich krajach.

 

21.

Węgierska firma, specjalizująca się w produkcji kół wodnych, ścian przeciwwiatrowych oraz konsoli drewnianych do celów budowy domów drewnianych, saun i lekkich domów, poszukuje partnerów w sektorze produkcyjnym aby zawrzeć umowy o wzajemnej produkcji oraz podwykonawców do sektora marketingu i transportu.

 

22.

Austriacka firma, specjalizująca się w branży inteligentnych liczników energii i użyteczności, poszukuje usług pośrednictwa handlowego na terenie UE.

 

23.

Grecka firma, specjalizująca się w produkcji metalowych budynków, konstrukcji tuneli, metalowych przenośników itp. poszukuje pośredników handlowych do dystrybucji swoich produktów na rynki zagraniczne. Ponadto firma jest zainteresowana możliwością współprodukcji oraz podwykonawstwa.

 

24.

Bułgarski producent mebli, specjalizujący się w obróbce drewna i projektowaniu wnętrz oferuje swoje usługi jako podwykonawca dla potencjalnego partnera zagranicznego. Firma jest chętna do nawiązania współpracy typu joint venture oraz oferuje franczyzę.

 

25.

Turecka firma, zajmująca się handlem metalami oraz wytwarzaniem produktów z  marmuru, trawertynu oraz wapnia poszukuje zagranicznych dystrybutorów. Oferuje również usługi podwykonawstwa.

 

26.

Turecka firma, specjalizująca się w produkcji całkowicie ziołowych (bez dodatku detergentów) szamponów do włosów, kremów do ciała, p żelów pod prysznic, szamponów dziecięcych oraz dla zwierząt domowych, używająca po raz pierwszy na świecie metody zmydlania poszukuje dystrybutorów

 

27.

Innowacyjna turecka firma, produkująca produkty spożywcze o wydłużonym okresie przydatności do spożycia  poszukuje partnerów do współpracy technologicznej, wzajemnej produkcji oraz do zawiązania spółki joint venture. Spółka poszukuje również zagranicznych dystrybutorów i agentów

 

28.

Chorwacka firma specjalizująca się w sprzedaży wszelkiego rodzaju oświetlenia typu LED, w tym do iluminacji budynków, poszukuje partnerów handlowych.

 

29.

Słowackie mikroprzedsiębiorstwo poszukuje nowych partnerów gospodarczych. Firma poszukuje producentów gazu ( LPG) oraz oferuje swoją sieć kontaktów.

 

Neither the European Commission nor any person acting on behalf of the European Commission is responsible for the use which might be made of the information contained herein. The views in this publication are those of the author and do not necessarily reflect the policies of the European Commission.

 

Newsletter - październik 2011

Kolejne spotkanie z naszym Newsletterem.

W tej edycji naszego wydawnictwa skupiliśmy się na zaprezentowaniu Państwu jak największej liczby abstraktów z naszej światowej bazy.  

Zapraszamy do lektury i do kontaktu z nami. 

 

Lista profili – Październik 2011

 

1.

Bośniacka firma specjalizująca się w produkcji walcowanych na gorąco profili stalowych i drutu (od 1,4 do 4,5 mm) poszukuje partnerów handlowych. i do współpracy na zasadzie franczyzy.

 

2.

Włoska farma, specjalizująca się w uprawie roślin ozdobnych, działająca na rynku on XVII wieku poszukuje pośredników handlowych.

 

3.

Włoska firma specjalizująca się w produkcji lokalnych przysmaków - makaronów, oliwek, suszonych pomidorów, sosów oliwy z oliwek, octu balsamicznego, win, serów poszukuje pośredników handlowych w celu rozszerzenia sieci dystrybucji.

 

4.

  Włoska firma specjalizująca się w produkcji światecznych figurek wykorzystywanych w bożonarodzeniowych szopkach a także ręcznie malowanej ceramiki " Majolica", charakterystycznej dla Sycylii poszukuje pośredników handlowych.

 

5.

Włoska firma, powstała w 1987r. produkująca różnego rodzaju wyroby z wydmuchiwanego szkła, w szczególności oświetlenie, używa technik kolorowania, a także unikatowych pojedynczych wzorów. Firma poszukuje pośredników i oferuje umowy outsourcingowe.

 

6.

Włoska firma, specjalizująca się w projektowaniu i produkcji systemów elektronicznych do kontroli mobilnych maszyn przemysłowych, specjalizująca się również w rozwoju oprogramowania  do w/w celów oferuje podwykonawstwo.

 

7.

Włoska firma specjalizująca się w produkcji sterylizatorów dla przemysłu spożywczego, w tym dostawców cateringowych poszukuje dystrybutorów i partnerów do joint venture.

 

8.

Holenderski producent innowacyjnego sprzętu medycznego, pozwalającego na zdalne monitorowanie parametrów życiowych pacjentów, poszukuje dystrybutorów posiadających doświadczenie w sferze IT oraz w kontaktach z jednostkami opieki zdrowotnej.

 

9.

Rosyjski producent i dystrybutor wyrobów z metali i stali nierdzewnej nawiąże współpracę z firmami poszukującymi pośrednictwa handlowego, produkującymi m.in. narzędzia do cięcia metali. Biuro i magazyn firmy zlokalizowane są w Moskwie, a produkcja - w odległości 85 km od stolicy kraju.

 

 

 

10.

Rumuńskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji obuwia poszukuje dystrybutorów.

 

11.

Rumuńskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji elementów i struktur z żelaza poszukuje dystrybutorów oraz usług transportowych i instalacji ich produktów.

