Newsletter - Archiwum 2011

een szkolenia nowy

Newsletter - Archiwum 2011

Newsletter - grudzień 2011

Kolejne spotkanie z naszym Newsletterem.

W tej edycji naszego wydawnictwa skupiliśmy się na zaprezentowaniu Państwu jak największej liczby abstraktów z naszej światowej bazy.  

Zapraszamy do lektury i do kontaktu z nami. 

 

Lista profili – Grudzień 2011

 

 

1.

Szwedzka firma opracowała unikalnąkoncepcje poprawy dobrostanu zwierząt oraz do zapobiegania negatywnym oddziaływania na środowisko. System składa się z samooczyszczającego się piętra, gdzie nawóz jest usuwany w sposób stabilny w ciągu dwóch godzin. Firma poszukuje dystrybutorów  ich  unikalnego produktu w Polsce i Holandii.

2.

Włoska firma specjalizująca się w produkcjimaszyn do ważenia i dozowania wykorzystywanych w przemyśle spożywczym, chemicznym, kosmetycznym oraz farmaceutycznym poszukuje importerów, agentów i dystrybutorów w  celu komercjalizacji swoich produktów w krajach UE, ze szczególnym nastawieniem na rynek polski i turecki.

3.

Włoski producent aluminiowych i stalowych drabin oraz rusztowań poszukuje dystrybutorów dla swoich produktów.

4.

Włoski producent mazaikowych elementów wyposażenia wnętrz poszukuje partnerów do joint venture i podwykonawstwa.

5.

Włoski producent wysokiej jakości głośników poszukuje pośredników handlowych.

6.

Włoska firma specjalizująca się w mechanice precyzyjnej poszukuje podwykonawców.

7.

Włoska firma rzemieślnicza produkująca wysokiej jakości dekoracje drzwi, ścian, szaf itp. poszukuje dystrybutorów i partnerów do wspólnej produkcji.

8.

Włoska firma projektująca, produkująca i instalująca panele sterujące do systemów bezpieczeństwa poszukuje partnerów do joint venture.

9.

Włoska firma specjalizująca się w produkcji samo łączących paneli podłogowych poszukuje partnerów do współpracy.

 

 

10.

Włoska firma specjalizująca się w uzdatnianiu wody i produkcji energii elektrycznej z biomasy poszukuje partnerów do współpracy, w tym dystrybutorów, przedstawicieli i agentów.

11.

Włoska firma zajmująca się recyklingiem metali szlachetnych i podzespołów elektrycznych poszukuje kupców i sprzedawców obwodów elektrycznych, telefonów komórkowych i baterii.

12.

Włoska firma specjalizująca się w konstrukcji maszyn rotacyjnych i sprzętu statycznego do rafinerii, elektrowni itp. zainteresowana jest joint venture.

13.

Włoska firma specjalizująca się w gięciu i formowaniu arkuszy metalu, produkcji konstrukcji metalowych itp. poszukuje partnerów do współpracy.

14.

Włoskie biuro inżynieryjne specjalizujące się w konstrukcjach stalowych, konstrukcjach prefabrykowanych poszukuje partnerów do joint venture, wzajemnej produkcji i podwykonawstwa.

15.

Włoski producent litej stali do spawania (mig, tig) poszukuje dystrybutorów.

16.

Włoski producent samochodów sportowych poszukuje inwestorów zainteresowanych kupnem części firmy.

17.

Włoska firma specjalizująca się w sprzedaży hurtowej śrub, śrubek, wkrętów itp. poszukuje dystrybutorów.

18.

Włoska firma zajmująca się systemami naprawczymi do grzejników, klimatyzatorów, toalet itp.poszukuje pośredników handlowych.

19.

Belgijska firma handlowa specjalizująca się w uzdatnianiu i dezynfekcji wody oraz przedłużaniu jej daty przydatności do spożycia oferuje swoje usługi, transport i logistykę firmom, które chciałyby dystrybuować jej produkt w Belgii.

20.

Belgijska firma specjalizująca się w produkcji jednostronnie falowanego kartonu, stosowanego do różnego rodzaju opakowań (aluminium, meble, szkło, antyki itp.) poszukuje podwykonawców. Istnieje możliwość zawiązania spółki joint-venture.

21.

Belgijska firma specjalizująca się w rozwoju, produkcji oraz sprzedaży detalicznej wysokiej jakości oświetlenia zewnętrznego i wewnętrznego na bazie diod LED oferuje usługi pośrednictwa handlowego. Firma jest również otwarta na wzajemna produkcję oraz tworzenie spółek joint-venture.

22.

Belgijska firma posiadająca technologię umożliwiającą odzyskiwanie fosforanów oraz azotu z cieków wodnych poszukuje pośredników handlowych oraz podwykonawców, którzy znają rynek bakterii beztlenowych oraz są w stanie zbudować lub zaprojektować zbiorniki na NaOH oraz MgCl2 oraz orurowanie, które mogłoby współpracować z opatentowanym przez firmę naczyniem do odzyskiwania tych związków. Potencjalny partner byłby odpowiedzialny za sprzedaż technologii.

23.

Pierwsza chorwacka organiczna hodowla ryb (leszcz, okoń) poszukuje partnerów handlowych.

24.

Największy chorwacki producent wysokiej jakości bawełnianych materiałów adamaszkowych przeznaczonych na obrusy i pościel poszukuje partnerów handlowych i do joint venture. Firma oferuje usługi transportowe i współpracę franszyzową.

25.

Chorwacka firma specjalizująca się w sprzedaży hurtowej artykułów gospodarstwa domowego (naczynia z porcelany, szkła, melaminy i drewna) poszukuje partnerów handlowych i do joint venture.

Neither the European Commission nor any person acting on behalf of the European Commission is responsible for the use which might be made of the information contained herein. The views in this publication are those of the author and do not necessarily reflect the policies of the European Commission.

 

Newsletter - listopad 2011

Kolejne spotkanie z naszym Newsletterem.

W tej edycji naszego wydawnictwa skupiliśmy się na zaprezentowaniu Państwu jak największej liczby abstraktów z naszej światowej bazy.  

Zapraszamy do lektury i do kontaktu z nami. 

 

Lista profili – Listopad 2011

 

1.

Niemiecka firma specjalizująca się w projektowaniu oraz produkcji stoisk targowych poszukuje warsztatu stolarskiego mogącego wytwarzać wysokiej jakości elementy do stoisk.

 

2.

Niemiecka firma specjalizująca się w produkcji maszyn do prac wykończeniowych (rury, przewody, wały) poszukuje partnerów do dystrybucji oraz oferuje współprodukcję dla partnerów z Europy oraz USA.

 

3.

Niemiecka firma specjalizująca się w rozwiązaniach automatyki dla przemysłu napojów; inżynierii i produkcji maszyn do otwierania, opróżniania oraz zamykania butelek poszukuje usług pośrednictwa handlowego.

 

4.

Niemiecki producent transformatorów, filtrów, zasilaczy oraz wentylatorów poszukuje partnerów do długoterminowej współpracy w zakresie pośrednictwa handlowego.

 

5.

Niemiecka firma specjalizująca się w produkcji przenośnych plastikowych i metalowych opryskiwaczy dla branży ogrodniczej oraz do zastosowań przemysłowych poszukuje partnerów w Europie do dystrybucji produktów firmy.

 

6.

Brytyjska firma stworzyła produkt o wysokiej mocy bezprzewodowej, który zwiększa zdolność łączenia się użytkowników z WiFi w miejscu za pomocą laptopa. Firma obecnie poszukuje dystrybutorów w Polsce.

 

7.

Brytyjska firma specjalizująca się w produkcji opakowań z tworzyw sztucznych w zakresie produktów samoprzylepnych poszukuje nowych dystrybutorów w Polsce.

 

8.

Brytyjska firma zaprojektowała i opracowała unikalny system identyfikacji pojazdów, które mogą być stosowane w celu zmniejszenia ryzyka kradzieży pojazdów samochodowych, działając jako środek odstraszający i pomóc zatrzymać klonowania pojazdów silnikowych. Firma poszukuje dystrybutorów w całej Europie do tworzenia i dostarczania krajowych sieci instalatora.

 

9.

Włoska firma działająca w branży elektrycznej oferuje innowacyjne i zaawansowane technologicznie rozwiązania do konwersji zasilania, transmisji danych i produkcji wbudowanych zasilaczy Firma poszukuje agentów i dystrybutorów.

 

 

 

10.

Rumuńskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w dystrybucji elektroniki i usługach dostawczych oferuje usługi pośrednictwa handlowego dla firm, które zajmują się produkcją lub sprzedażą sprzętu elektronicznego, a także systemów zastosowania ekologicznych źródeł energii w gospodarstwach domowych.

 

11.

Turecka firma, posiadająca doświadczenie w tworzeniu systemów automatyki oraz budowie infrastruktury elektrycznej oferuje usługi podwykonawstwa przy wyposażaniu superjachtów w urządzenia elektryczne, łącznie z projektowaniem i wykonaniem.

 

12.

Turecka firma, specjalizująca się w produkcji tkanin domowych poszukuje dystrybutorów oraz agentów. Firma oferuje również usługi podwykonawstwa.

 

13.

Tureck.a firma, specjalizująca się w projektowaniu oraz produkcji tekstyliów do domu, takich jak narzuty, obrusy poszukuje dystrybutorów oraz oferuję usługi dystrybucji. Jest także zainteresowana wzajemną produkcją

 

14.

Irlandzka firma, specjalizująca się w rozwijaniu oraz stosowaniu opartych na tkankach paneli biomarkerowych do wspierania leków onkologicznych poszukuje możliwości nabycia praw do patentu opartych na tkankach biomarkerów, pozwalających na przewidzenie reakcji organizmu na terapię choroby nowotworowej

 

15.

Grecka firma poszukuje dystrybutorów, hurtowników w branży tkanin zasłonowych i obiciowych.
Firma szuka również producentów sof w celu dostarczania im materiałów obiciowych.

 

16.

Duńska firma inżynierska poszukuje dystrybutorów lub agencji penetracji rynku. Poszukuje oprogramowania, które umożliwia bezpieczne projektowanie i wymiarowanie budynków inwentarskich, w tym ogrzewania i wentylacyji dla bydła, świń, drobiu i indyków.
 Firma poszukuje partnerów z Francji, Niemiec, Węgier, Włoch, Polski, Wielkiej Brytanii, Rosji i USA.

 

17.

Duński dostawca B2B przemysłowych opakowań z tworzyw sztucznych poszukuje producentów plastikowych wiader i wanien w Polsce i Niemczech w celu promocji i sprzedaży tych produktów na rynek skandynawski / Północny rynek europejski jako pośrednik handlowy.

 

18.

Duńska firma specjalizuje się w projektowaniu, inżynierii i  produkcji wyciągów dla pacjentów (osobiste/ podnośniki) poszukuje dostawcy temblaków do wyciągów z jednego z krajów UE.

 

19.

Duńska firma spedycyjna, specjalizująca się w transporcie i obsłudze statków, poszukuje firm spedycyjnych  w Polsce, Austrii, Czech, Norwegii, Słowacji, Rumunii, Bułgarii, Serbii, Szwecji i Chorwacji.

 

20.

Duńska firma specjalizująca się w sterownikach dla elektrowni i elektrowni morskich poszukuje dostawców (podwykonawców) kompensatorów stali, przede wszystkim spalin i innych systemów we wszystkich krajach.

 

21.

Węgierska firma, specjalizująca się w produkcji kół wodnych, ścian przeciwwiatrowych oraz konsoli drewnianych do celów budowy domów drewnianych, saun i lekkich domów, poszukuje partnerów w sektorze produkcyjnym aby zawrzeć umowy o wzajemnej produkcji oraz podwykonawców do sektora marketingu i transportu.

 

22.

Austriacka firma, specjalizująca się w branży inteligentnych liczników energii i użyteczności, poszukuje usług pośrednictwa handlowego na terenie UE.

 

23.