 

12.

Rumuński producent obuwia ochronnego i akcesoriów ochronnych poszukuje dystrybutorów oraz dostawców skór.

 

13.

Estońskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji części i akcesoriów dla maszyn z sektora leśnictwa poszukuje dystrybutorów dla ich produktów.

 

14.

Niemiecka firma specjalizująca się w systemach transportu rowerów, stojakach oświetleniowych, akcesoriów do drabin i rusztowań (półki na narzędzia - opatentowane) poszukuje samodzielnych przedstawicieli handlowych do dystrybucji swoich produktów.

 

15.

Niemiecka firma specjalizująca się w produkcji systemów listew do łóżek poszukuje producentów płyt fornir (buk), z litego drewna oraz listew bukowych, będących w stanie wyprodukować elementy z drewna bukowego określonej jakości.

 

16.

Niemiecka firma specjalizująca się w reklamie, grafice, merchandisingu, projektowaniu oraz fotografice poszukuje partnerów do współprodukcji swojego nowego produktu - specjalnego rodzaju siedzenia.

 

17.

Niemiecka firma specjalizująca się w projektowaniu i produkcji innowacyjnych odczynników mających zastosowanie w badaniach naukowych, jak również w szerokim zakresie w patologii molekularnej poszukuje usług pośrednictwa handlowego dla podstawowych rozwiązań (barwniki, bufor, stabilizatory) do badań immunohistochemicznych, hybrydyzacji in situ i biologii molekularnej.

 

18.

Niemiecka firma specjalizująca się w łączeniu technologii takich jak laserowe spawanie, lutowanie, nanotechnologia oferuje podwykonawstwo oraz poszukuje usług pośrednictwa handlowego.

 

19.

Niemiecka firma rozwijająca i oferująca oprogramowanie i rozwiązania dla zarządzania ruchem lotniczym (ATM), kontroli ruchu lotniczego (ATC) oferuje podwykonawstwo, współprodukcję oraz poszukuje usług pośrednictwa.

 

20.

Niemiecka firma oferująca sprzęt i oprogramowanie dla rozwiązań antykryzysowych, stworzone dla policji, straży pożarnej, służb ratowniczych i wszystkich osób pracujących na rzecz bezpieczeństwa. Firma poszukuje partnerów biznesowych - dystrybutorów i przedstawicieli handlowych.

 

21.

Niemiecki instytut działający w sektorze biotechnologii, zajmujący się przede wszystkim usługami i produktami do analizy białek poszukuje dystrybutorów i przedstawicieli dla swoich produktów.

 

22.

Niemiecka firma specjalizująca się w grafice komputerowej opracowała oprogramowanie do tworzenia interaktywnych materiałów video. Pliki multimendialne mogą być dodawane do materiału video w bardzo prostu sposób ("przeciągnij i upuść"). Firma oferuje licencję na oprogramowanie oraz poszukuje pośredników handlowych.

 

23.

Niemiecka firma wykonuje badania na zlecenie w zakresie laserowej obróbki materiałów i metrologii optycznej. Firma oferuje następujące usługi: - badania na zlecenie / rozwój; testy użytkowania, produkcja prototypów itp. Firma oferuje podwykonawstwo, współpracę typu joint-venture oraz poszukuje pośredników handlowych.

 

24.

Węgierska firma specjalizuje się produkcji biomasy grudkowej i brykietowej z odpadów rolniczych, a także w produkcji trocin. Poza sprzedażą w/w produktów firma również sprzedaje, instaluje i utrzymuje boilery na biomasę, a także konstruuje stalowe struktury przemysłowe. Firma poszukuje pośredników handlowych dla swoich produktów w celu ich promocji na całym świecie. Firma jest również zainteresowana wzajemną produkcją.

 

25.

Węgierska firma, produkująca specjalne, własnoręcznie opracowane, wysokiej jakości, tradycyjne meble BIO, takie jak meble kuchenne, do salonu, sypialni, meble hotelowe, biurowe i sklepowe z wyjątkowymi warunkami gwarancyjnymi, poszukuje usług pośrednictwa handlowego: dystrybutorów, agentów i przedstawicieli jej produktów. Firma oferuje podwykonawstwo, współpracę joint venture oraz chciałaby sprzedać całą firmę lub jej część.

 

26.

Litewska firma, specjalizująca się w sprzedaży ekologicznego brykietu kokosowego, poszukuje usług pośrednictwa handlowego.

 

27.

Duńska firma zajmująca się drukowaniem i farbowaniem wzorów na tkaninach oferuje swoje usługi jako podwykonawca.

 

28.

Duńska firma produkuje i sprzedaje przenośniki kubełkowe poszukuje partnerów, pośrednictwa handlowego (agent, przedstawiciel, dystrybutor) w Szwecji i Polsce.

 

29.

Belgijska firma specjalizująca się w handlu produkami dla rynku budowlanego oferuje usługi pośrednictwa na rynku dla producentów lub bezpośrednich dostawców materiałów budowlanych dla dużych projektów. Firma ta poszukuje także usług pośrednictwa na rynku dla swoich produktów.

 

30.

Belgijska firma specjalizująca się w taśmociągach poszukuje podwykonawcy/dostawcy gumowych taśmociągów standardowej jakości.

 

31.

Belgijska firma specjalizująca się w produkcji produktów czekoladowych takich jak muszelki,pralinki, trufle itp. poszukuje dystrybutorów/importerów którzy mogą umieścić te prodkty na półki w supermarketach i sklepach. Produkty te mogą być także sprzedawane pod ich nazwą i pod prywatną metką.

 

32.

Turecka firma, specjalizująca się w produkcji produktów tekstylnych dla domu, głównie zasłon, narzut oraz haftowaniu poszukuje usług pośrednictwa na rynku

 

33.

Turecka firma, specjalizująca się w produkcji maszyn i części maszyn dla przemysłu oponiarskiego, metalurgicznego oraz odlewniczego poszukuje dystybutorów oraz możliwości wzajemnej produkcji. Firma jest zainteresowana wejściem w spółkę joint venture

 

34.

Turecka firma, specjalizująca się w wytwarzaniu produktów haftowanych i przędzy poszukuje przedstawicieli handlowych oraz dystrybutorów. Możliwe jest również podwykonawstwo oraz wzajemna produkcja

 

35.

Turecka firma, specjalizująca się w produkcji bojlerów parowych, olejowych oraz generatorów pary poszukuje dystrybutorów

 

36.

Turecka firma, specjalizująca się w produkcji części metalowych, automatyki specjalnej, wskaźników oraz projektowaniu maszyn, poszukuje pośredników handlowych. Firma jest również zainteresowana produkcją wzajemną oraz  wejściem w spółkę joint venture. Oferuje także podwykonawstwo.

 

37.

Turecka firma, specjalizująca się w wytwarzaniu produktów z pcv, używanych w przemyśle tekstylnym, reklamowym, kosmetycznym oraz biurowym poszukuje dystrybutorów

 

Neither the European Commission nor any person acting on behalf of the European Commission is responsible for the use which might be made of the information contained herein. The views in this publication are those of the author and do not necessarily reflect the policies of the European Commission.

 

Newsletter - wrzesień 2011

Kolejne spotkanie z naszym Newsletterem. Poza stałą rubryką jaką stanowią abstrakty z naszej światowej bazy, znajdą Państwo bardzo ciekawy artykuł o wspieraniu przez Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii innowacyjnych rozwiązań.  

Zapraszamy do lektury i do kontaktu z nami. 

 

Od pomysłu do jego realizacji wiedzie kręta ścieżka. Wielu zniechęca się już przy pierwszej przeszkodzie. Przez takie myślenie duża część pomysłów zrodzonych w umysłach lokalnych naukowców i przedsiębiorców trafiło do lamusa. Nie każdy wie, że w ramach Uniwersytetu Zielonogórskiego działa Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii, które pomaga takim osobom. Zapewne gdybym był osamotniony w tych działaniach byłoby mi niewspółmiernie trudniej w realizacji wdrażania innowacyjnych myśli technologicznych opracowanych i opatentowanych przy współpracy z jednostkami naukowo technicznymi.  Pomoc pracowników Centrum, okazała się kluczową w całym  projekcie  – podkreśla Grzegorz Depta, współwłaściciel firmy DS. REECOLOGY.

INNOWACYJNY PALIWOWY BIZNES W CENTRUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I TRANSFERU TECHNOLOGII UNIWERSYTETU ZIELONOGÓRSKIEGO

Pan Grzegorz Depta od wielu lat zajmuje się poszukiwaniem i badaniem alternatywnych źródeł energii. Jako inżynier - technolog i zarazem przedsiębiorca zdobył konieczną wiedzę i wykorzystywał ją podczas swojej pracy. Poszukiwałem alternatywy dla klasycznych rozwiązań opartych na węglu kamiennym. Swój wzrok skierowałem na rosnące hałdy odpadów.  W bilansie dostępnych odpadów, zawierających energię możliwą do wykorzystania, znaczącą pozycję stanowią odpady przemysłowo-komunalne. – stwierdza G. Depta.  Ze swoim pomysłem wynalazca zgłosił się do Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Pan Grzegorz zgłosił się do nas z pomysłem. Wiedział co chce z nim zrobić, tylko nie bardzo wiedział jak – opowiada dyr CPTT Roman Kielec. Pomysł okazał się na tyle ciekawy, że rozpoczęto procedurę patentową a bezpośrednią pracą nad nią zajął się osobiście dr Kielec. 23 maja 2011 roku projekt otrzymał zgłoszenie patentowe z rozszerzeniem na kraje europejskie.     

Co z czym. Czyli słów kilka o pomyśle

O samym projekcie tak mówi jego twórca - W wyniku realizacji projektu powstaną dwa innowacyjne produkty do tej pory nie oferowane na rynku krajowym i światowym przez branżowych producentów. Pierwszy to nowej generacji paliwo, do napędu generatorów prądotwórczych, o parametrach technicznych przewyższających olej napędowy. Drugim innowacyjnym produktem wytwarzanym przez moje  przedsiębiorstwo będzie produkcja ukształtowanego paliwa stałego z materiałów odpadowych na podstawie licencji wg zgłoszonego patentu. Ukształtowane paliwa stałe wytwarzane będą z materiałów odpadowych różnego pochodzenia z wykorzystaniem również w ograniczonym zakresie węglonośnych surowców lub produktów.