Grecka firma, specjalizująca się w produkcji metalowych budynków, konstrukcji tuneli, metalowych przenośników itp. poszukuje pośredników handlowych do dystrybucji swoich produktów na rynki zagraniczne. Ponadto firma jest zainteresowana możliwością współprodukcji oraz podwykonawstwa.

 

24.

Bułgarski producent mebli, specjalizujący się w obróbce drewna i projektowaniu wnętrz oferuje swoje usługi jako podwykonawca dla potencjalnego partnera zagranicznego. Firma jest chętna do nawiązania współpracy typu joint venture oraz oferuje franczyzę.

 

25.

Turecka firma, zajmująca się handlem metalami oraz wytwarzaniem produktów z  marmuru, trawertynu oraz wapnia poszukuje zagranicznych dystrybutorów. Oferuje również usługi podwykonawstwa.

 

26.

Turecka firma, specjalizująca się w produkcji całkowicie ziołowych (bez dodatku detergentów) szamponów do włosów, kremów do ciała, p żelów pod prysznic, szamponów dziecięcych oraz dla zwierząt domowych, używająca po raz pierwszy na świecie metody zmydlania poszukuje dystrybutorów

 

27.

Innowacyjna turecka firma, produkująca produkty spożywcze o wydłużonym okresie przydatności do spożycia  poszukuje partnerów do współpracy technologicznej, wzajemnej produkcji oraz do zawiązania spółki joint venture. Spółka poszukuje również zagranicznych dystrybutorów i agentów

 

28.

Chorwacka firma specjalizująca się w sprzedaży wszelkiego rodzaju oświetlenia typu LED, w tym do iluminacji budynków, poszukuje partnerów handlowych.

 

29.

Słowackie mikroprzedsiębiorstwo poszukuje nowych partnerów gospodarczych. Firma poszukuje producentów gazu ( LPG) oraz oferuje swoją sieć kontaktów.

 

Neither the European Commission nor any person acting on behalf of the European Commission is responsible for the use which might be made of the information contained herein. The views in this publication are those of the author and do not necessarily reflect the policies of the European Commission.

 

Newsletter - październik 2011

Kolejne spotkanie z naszym Newsletterem.

W tej edycji naszego wydawnictwa skupiliśmy się na zaprezentowaniu Państwu jak największej liczby abstraktów z naszej światowej bazy.  

Zapraszamy do lektury i do kontaktu z nami. 

 

Lista profili – Październik 2011

 

1.

Bośniacka firma specjalizująca się w produkcji walcowanych na gorąco profili stalowych i drutu (od 1,4 do 4,5 mm) poszukuje partnerów handlowych. i do współpracy na zasadzie franczyzy.

 

2.

Włoska farma, specjalizująca się w uprawie roślin ozdobnych, działająca na rynku on XVII wieku poszukuje pośredników handlowych.

 

3.

Włoska firma specjalizująca się w produkcji lokalnych przysmaków - makaronów, oliwek, suszonych pomidorów, sosów oliwy z oliwek, octu balsamicznego, win, serów poszukuje pośredników handlowych w celu rozszerzenia sieci dystrybucji.

 

4.

  Włoska firma specjalizująca się w produkcji światecznych figurek wykorzystywanych w bożonarodzeniowych szopkach a także ręcznie malowanej ceramiki " Majolica", charakterystycznej dla Sycylii poszukuje pośredników handlowych.

 

5.

Włoska firma, powstała w 1987r. produkująca różnego rodzaju wyroby z wydmuchiwanego szkła, w szczególności oświetlenie, używa technik kolorowania, a także unikatowych pojedynczych wzorów. Firma poszukuje pośredników i oferuje umowy outsourcingowe.

 

6.

Włoska firma, specjalizująca się w projektowaniu i produkcji systemów elektronicznych do kontroli mobilnych maszyn przemysłowych, specjalizująca się również w rozwoju oprogramowania  do w/w celów oferuje podwykonawstwo.

 

7.

Włoska firma specjalizująca się w produkcji sterylizatorów dla przemysłu spożywczego, w tym dostawców cateringowych poszukuje dystrybutorów i partnerów do joint venture.

 

8.

Holenderski producent innowacyjnego sprzętu medycznego, pozwalającego na zdalne monitorowanie parametrów życiowych pacjentów, poszukuje dystrybutorów posiadających doświadczenie w sferze IT oraz w kontaktach z jednostkami opieki zdrowotnej.

 

9.

Rosyjski producent i dystrybutor wyrobów z metali i stali nierdzewnej nawiąże współpracę z firmami poszukującymi pośrednictwa handlowego, produkującymi m.in. narzędzia do cięcia metali. Biuro i magazyn firmy zlokalizowane są w Moskwie, a produkcja - w odległości 85 km od stolicy kraju.

 

 

 

10.

Rumuńskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji obuwia poszukuje dystrybutorów.

 

11.

Rumuńskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji elementów i struktur z żelaza poszukuje dystrybutorów oraz usług transportowych i instalacji ich produktów.

 

12.

Rumuński producent obuwia ochronnego i akcesoriów ochronnych poszukuje dystrybutorów oraz dostawców skór.

 

13.

Estońskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji części i akcesoriów dla maszyn z sektora leśnictwa poszukuje dystrybutorów dla ich produktów.

 

14.

Niemiecka firma specjalizująca się w systemach transportu rowerów, stojakach oświetleniowych, akcesoriów do drabin i rusztowań (półki na narzędzia - opatentowane) poszukuje samodzielnych przedstawicieli handlowych do dystrybucji swoich produktów.

 

15.

Niemiecka firma specjalizująca się w produkcji systemów listew do łóżek poszukuje producentów płyt fornir (buk), z litego drewna oraz listew bukowych, będących w stanie wyprodukować elementy z drewna bukowego określonej jakości.

 

16.

Niemiecka firma specjalizująca się w reklamie, grafice, merchandisingu, projektowaniu oraz fotografice poszukuje partnerów do współprodukcji swojego nowego produktu - specjalnego rodzaju siedzenia.

 

17.

Niemiecka firma specjalizująca się w projektowaniu i produkcji innowacyjnych odczynników mających zastosowanie w badaniach naukowych, jak również w szerokim zakresie w patologii molekularnej poszukuje usług pośrednictwa handlowego dla podstawowych rozwiązań (barwniki, bufor, stabilizatory) do badań immunohistochemicznych, hybrydyzacji in situ i biologii molekularnej.

 

18.

Niemiecka firma specjalizująca się w łączeniu technologii takich jak laserowe spawanie, lutowanie, nanotechnologia oferuje podwykonawstwo oraz poszukuje usług pośrednictwa handlowego.

 

19.

Niemiecka firma rozwijająca i oferująca oprogramowanie i rozwiązania dla zarządzania ruchem lotniczym (ATM), kontroli ruchu lotniczego (ATC) oferuje podwykonawstwo, współprodukcję oraz poszukuje usług pośrednictwa.

 

20.

Niemiecka firma oferująca sprzęt i oprogramowanie dla rozwiązań antykryzysowych, stworzone dla policji, straży pożarnej, służb ratowniczych i wszystkich osób pracujących na rzecz bezpieczeństwa. Firma poszukuje partnerów biznesowych - dystrybutorów i przedstawicieli handlowych.

 

21.

Niemiecki instytut działający w sektorze biotechnologii, zajmujący się przede wszystkim usługami i produktami do analizy białek poszukuje dystrybutorów i przedstawicieli dla swoich produktów.

 

22.

Niemiecka firma specjalizująca się w grafice komputerowej opracowała oprogramowanie do tworzenia interaktywnych materiałów video. Pliki multimendialne mogą być dodawane do materiału video w bardzo prostu sposób ("przeciągnij i upuść"). Firma oferuje licencję na oprogramowanie oraz poszukuje pośredników handlowych.

 

23.

Niemiecka firma wykonuje badania na zlecenie w zakresie laserowej obróbki materiałów i metrologii optycznej. Firma oferuje następujące usługi: - badania na zlecenie / rozwój; testy użytkowania, produkcja prototypów itp. Firma oferuje podwykonawstwo, współpracę typu joint-venture oraz poszukuje pośredników handlowych.

 

24.

Węgierska firma specjalizuje się produkcji biomasy grudkowej i brykietowej z odpadów rolniczych, a także w produkcji trocin. Poza sprzedażą w/w produktów firma również sprzedaje, instaluje i utrzymuje boilery na biomasę, a także konstruuje stalowe struktury przemysłowe. Firma poszukuje pośredników handlowych dla swoich produktów w celu ich promocji na całym świecie. Firma jest również zainteresowana wzajemną produkcją.

 

25.

Węgierska firma, produkująca specjalne, własnoręcznie opracowane, wysokiej jakości, tradycyjne meble BIO, takie jak meble kuchenne, do salonu, sypialni, meble hotelowe, biurowe i sklepowe z wyjątkowymi warunkami gwarancyjnymi, poszukuje usług pośrednictwa handlowego: dystrybutorów, agentów i przedstawicieli jej produktów. Firma oferuje podwykonawstwo, współpracę joint venture oraz chciałaby sprzedać całą firmę lub jej część.

 

26.

Litewska firma, specjalizująca się w sprzedaży ekologicznego brykietu kokosowego, poszukuje usług pośrednictwa handlowego.

 

27.

Duńska firma zajmująca się drukowaniem i farbowaniem wzorów na tkaninach oferuje swoje usługi jako podwykonawca.

 

28.

Duńska firma produkuje i sprzedaje przenośniki kubełkowe poszukuje partnerów, pośrednictwa handlowego (agent, przedstawiciel, dystrybutor) w Szwecji i Polsce.

 

29.

Belgijska firma specjalizująca się w handlu produkami dla rynku budowlanego oferuje usługi pośrednictwa na rynku dla producentów lub bezpośrednich dostawców materiałów budowlanych dla dużych projektów. Firma ta poszukuje także usług pośrednictwa na rynku dla swoich produktów.

 

30.

Belgijska firma specjalizująca się w taśmociągach poszukuje podwykonawcy/dostawcy gumowych taśmociągów standardowej jakości.

 

31.

Belgijska firma specjalizująca się w produkcji produktów czekoladowych takich jak muszelki,pralinki, trufle itp. poszukuje dystrybutorów/importerów którzy mogą umieścić te prodkty na półki w supermarketach i sklepach. Produkty te mogą być także sprzedawane pod ich nazwą i pod prywatną metką.

 

32.

Turecka firma, specjalizująca się w produkcji produktów tekstylnych dla domu, głównie zasłon, narzut oraz haftowaniu poszukuje usług pośrednictwa na rynku

 

33.

Turecka firma, specjalizująca się w produkcji maszyn i części maszyn dla przemysłu oponiarskiego, metalurgicznego oraz odlewniczego poszukuje dystybutorów oraz możliwości wzajemnej produkcji. Firma jest zainteresowana wejściem w spółkę joint venture

 

34.

Turecka firma, specjalizująca się w wytwarzaniu produktów haftowanych i przędzy poszukuje przedstawicieli handlowych oraz dystrybutorów. Możliwe jest również podwykonawstwo oraz wzajemna produkcja

 

35.

Turecka firma, specjalizująca się w produkcji bojlerów parowych, olejowych oraz generatorów pary poszukuje dystrybutorów

 

36.

Turecka firma, specjalizująca się w produkcji części metalowych, automatyki specjalnej, wskaźników oraz projektowaniu maszyn, poszukuje pośredników handlowych. Firma jest również zainteresowana produkcją wzajemną oraz  wejściem w spółkę joint venture. Oferuje także podwykonawstwo.

 

37.

Turecka firma, specjalizująca się w wytwarzaniu produktów z pcv, używanych w przemyśle tekstylnym, reklamowym, kosmetycznym oraz biurowym poszukuje dystrybutorów

 

Neither the European Commission nor any person acting on behalf of the European Commission is responsible for the use which might be made of the information contained herein. The views in this publication are those of the author and do not necessarily reflect the policies of the European Commission.