Potwierdzone opiniami

Projekt został dogłębnie przebadany i zanalizowany. W opracowywaniu opinii brało udział wielu naukowców z Polski, m.in. dr inż. Michał Kozioł oraz dr inż. Waldemar Ścierski z Politechniki Śląskiej (sprawozdanie po przeprowadzeniu badań emisji ze spalania paliwa otrzymanego z recyklingu odpadów przemysłowo-komunalnych), prof. dr hab. EwaKlugmann – Radziemska orazmgr inż. Katarzyna JanuszewiczzWydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej (badania paliw do generatorów prądotwórczych). Firma DS. Reecology podpisała ponad to umowy o szeroko zakrojonej współpracy: nad wdrożeniem nowych rozwiązań zagospodarowania i utylizacji odpadów przemysłowo-komunalnych oraz produkcji nowego paliwa alternatywnego-generatorowego z Wydziałem Chemicznym Politechniki Gdańskiej (umowa podpisana przez Dziekana Wydziału Chemicznego prof. dr hab. inż. Jacka Namieśnika), o wsparcie ośrodka B+R i prowadzenie stałej współpracy nad rozwojem nowego produktu z Wydziałem Energetyki i Paliw, Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie (umowa podpisana przez prof. dr hab. inż. Barbarę Tora oraz dr inż. Wiesława Żmudę). Również współpraca z prof. dr hab. inż. Kazimierzem Lejdą Kierownikiem Zakładu Pojazdów Samochodowych i Silników Spalinowych Politechniki Rzeszowskiej Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa nad technicznym dostosowaniem silników i generatorów pracujących na  nowym alternatywnym paliwie ma na celu znalezienie optymalnego rozwiązania pozwalającego na szerokie stosowanie nowopowstałych ciekłych frakcji węglowodorowych paliw, powstałych z odpadów komunalno- przemysłowych.(umowę o współpracy naukowo – badawczej i rozwojowej podpisał  Prorektor ds. Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Marek Orkisz).

Przyszłościowe rozwiązanie

Dzięki współpracy z CPTT projekt G. Depty zostanie wciągnięty do światowej bazy ofert. O ten profil jestem spokojny. Jest to tak rewelacyjne rozwiązanie, że zainteresowanie tą technologią będzie z pewnością duże – podsumowuje dr Kielec.  Parcie w kierunku proekologicznych rozwiązań jest w Europie coraz większe a projekt Pana Depty to rozwiązanie, mające uzasadnienie ekologiczne i ekonomiczne a tylko takie projekty gwarantują sukces rynkowy  – dodaje.  Pomoc jaką uzyskał G. Depta ze strony Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego były bezpłatne. Sfinansowane w ramach projektu Enterpise Europe Network, który realizuje Centrum.  

Karol Dąbrowski, consultant EEN

Lista profili – Wrzesień 2011

 

1.

Turecka firma, specjalizująca się w produkcji ubrań dla wojska i produktów tekstylnych poszukuje dystrybutorów w krajach UE

2.

Turecka firma, specjalizująca się wytwarzaniu produktów z żeliwa szarego oraz sferoidalnego poszukuje agentów handlowych, przedstawicieli handlowych oraz dystrybutorów

3.

Turecka firma, specjalizująca się w produkcji nowoczesnych, drewnianych mebli do domu poszukuje dystrybutorów. Firma jest również zainteresowana wejściem w spółkę joint venture, wzajemnąprodukcją oraz podwykonawstwem

4.

Belgijska firma specjalizująca się w tworzeniu i implementacji oceny talentu przez internet i rozwiązań zarządzania poszukuje organizacji aktywnej i doświadczonej na polu doradztwa na temat zasobów ludzkich w celu ustanowienia porozumień o dystrybucji.

5.

Belgijska firma działająca w przemyśle samochodowym, transportowym i przemysłowym poszukuje agentów sprzedażowych/dystrybutorów i partnerów biznesowych do wspólnego przedsięwzięcia (joint venture) w różnych krajach europejskich. Firma ta wytwarza produkty przyjazne dla środowiska i oszczędzające paliwo przeznaczone dla wszystkich wewnętrznych silników zapłonowych, które można znaleźć w samochodach pasażerskich, ciężarówkach, autobusach, dźwigach, przenośnikach, pojazdach budowlanych, statkach śródlądowych i w kolei.

6.

Węgierska fabryka dachówek, reprezentowana przez węgierskie stowarzyszenie specjalizujące się w sprzedaży dachówek, terakoty oraz akcesoriów dekoracyjnych, poszukuje pośredników handlowych na terenie UE.

7.

Niemiecka firma specjalizująca się w produkcji systemów smarowania i komponentów (pompy, wtryskiwacze, rozdzielacze itp.) poszukuje pośredników handlowych w Europie.

8.

Niemiecka firma specjalizująca się w grafice, budowaniu marki oraz architekturze wnętrz poszukuje producentów mebli oraz firm transportowych / logistycznych. Firma jest ponadto zainteresowana znalezieniem dystrybutorów do sprzedaży swoich projektów.

9.

Niemiecka firma specjalizująca się w przekształcaniu odpadów / odpadów niebezpiecznych do postaci surowców wtórnych poszukuje inwestorów do nowej, innowacyjnej fabryki recyklingu odpadów w Niemczech.

10.

Niemiecka firma specjalizująca się w skórze syntetycznej (wysokiej jakości) poszukuje dystrybutorów w Polsce. Firma jest jednym z liderów na rynku europejskim. Skóra syntetyczna może być zastosowana w produkcji obuwia, galanterii skórzanej, (torebki, paski, rękawiczki itp.), odzieży, a także wnętrza pojazdów.

 

 

 

11.

Niemiecka firma specjalizująca się w wytwarzaniu produktów fotowoltaicznych takich jak rozdzielacze, systemy kablowe i złącza poszukuje podwykonawstwa. Firma poszukuje partnerów z całego świata.

12.