 

Newsletter - wrzesień 2011

Kolejne spotkanie z naszym Newsletterem. Poza stałą rubryką jaką stanowią abstrakty z naszej światowej bazy, znajdą Państwo bardzo ciekawy artykuł o wspieraniu przez Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii innowacyjnych rozwiązań.  

Zapraszamy do lektury i do kontaktu z nami. 

 

Od pomysłu do jego realizacji wiedzie kręta ścieżka. Wielu zniechęca się już przy pierwszej przeszkodzie. Przez takie myślenie duża część pomysłów zrodzonych w umysłach lokalnych naukowców i przedsiębiorców trafiło do lamusa. Nie każdy wie, że w ramach Uniwersytetu Zielonogórskiego działa Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii, które pomaga takim osobom. Zapewne gdybym był osamotniony w tych działaniach byłoby mi niewspółmiernie trudniej w realizacji wdrażania innowacyjnych myśli technologicznych opracowanych i opatentowanych przy współpracy z jednostkami naukowo technicznymi.  Pomoc pracowników Centrum, okazała się kluczową w całym  projekcie  – podkreśla Grzegorz Depta, współwłaściciel firmy DS. REECOLOGY.

INNOWACYJNY PALIWOWY BIZNES W CENTRUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I TRANSFERU TECHNOLOGII UNIWERSYTETU ZIELONOGÓRSKIEGO

Pan Grzegorz Depta od wielu lat zajmuje się poszukiwaniem i badaniem alternatywnych źródeł energii. Jako inżynier - technolog i zarazem przedsiębiorca zdobył konieczną wiedzę i wykorzystywał ją podczas swojej pracy. Poszukiwałem alternatywy dla klasycznych rozwiązań opartych na węglu kamiennym. Swój wzrok skierowałem na rosnące hałdy odpadów.  W bilansie dostępnych odpadów, zawierających energię możliwą do wykorzystania, znaczącą pozycję stanowią odpady przemysłowo-komunalne. – stwierdza G. Depta.  Ze swoim pomysłem wynalazca zgłosił się do Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Pan Grzegorz zgłosił się do nas z pomysłem. Wiedział co chce z nim zrobić, tylko nie bardzo wiedział jak – opowiada dyr CPTT Roman Kielec. Pomysł okazał się na tyle ciekawy, że rozpoczęto procedurę patentową a bezpośrednią pracą nad nią zajął się osobiście dr Kielec. 23 maja 2011 roku projekt otrzymał zgłoszenie patentowe z rozszerzeniem na kraje europejskie.     

Co z czym. Czyli słów kilka o pomyśle

O samym projekcie tak mówi jego twórca - W wyniku realizacji projektu powstaną dwa innowacyjne produkty do tej pory nie oferowane na rynku krajowym i światowym przez branżowych producentów. Pierwszy to nowej generacji paliwo, do napędu generatorów prądotwórczych, o parametrach technicznych przewyższających olej napędowy. Drugim innowacyjnym produktem wytwarzanym przez moje  przedsiębiorstwo będzie produkcja ukształtowanego paliwa stałego z materiałów odpadowych na podstawie licencji wg zgłoszonego patentu. Ukształtowane paliwa stałe wytwarzane będą z materiałów odpadowych różnego pochodzenia z wykorzystaniem również w ograniczonym zakresie węglonośnych surowców lub produktów.

Potwierdzone opiniami

Projekt został dogłębnie przebadany i zanalizowany. W opracowywaniu opinii brało udział wielu naukowców z Polski, m.in. dr inż. Michał Kozioł oraz dr inż. Waldemar Ścierski z Politechniki Śląskiej (sprawozdanie po przeprowadzeniu badań emisji ze spalania paliwa otrzymanego z recyklingu odpadów przemysłowo-komunalnych), prof. dr hab. EwaKlugmann – Radziemska orazmgr inż. Katarzyna JanuszewiczzWydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej (badania paliw do generatorów prądotwórczych). Firma DS. Reecology podpisała ponad to umowy o szeroko zakrojonej współpracy: nad wdrożeniem nowych rozwiązań zagospodarowania i utylizacji odpadów przemysłowo-komunalnych oraz produkcji nowego paliwa alternatywnego-generatorowego z Wydziałem Chemicznym Politechniki Gdańskiej (umowa podpisana przez Dziekana Wydziału Chemicznego prof. dr hab. inż. Jacka Namieśnika), o wsparcie ośrodka B+R i prowadzenie stałej współpracy nad rozwojem nowego produktu z Wydziałem Energetyki i Paliw, Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie (umowa podpisana przez prof. dr hab. inż. Barbarę Tora oraz dr inż. Wiesława Żmudę). Również współpraca z prof. dr hab. inż. Kazimierzem Lejdą Kierownikiem Zakładu Pojazdów Samochodowych i Silników Spalinowych Politechniki Rzeszowskiej Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa nad technicznym dostosowaniem silników i generatorów pracujących na  nowym alternatywnym paliwie ma na celu znalezienie optymalnego rozwiązania pozwalającego na szerokie stosowanie nowopowstałych ciekłych frakcji węglowodorowych paliw, powstałych z odpadów komunalno- przemysłowych.(umowę o współpracy naukowo – badawczej i rozwojowej podpisał  Prorektor ds. Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Marek Orkisz).

Przyszłościowe rozwiązanie

Dzięki współpracy z CPTT projekt G. Depty zostanie wciągnięty do światowej bazy ofert. O ten profil jestem spokojny. Jest to tak rewelacyjne rozwiązanie, że zainteresowanie tą technologią będzie z pewnością duże – podsumowuje dr Kielec.  Parcie w kierunku proekologicznych rozwiązań jest w Europie coraz większe a projekt Pana Depty to rozwiązanie, mające uzasadnienie ekologiczne i ekonomiczne a tylko takie projekty gwarantują sukces rynkowy  – dodaje.  Pomoc jaką uzyskał G. Depta ze strony Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego były bezpłatne. Sfinansowane w ramach projektu Enterpise Europe Network, który realizuje Centrum.  