Niemiecki browar poszukuje wiarygodnych partnerów biznesowych, dystrybutorów, przedstawicieli handlowych do współpracy długoterminowej. Firma jest zainteresowana przede wszystkim współpracą z firmami posiadającymi sieć restauracji, dostarczającymi usługi cateringowe, hurtownikami oraz innymi podmiotami działającymi w branży spożywczej.

13.

Niemiecka firma specjalizująca się w systemach czujników (np. czujników ciśnienia, różnicy ciśnień, temperatury, czujnikach ciśnienia atmosferycznego, niezależnych wskaźnikach ciśnienia w sieci, wyświetlaczach, modułach cyfrowych itp.) poszukuje partnerów biznesowych, dystrybutorów i / lub przedstawicieli handlowym w celu eksportu swoich produktów. Firma oferuje także możliwość joint-venture.

14.

Rumuński importer sprzętu ochronnego, butów bezpieczeństwa, okularów ochronnych, rękawiczek, kasków i ubrań roboczych poszukuje dystrybutorów.

15.

Rumuńskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji micro-hydro turbiny (moc 10kW, 22 V, 50 Hz) poszukuje dystrybutorów.

16.

Rumuńskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w imporcie i dystrybucji produktów spożywczych i napojów poszukuje producentów takich produktów. Przedsiębiorstwo oferuje wsparcie logistyczne i transportowe.

17.

Szwedzki dystrybutor okien z wieloletnim doświadczeniem poszukuje polskich podwykonawców w zakresie produkcji drewnianych okien (nieotwieranych, o różnych wymiarach).

18.

Szwedzki producent mebli poszukuje podwykonawców w krajach nadbałtyckich, specjalizujących się zwłaszcza w produkcji szafek i in. mebli do przechowywania.

19.

Szwedzka firma poszukuje partnera zainteresowanego kupnem pełnej linii do produkcji prefabrykowanych domów drewnianych.

20.

Szwedzka firma oferuje pośrednictwo handlowe i in. usługi dla biznesu skierowane do innowacyjnych firm chcących rozpocząć lub rozszerzyć działalność na rynku skandynawskim.

21.

Włoska firma specjalizująca się w produkcji sprzętu komputerowego i systemów bezpieczeństwa poszukuje pośrednika handlowego. Firma chciałaby również przejąć inny podmiot gospodarczy.

 

Neither the European Commission nor any person acting on behalf of the European Commission is responsible for the use which might be made of the information contained herein. The views in this publication are those of the author and do not necessarily reflect the policies of the European Commission.

 

Newsletter - sierpień 2011

Przyszła kolej na drugie wydanie naszego Newslettera. Poza stałą rubryką jaką stanowią abstrakty z naszej światowej bazy, znajdą Państwo artykuł o spotkaniu kooperacyjnym jakie odbyło się w czerwcu tego roku podczas organizowanych w Poznaniu światowych targów ITM.

Prezentujemy również kalendarz bezpłatnych szkoleń i warsztatów organizowanych przez naszą organizację w ramach projektu Enterprise Europe Network. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w wybranej imprezie prosimy o kontakt.

 Zapraszamy do lektury i do kontaktu z nami. 

 

Kolejne spotkanie kooperacyjne współorganizowane przez Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyło się podczas Poznańskich Targów ITM Polska 2011. Targi były okazją do spotkania się przedstawicieli firm z regionu lubuskiego z kolegami z przedsiębiorstw z Brandenburgii i Wielkopolski

PRAWDZIWA IDEA TARGÓW

Czerwcowe targi przemysłowe to prawdziwy festiwal innowacji. Wiele z prezentowanych maszyn i urządzeń to najwyższa półka w dziedzinie innowacyjności i w Polsce goszczą po raz pierwszy. Próżno szukać ich naszych w fabrykach. Dla mnie jako pracownika naukowego to również nie lada gratka, gdyż to, o czym mówimy studentom, oglądamy w Internecie czy prasie branżowej tu możemy zobaczyć na żywo - podkreśla dr Roman Kielec, dyrektor Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii UZ. W ramach tegorocznej edycji targów ITM Polska, o 35% więcej firm, niż w ubiegłym roku, zaprezentowało europejskie i światowe premiery rynkowe. W wydarzeniu wzięło udział ponad 900 wystawców i firm z 32 państw, m.in. Czech, Finlandii, Korei Południowej, Rosji, Turcji, Japonii, Tajwanu, Australii, Chin, Danii, Francji, Indii, USA, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Tunezji i Ukrainy.

Jednak nie samymi prezentacjami żyją targi. Pracownicy CPTT wraz z partnerami z sieci Enterprise Europe Network z Fundacji Uniwersytetu Adama Mickiewicza z Poznania oraz ZukunftsAgentur Brandenburg GmbH zorganizowali Niemiecko – Polski Biznes -Mixer. W ramach spotkań kooperacyjnych spotkało się ponad 70 przedstawicieli przedsiębiorstw z woj. Lubuskiego, Wielkopolski oraz Brandenburgii. Spotkania brokerskie są niewątpliwą gratką dla firm. Spotkanie twarzą w twarz z przedstawicielem z tej samej branży znaczy czasem więcej niż tysiące wysłanych e-maili czy telefonów. Na tego typu spotkaniach można zdobyć kontakty, które mają szanse przerodzić się w stałą współpracę – stwierdza Grzegorz Depta, właściciel firmy DS. Reecology Sp. z o.o. Wtóruje mu Tomasz Ulanowski, przedstawiciel nowosolskiej firmy Omni Modo – To jest właśnie prawdziwa idea targów. Samo chodzenie po stoiskach nie przyniesie firmie większych wymiernych korzyści, za to spotkanie brokerskie jest realną szansą na zdobycie kontraktu.             