Karol Dąbrowski, consultant EEN

Lista profili – Wrzesień 2011

 

1.

Turecka firma, specjalizująca się w produkcji ubrań dla wojska i produktów tekstylnych poszukuje dystrybutorów w krajach UE

2.

Turecka firma, specjalizująca się wytwarzaniu produktów z żeliwa szarego oraz sferoidalnego poszukuje agentów handlowych, przedstawicieli handlowych oraz dystrybutorów

3.

Turecka firma, specjalizująca się w produkcji nowoczesnych, drewnianych mebli do domu poszukuje dystrybutorów. Firma jest również zainteresowana wejściem w spółkę joint venture, wzajemnąprodukcją oraz podwykonawstwem

4.

Belgijska firma specjalizująca się w tworzeniu i implementacji oceny talentu przez internet i rozwiązań zarządzania poszukuje organizacji aktywnej i doświadczonej na polu doradztwa na temat zasobów ludzkich w celu ustanowienia porozumień o dystrybucji.

5.

Belgijska firma działająca w przemyśle samochodowym, transportowym i przemysłowym poszukuje agentów sprzedażowych/dystrybutorów i partnerów biznesowych do wspólnego przedsięwzięcia (joint venture) w różnych krajach europejskich. Firma ta wytwarza produkty przyjazne dla środowiska i oszczędzające paliwo przeznaczone dla wszystkich wewnętrznych silników zapłonowych, które można znaleźć w samochodach pasażerskich, ciężarówkach, autobusach, dźwigach, przenośnikach, pojazdach budowlanych, statkach śródlądowych i w kolei.

6.

Węgierska fabryka dachówek, reprezentowana przez węgierskie stowarzyszenie specjalizujące się w sprzedaży dachówek, terakoty oraz akcesoriów dekoracyjnych, poszukuje pośredników handlowych na terenie UE.

7.

Niemiecka firma specjalizująca się w produkcji systemów smarowania i komponentów (pompy, wtryskiwacze, rozdzielacze itp.) poszukuje pośredników handlowych w Europie.

8.

Niemiecka firma specjalizująca się w grafice, budowaniu marki oraz architekturze wnętrz poszukuje producentów mebli oraz firm transportowych / logistycznych. Firma jest ponadto zainteresowana znalezieniem dystrybutorów do sprzedaży swoich projektów.

9.

Niemiecka firma specjalizująca się w przekształcaniu odpadów / odpadów niebezpiecznych do postaci surowców wtórnych poszukuje inwestorów do nowej, innowacyjnej fabryki recyklingu odpadów w Niemczech.

10.

Niemiecka firma specjalizująca się w skórze syntetycznej (wysokiej jakości) poszukuje dystrybutorów w Polsce. Firma jest jednym z liderów na rynku europejskim. Skóra syntetyczna może być zastosowana w produkcji obuwia, galanterii skórzanej, (torebki, paski, rękawiczki itp.), odzieży, a także wnętrza pojazdów.

 

 

 

11.

Niemiecka firma specjalizująca się w wytwarzaniu produktów fotowoltaicznych takich jak rozdzielacze, systemy kablowe i złącza poszukuje podwykonawstwa. Firma poszukuje partnerów z całego świata.

12.

Niemiecki browar poszukuje wiarygodnych partnerów biznesowych, dystrybutorów, przedstawicieli handlowych do współpracy długoterminowej. Firma jest zainteresowana przede wszystkim współpracą z firmami posiadającymi sieć restauracji, dostarczającymi usługi cateringowe, hurtownikami oraz innymi podmiotami działającymi w branży spożywczej.

13.

Niemiecka firma specjalizująca się w systemach czujników (np. czujników ciśnienia, różnicy ciśnień, temperatury, czujnikach ciśnienia atmosferycznego, niezależnych wskaźnikach ciśnienia w sieci, wyświetlaczach, modułach cyfrowych itp.) poszukuje partnerów biznesowych, dystrybutorów i / lub przedstawicieli handlowym w celu eksportu swoich produktów. Firma oferuje także możliwość joint-venture.

14.

Rumuński importer sprzętu ochronnego, butów bezpieczeństwa, okularów ochronnych, rękawiczek, kasków i ubrań roboczych poszukuje dystrybutorów.

15.

Rumuńskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji micro-hydro turbiny (moc 10kW, 22 V, 50 Hz) poszukuje dystrybutorów.

16.

Rumuńskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w imporcie i dystrybucji produktów spożywczych i napojów poszukuje producentów takich produktów. Przedsiębiorstwo oferuje wsparcie logistyczne i transportowe.

17.

Szwedzki dystrybutor okien z wieloletnim doświadczeniem poszukuje polskich podwykonawców w zakresie produkcji drewnianych okien (nieotwieranych, o różnych wymiarach).

18.

Szwedzki producent mebli poszukuje podwykonawców w krajach nadbałtyckich, specjalizujących się zwłaszcza w produkcji szafek i in. mebli do przechowywania.

19.

Szwedzka firma poszukuje partnera zainteresowanego kupnem pełnej linii do produkcji prefabrykowanych domów drewnianych.

20.

Szwedzka firma oferuje pośrednictwo handlowe i in. usługi dla biznesu skierowane do innowacyjnych firm chcących rozpocząć lub rozszerzyć działalność na rynku skandynawskim.

21.

Włoska firma specjalizująca się w produkcji sprzętu komputerowego i systemów bezpieczeństwa poszukuje pośrednika handlowego. Firma chciałaby również przejąć inny podmiot gospodarczy.

 

Neither the European Commission nor any person acting on behalf of the European Commission is responsible for the use which might be made of the information contained herein. The views in this publication are those of the author and do not necessarily reflect the policies of the European Commission.

 

Newsletter - sierpień 2011

Przyszła kolej na drugie wydanie naszego Newslettera. Poza stałą rubryką jaką stanowią abstrakty z naszej światowej bazy, znajdą Państwo artykuł o spotkaniu kooperacyjnym jakie odbyło się w czerwcu tego roku podczas organizowanych w Poznaniu światowych targów ITM.

Prezentujemy również kalendarz bezpłatnych szkoleń i warsztatów organizowanych przez naszą organizację w ramach projektu Enterprise Europe Network. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w wybranej imprezie prosimy o kontakt.

 Zapraszamy do lektury i do kontaktu z nami. 

 

Kolejne spotkanie kooperacyjne współorganizowane przez Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyło się podczas Poznańskich Targów ITM Polska 2011. Targi były okazją do spotkania się przedstawicieli firm z regionu lubuskiego z kolegami z przedsiębiorstw z Brandenburgii i Wielkopolski

PRAWDZIWA IDEA TARGÓW

Czerwcowe targi przemysłowe to prawdziwy festiwal innowacji. Wiele z prezentowanych maszyn i urządzeń to najwyższa półka w dziedzinie innowacyjności i w Polsce goszczą po raz pierwszy. Próżno szukać ich naszych w fabrykach. Dla mnie jako pracownika naukowego to również nie lada gratka, gdyż to, o czym mówimy studentom, oglądamy w Internecie czy prasie branżowej tu możemy zobaczyć na żywo - podkreśla dr Roman Kielec, dyrektor Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii UZ. W ramach tegorocznej edycji targów ITM Polska, o 35% więcej firm, niż w ubiegłym roku, zaprezentowało europejskie i światowe premiery rynkowe. W wydarzeniu wzięło udział ponad 900 wystawców i firm z 32 państw, m.in. Czech, Finlandii, Korei Południowej, Rosji, Turcji, Japonii, Tajwanu, Australii, Chin, Danii, Francji, Indii, USA, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Tunezji i Ukrainy.

Jednak nie samymi prezentacjami żyją targi. Pracownicy CPTT wraz z partnerami z sieci Enterprise Europe Network z Fundacji Uniwersytetu Adama Mickiewicza z Poznania oraz ZukunftsAgentur Brandenburg GmbH zorganizowali Niemiecko – Polski Biznes -Mixer. W ramach spotkań kooperacyjnych spotkało się ponad 70 przedstawicieli przedsiębiorstw z woj. Lubuskiego, Wielkopolski oraz Brandenburgii. Spotkania brokerskie są niewątpliwą gratką dla firm. Spotkanie twarzą w twarz z przedstawicielem z tej samej branży znaczy czasem więcej niż tysiące wysłanych e-maili czy telefonów. Na tego typu spotkaniach można zdobyć kontakty, które mają szanse przerodzić się w stałą współpracę – stwierdza Grzegorz Depta, właściciel firmy DS. Reecology Sp. z o.o. Wtóruje mu Tomasz Ulanowski, przedstawiciel nowosolskiej firmy Omni Modo – To jest właśnie prawdziwa idea targów. Samo chodzenie po stoiskach nie przyniesie firmie większych wymiernych korzyści, za to spotkanie brokerskie jest realną szansą na zdobycie kontraktu.             

Wyjazd na targi i spotkanie brokerskie odbyło się dzięki uczestnictwu zielonogórskiego Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii w projekcie Enterprise Europe Network. 

Kalendarz szkoleń i warsztatów

  • 21. października 2011 r. Gorzów Wielkopolski

„Systemy zarządzania w świetle polskich i europejskich regulacji prawnych.”

  • 27. Października 2011 r. Nowy Kisielin

Modele i systemy zarządzania firmą. Optymalizacja procesów zarządzania poprzez eliminację marnotrawstwa.”

Jak wcześniej wspomnieliśmy wszystkie szkolenia są bezpłatne. Rejestracja uczestników nastąpi poprzez odesłanie do nas wypełnionego formularza zgłoszeniowego.

Szczegółowa agenda wraz z formularzem zgłoszeniowym zostaną zamieszczone na naszej stronie internetowej.

Do firm, które znajdują się w naszej bazie zaproszenie wraz z kompletem dokumentów zostanie rozesłane pocztą internetową.

Wszystkich zainteresowanych otrzymaniem szczegółowych informacji prosimy o kontakt z nami.

Lista profili – Sierpień 2011

 

1.

Turecka firma specjalizująca się w wytwarzaniu plastikowych części wzmocnionych szkłem z użyciem metody SMC/BMC poszukuje pośredników na rynku, którzy mogliby promować grupy ich produktów takich jak pojemniki dla naturalnego gazu, skrzynki elektryczne, skrzynki telekomunikacyjne, skrzynki oświetleniowe i do liczników.

 

2.

Francuska firma specjalizująca się w telekomunikacyjnych produktach, przewodach i akcesoriach, elementach pasywnych, radiowych, Hyper, CEM, elektronicznych systemach automatyki poszukuje partnerów handlowych.

 

3.

Francuska firma zajmująca się dystrybucją innowacyjnych opatentowanych stojaków stalowych poszukuje podwykonawców, producentów  posiadających maszyny które będą w stanie poradzić sobie z prostym spawaniem i przycinaniem cylindrycznych rur.

 

4.

Innowacyjna francuska firma specjalizująca się w produkcji balsamów cosmeto textile o właściwościach leczniczych oraz kosmetycznych takich jak wyszczuplających, orzeźwiających, odstraszających komary poszukuje dystrybutorów i przedstawicieli handlowych oraz partnerów zainteresowanych joint venture.

 

5.

Słoweński producent nowoczesnego, ekologicznego, niepowtarzalnego elektrycznego ogrzewania podłogowego na 12V poszukuje pośredników handlowych, partnerów zainteresowanych joint venture oraz podwykonawców. Oferowany system jest kompatybilny z wszystkimi alternatywnymi źródłami elektrycznymi.

 

6.

Jeden z największych włoskich producentów win poszukuje pośredników handlowych i jest również zainteresowany Joint Venture.

 

7.

Włoski producent wanien poszukuje dystrybutorów i agentów.

 

8.

Włoski producent dżinsów, sukienek, spodenek dżinsowych, spódnic poszukuje partnerów do wspólnej produkcji. Wszystkie prace wykonywane są w firmie, łącznie z farbowaniem dżinsu.

 

9.