Wyjazd na targi i spotkanie brokerskie odbyło się dzięki uczestnictwu zielonogórskiego Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii w projekcie Enterprise Europe Network. 

Kalendarz szkoleń i warsztatów

  • 21. października 2011 r. Gorzów Wielkopolski

„Systemy zarządzania w świetle polskich i europejskich regulacji prawnych.”

  • 27. Października 2011 r. Nowy Kisielin

Modele i systemy zarządzania firmą. Optymalizacja procesów zarządzania poprzez eliminację marnotrawstwa.”

Jak wcześniej wspomnieliśmy wszystkie szkolenia są bezpłatne. Rejestracja uczestników nastąpi poprzez odesłanie do nas wypełnionego formularza zgłoszeniowego.

Szczegółowa agenda wraz z formularzem zgłoszeniowym zostaną zamieszczone na naszej stronie internetowej.

Do firm, które znajdują się w naszej bazie zaproszenie wraz z kompletem dokumentów zostanie rozesłane pocztą internetową.

Wszystkich zainteresowanych otrzymaniem szczegółowych informacji prosimy o kontakt z nami.

Lista profili – Sierpień 2011

 

1.

Turecka firma specjalizująca się w wytwarzaniu plastikowych części wzmocnionych szkłem z użyciem metody SMC/BMC poszukuje pośredników na rynku, którzy mogliby promować grupy ich produktów takich jak pojemniki dla naturalnego gazu, skrzynki elektryczne, skrzynki telekomunikacyjne, skrzynki oświetleniowe i do liczników.

 

2.

Francuska firma specjalizująca się w telekomunikacyjnych produktach, przewodach i akcesoriach, elementach pasywnych, radiowych, Hyper, CEM, elektronicznych systemach automatyki poszukuje partnerów handlowych.

 

3.

Francuska firma zajmująca się dystrybucją innowacyjnych opatentowanych stojaków stalowych poszukuje podwykonawców, producentów  posiadających maszyny które będą w stanie poradzić sobie z prostym spawaniem i przycinaniem cylindrycznych rur.

 

4.

Innowacyjna francuska firma specjalizująca się w produkcji balsamów cosmeto textile o właściwościach leczniczych oraz kosmetycznych takich jak wyszczuplających, orzeźwiających, odstraszających komary poszukuje dystrybutorów i przedstawicieli handlowych oraz partnerów zainteresowanych joint venture.

 

5.

Słoweński producent nowoczesnego, ekologicznego, niepowtarzalnego elektrycznego ogrzewania podłogowego na 12V poszukuje pośredników handlowych, partnerów zainteresowanych joint venture oraz podwykonawców. Oferowany system jest kompatybilny z wszystkimi alternatywnymi źródłami elektrycznymi.

 

6.

Jeden z największych włoskich producentów win poszukuje pośredników handlowych i jest również zainteresowany Joint Venture.

 

7.

Włoski producent wanien poszukuje dystrybutorów i agentów.

 

8.

Włoski producent dżinsów, sukienek, spodenek dżinsowych, spódnic poszukuje partnerów do wspólnej produkcji. Wszystkie prace wykonywane są w firmie, łącznie z farbowaniem dżinsu.

 

9.

Włoska firma, producent mebli ogrodniczych z drzewa egzotycznego Irroko poszukuje pośredników handlowych.

 

10.

Turecka firma specjalizująca się w wytwarzaniu liczników gazu poszukuje dystrybutorów w krajach europejskich.

 

 

 

 

 

11.

Duńska firma specjalizująca się w chemiczno-technicznych produktach w aerozolu opracowała unikalną technologię z zastosowaniem gazu CO2 jako neutralnego  materiału napędowego. Firma poszukuje agentów lub dystrybutorów unikalnej gamy produktów do pielęgnacji i konserwacji  rowerów / motocykli w kilku krajach

 

12.

Węgierska firma, specjalizująca się w automatyzacji przemysłowej, kontroli procesowej, oświetleniu, pneumatyce i hydraulice, planowaniu, projektowaniu, opracowaniu oprogramowania, instalacji i utrzymaniu tych systemów oraz dystrybucji części składowych. Firma oferuje producentom tych części swoje usługi pośrednictwa handlowego. Firma oferuje również swoje usługi jako podwykonawca w wyżej wymienionych branżach. Firma jest również otwarta na joint venture oraz wzajemną produkcję.

 

13.

Austriacka firma specjalizująca się w produkcji innowacyjnych i energooszczędnych okien, drzwi i fasad solarnych, odpowiednich do domów pasywnych, poszukuje usług pośrednictwa handlowego.

 

14.

Austriacka firma z opatentowanym systemem budowania energooszczędnych domów w konstrukcji drewniano-glinianej, poszukuje dostawców drewnianych części do budowy ścian wewnętrznych.

 

15.

Rumuński producent mebli z litego drewna dla domów, ogródków, hoteli, restauracji i domów studenckich poszukuje dystrybutorów swoich produktów.

 

16.

Rumuńska spółka specjalizująca się w dziedzinie energii odnawialnej pochodzącej z biomasy powstałej na skutek spalania drewna, skrawków i innych odpadów z drewna, poszukuje partnera, który byłby zainteresowany sfinansowaniem projektu, jego zakupieniem lub byciem bezpośrednio objętym wykonawstwem projektu.

 

17.

Niemiecka firma świadcząca szereg innowacyjnych usług w zakresie kolektorów słonecznych, modułów fotowoltaicznych i komponentów oferuje transport / usługi logistyczne, jak również podwykonawstwo / outsourcing dla potencjalnych partnerów. Szczególny nacisk położony jest na własne centrum testowe wyposażone w nowoczesne moduły diagnostyki. Główną zaletą centrum badań jest krótki czas przetwarzania, nawet przy dużej ilości. Firma świadczy również usługi dla przepływu pracy przed i po badaniach, na przykład w dziedzinie logistyki i naprawy.

 

18.

Niemieckie MSP, specjalizujące się w produkcji ceramiki (ręcznie robione kafle piecowe, ceramika architektoniczna, akcesoria do pieców i kominków) poszukuje producenta (modelarzy, producentów ceramicznych materiałów budowlanych) do współpracy. Firma jest zainteresowana możliwością współprodukcji.

 

19.

Niemiecka firma, twórca i producent energooszczędnych i przyjaznych dla środowiska farb ściennych, poszukuje partnerów do współpracy w Europie i poza. Partnerami powinny być firmy z tej samej lub podobnej branży, architekci, kierownicy budowy i konsultanci ds. energii. Firma oferuje usługi podwykonawstwa i outsourcingu dla potencjalnego partnera.

 

20.

Niemiecka firma logistyczna poszukuje partnerów do współpracy w Polsce. Firma oferuje możliwości franczyzy dla polskich przedsiębiorstw. Niemiecka firma oferuje również podwykonawstwo jak również swoje usługi w transporcie i logistyce.

 

21.

Niemiecka firma specjalizująca się w dystrybucji mebli łazienkowych, ceramiki meble łazienkowe i akcesoria kuchenne poszukuje producentów wanien, brodzików, zlewozmywaków, mocowań itp. w niektórych krajach Europy Wschodniej. Firma oferuje usługi pośrednika handlowego dla tych produktów.

 

22.

Bułgarski producent stylowych mebli poszukuje partnerów do współpracy typu joint-venture lub współprodukcji. Ponadto firma poszukuje usług pośrednictwa handlu dla swoich produktów: mebli dla domów, restauracji i hoteli.

 

23.

Holenderska firma produkująca elementy oraz systemy grzewcze i wentylacyjne, działająca na rynku mieszkaniowym, poszukuje dystrybutorów w Polsce.

 

24.

Holenderski producent systemów do czyszczenia okien dla firm poszukuje agenta w Polsce. Systemy te charakteryzują się wysoką produktywnością i są przyjazne środowisku.

 

25.

Rosyjska firma, działająca w branży promocji w Mongolii, poszukuje partnerów do joint venture oraz firm zainteresowanych wejściem na rynek tego kraju. Firma poszukuje partnerów do budowy centrum logistycznego na dzierżawionej przez siebie ziemi w specjalnej strefie ekonomicznej w Altanbulag, na granicy rosyjsko-mongolskiej.

 

26.

Szwedzka firma projektująca torebki oraz inne akcesoria poszukuje podwykonawców w zakresie wyrobów z płótna oraz sztucznej i prawdziwej skóry.

 

27.

Szwedzki producent odzieży, dodatków oraz elementów wystroju wnętrz (poduszki, serwetki i in.) poszukuje podwykonawców w zakresie wyrobów z lnu, skóry, bawełny i zamszu.

 

28.

Nowa szwedzka firma produkująca i sprzedająca skórzane i tekstylne pudełka na biżuterię poszukuje podwykonawców.

 

29.

Szwedzkie biuro projektowe specjalizujące się w meblach i in. elementach wystroju wnętrz, poszukuje podwykonawcy do produkcji tac z giętego drewna.

 

Neither the European Commission nor any person acting on behalf of the European Commission is responsible for the use which might be made of the information contained herein. The views in this publication are those of the author and do not necessarily reflect the policies of the European Commission.

 

Newsletter - lipiec 2011

  Z przyjemnością oddajemy w Państwa ręce stworzony przez nasz zespół Newsletter. Wsparcie dla biznesu w zasięgu ręki – myśl przewodnia, która stale nam przyświeca jest realizowana między innymi poprzez tę publikację. Newsletter jest swoistym oknem na rynki świata. Jest realizacją słów, które stale słyszycie Państwo od nas jako pracowników sieci Enterprise Europe Network o olbrzymiej bazie firm z sektora MŚP, która posiadamy. 

  Pragniemy zauważyć, że prezentowane profile firm są tylko kroplą w morzu olbrzymiej całości, są wybranymi publikacjami za dany miesiąc. 

  Poza samymi profilami w samej publikacji znajdą Państwo zbiór informacji o wydarzeniach, w których Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego uczestniczyło oraz o szkoleniach i konferencjach, które organizuje. Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi w Newsletterze i kontakt z nami. 

 

Blisko 40 spotkań biznesowych. Odpowiedzi na setki pytań. Wizytownik zapełniony nowymi wizytówkami i kontaktami biznesowymi. Podpisane umowy handlowe

Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego na Hannower Messe 2011

Tak w skrócie można opisać wydarzenia jakie miały miejsce podczas i w okresie kilku miesięcy po tegorocznych targach w Hanowerze.  Impreza odbyła się w terminie od 4 do 8 kwietnia. Dla laika pod określeniem targi kryje się ciasna hala pełna hostess, kręcących się gapiów i przypadkowych osób a jedyne co można z takiej imprezy wynieść to stos kolorowych katalogów i długopisy reklamowe. Zupełnie inaczej wyglądają targi w Hanowerze. Po pierwsze targi nie odbywają się w jednej hali a w dziesiątkach hal rozmieszczonych w specjalnie zbudowanym miasteczku targowym.  Kolejna ważną różnicą jest ilość wystawców - tych jest tysiące i to z całego świata.  Dodatkowo odwiedzający mają okazję zapoznać się z najnowszymi trendami i technologiami z branży. Hannover Messe to olbrzymia szansa dla producentów na zdobycie kontaktów i nawiązanie relacji biznesowych. Ponadto hanowerskie targi są miejscem, w którym spotyka się nauka i biznes. Stąd też obecność Centrum  Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego, które realizuje projekt Enterprise Europe Network – „Wsparcie dla biznesu w zasięgu ręki”.

Na podbój Europy

Z ramienia Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego w imprezie udział wziął dr Roman Kielec, dyrektor Centrum, który wspierał firmę z regionu będącą jego klientem. To były bardzo pracowite dni.

W najśmielszych snach nie sądziliśmy, że oferta produktów prezentowanych przez naszego klienta będzie się cieszyć aż takim zainteresowaniem. Znam dobrze te produkty i technologię w jakiej są one wytwarzane dlatego odpowiadałem na pytania potencjalnych partnerów biznesowych i wspierałem negocjacje i rozmowy handlowe– opowiada dr Kielec. Efektem pięciu dni targów są kontakty z firmami z całego świata. Odwiedzający docenili jakość produktów prezentowanych przez lubuskiego wystawce.  Polski przedsiębiorca naprawdę nie ma się czego wstydzić. Nie odstajemy od potęg tego świata. To już nie te czasy kiedy byliśmy technologicznych zaściankiem. Jedyne czego nam czasem brakuje to wiary w siebie i swoje możliwości – przekonuje dyrektor.

Raz, dwa, trzy

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Do końca sierpnia br. Eurobox, firma uczestnicząca w targach podpisała i zrealizowała trzy umowy handlowe. Jeden wyjazd, trzy umowy. Jednym zdaniem. Pełen sukces. Hannover Messe nie jest jedynym tego typu targiem w Europie dlatego zachęcamy do uczestnictwa w takich imprezach. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką targów branżowych do kontaktu z nami.

Lista profili – Lipiec 2011

Tokarki z południa

Czeska firma specjalizująca się w rozwoju i produkcji specjalistycznych obrabiarek, części formowanych na zimno, budownictwa, poszukuje pośredników handlowych oraz oferuje działania w zakresie podwykonawstwa.

Firma opracowała specjalne tokarki, które umożliwiają prowadzenie naprawy kół tramwajów, pociągów itp., nie zdejmując ich z szyn.

Firma szuka agentów i pośredników dla swoich produktów (tokarki, giętarki rur, mnożniki momentu mocowania i narzędzi do nagniatania). Firma jest również otwarta dla wzajemnej produkcji i jest gotowa do oferowania swoich działań w zakresie podwykonawstwa.

Oświetlenie rodem z Rumunii 

Rumuńska firma specjalizującą się w realizacji, projektowaniu, inżynierii i doradztwie w dziedzinie energii elektrycznej szuka firmy, która produkuje systemy oświetleniowe z wykorzystaniem technologii LED, która jest zainteresowana rozwojem działalności na rynku rumuńskim, poprzez: sprzedaż swoich produktów za pośrednictwem autoryzowanego sprzedawcy, otwarciem nowych zakładów produkcyjnych w Rumunii poprzez Franczyzę / Joint Venture. Firma jest również zainteresowana podjęciem działań w zakresie podwykonawstwa.

Włoski design na wyciągnięcie ręki

Włoska firma specjalizująca się w projektowaniu i produkcji krzeseł, stołów, w tym krzeseł tapicerowanych i akcesoriów do high-end mieszkalnych szuka polskich przedstawicieli lub dystrybutorów zainteresowanych swoimi produktami.

Nanotechnologia w służbie włókiennictwa

Czeska firma badawczo - rozwojowa o potencjale produkcji nowych materiałów poszukuje partnerów dystrybucyjnych / agentów dla własnych wyrobów włókienniczych.

Wyroby włókiennicze wykonane są z włókien antybakteryjnych (skarpetki, bielizna na lato lub sporty zimowe, T-shirty). Stosowane materiały powstały dzięki pracą badawczym w zastosowaniu nanotechnologii w przemyśle włókienniczym.

 

Wyroby wykonane są z włókien antybakteryjnych i przejawiają właściwości przeciwgrzybicze.

Koreańskie powłoki ochronne

Koreańska firma opracowała technologię produkcji materiałów powłokowych, które uniemożliwiają osadzanie się zanieczyszczeń na powierzchni obiektów przemysłowych. Materiały powodują samooczyszczanie się powierzchni i oszczędność energii a tym samym umożliwiają zmniejszenie kosztów utrzymania struktury przemysłu. Technologię powlekania stosuje się do powierzchni pojazdów (np. ciężarówki), jak również budynków i budowli, w tym mostów i parkingów. Firma poszukuje partnerów przemysłowych do licencji, joint ventures oraz współwykonawstwa. 

 

Neither the European Commission nor any person acting on behalf of the European Commission is responsible for the use which might be made of the information contained herein. The views in this publication are those of the author and do not necessarily reflect the policies of the European Commission.

 

een KE

 

 

een KE

 

Submit to FacebookSubmit to Twitter