Włoska firma, producent mebli ogrodniczych z drzewa egzotycznego Irroko poszukuje pośredników handlowych.

 

10.

Turecka firma specjalizująca się w wytwarzaniu liczników gazu poszukuje dystrybutorów w krajach europejskich.

 

 

 

 

 

11.

Duńska firma specjalizująca się w chemiczno-technicznych produktach w aerozolu opracowała unikalną technologię z zastosowaniem gazu CO2 jako neutralnego  materiału napędowego. Firma poszukuje agentów lub dystrybutorów unikalnej gamy produktów do pielęgnacji i konserwacji  rowerów / motocykli w kilku krajach

 

12.

Węgierska firma, specjalizująca się w automatyzacji przemysłowej, kontroli procesowej, oświetleniu, pneumatyce i hydraulice, planowaniu, projektowaniu, opracowaniu oprogramowania, instalacji i utrzymaniu tych systemów oraz dystrybucji części składowych. Firma oferuje producentom tych części swoje usługi pośrednictwa handlowego. Firma oferuje również swoje usługi jako podwykonawca w wyżej wymienionych branżach. Firma jest również otwarta na joint venture oraz wzajemną produkcję.

 

13.

Austriacka firma specjalizująca się w produkcji innowacyjnych i energooszczędnych okien, drzwi i fasad solarnych, odpowiednich do domów pasywnych, poszukuje usług pośrednictwa handlowego.

 

14.

Austriacka firma z opatentowanym systemem budowania energooszczędnych domów w konstrukcji drewniano-glinianej, poszukuje dostawców drewnianych części do budowy ścian wewnętrznych.

 

15.

Rumuński producent mebli z litego drewna dla domów, ogródków, hoteli, restauracji i domów studenckich poszukuje dystrybutorów swoich produktów.

 

16.

Rumuńska spółka specjalizująca się w dziedzinie energii odnawialnej pochodzącej z biomasy powstałej na skutek spalania drewna, skrawków i innych odpadów z drewna, poszukuje partnera, który byłby zainteresowany sfinansowaniem projektu, jego zakupieniem lub byciem bezpośrednio objętym wykonawstwem projektu.

 

17.

Niemiecka firma świadcząca szereg innowacyjnych usług w zakresie kolektorów słonecznych, modułów fotowoltaicznych i komponentów oferuje transport / usługi logistyczne, jak również podwykonawstwo / outsourcing dla potencjalnych partnerów. Szczególny nacisk położony jest na własne centrum testowe wyposażone w nowoczesne moduły diagnostyki. Główną zaletą centrum badań jest krótki czas przetwarzania, nawet przy dużej ilości. Firma świadczy również usługi dla przepływu pracy przed i po badaniach, na przykład w dziedzinie logistyki i naprawy.

 

18.

Niemieckie MSP, specjalizujące się w produkcji ceramiki (ręcznie robione kafle piecowe, ceramika architektoniczna, akcesoria do pieców i kominków) poszukuje producenta (modelarzy, producentów ceramicznych materiałów budowlanych) do współpracy. Firma jest zainteresowana możliwością współprodukcji.

 

19.

Niemiecka firma, twórca i producent energooszczędnych i przyjaznych dla środowiska farb ściennych, poszukuje partnerów do współpracy w Europie i poza. Partnerami powinny być firmy z tej samej lub podobnej branży, architekci, kierownicy budowy i konsultanci ds. energii. Firma oferuje usługi podwykonawstwa i outsourcingu dla potencjalnego partnera.

 

20.

Niemiecka firma logistyczna poszukuje partnerów do współpracy w Polsce. Firma oferuje możliwości franczyzy dla polskich przedsiębiorstw. Niemiecka firma oferuje również podwykonawstwo jak również swoje usługi w transporcie i logistyce.

 

21.

Niemiecka firma specjalizująca się w dystrybucji mebli łazienkowych, ceramiki meble łazienkowe i akcesoria kuchenne poszukuje producentów wanien, brodzików, zlewozmywaków, mocowań itp. w niektórych krajach Europy Wschodniej. Firma oferuje usługi pośrednika handlowego dla tych produktów.

 

22.

Bułgarski producent stylowych mebli poszukuje partnerów do współpracy typu joint-venture lub współprodukcji. Ponadto firma poszukuje usług pośrednictwa handlu dla swoich produktów: mebli dla domów, restauracji i hoteli.

 

23.

Holenderska firma produkująca elementy oraz systemy grzewcze i wentylacyjne, działająca na rynku mieszkaniowym, poszukuje dystrybutorów w Polsce.

 

24.

Holenderski producent systemów do czyszczenia okien dla firm poszukuje agenta w Polsce. Systemy te charakteryzują się wysoką produktywnością i są przyjazne środowisku.

 

25.

Rosyjska firma, działająca w branży promocji w Mongolii, poszukuje partnerów do joint venture oraz firm zainteresowanych wejściem na rynek tego kraju. Firma poszukuje partnerów do budowy centrum logistycznego na dzierżawionej przez siebie ziemi w specjalnej strefie ekonomicznej w Altanbulag, na granicy rosyjsko-mongolskiej.

 

26.

Szwedzka firma projektująca torebki oraz inne akcesoria poszukuje podwykonawców w zakresie wyrobów z płótna oraz sztucznej i prawdziwej skóry.

 

27.

Szwedzki producent odzieży, dodatków oraz elementów wystroju wnętrz (poduszki, serwetki i in.) poszukuje podwykonawców w zakresie wyrobów z lnu, skóry, bawełny i zamszu.

 

28.

Nowa szwedzka firma produkująca i sprzedająca skórzane i tekstylne pudełka na biżuterię poszukuje podwykonawców.

 

29.

Szwedzkie biuro projektowe specjalizujące się w meblach i in. elementach wystroju wnętrz, poszukuje podwykonawcy do produkcji tac z giętego drewna.

 

Neither the European Commission nor any person acting on behalf of the European Commission is responsible for the use which might be made of the information contained herein. The views in this publication are those of the author and do not necessarily reflect the policies of the European Commission.

 

Newsletter - lipiec 2011

  Z przyjemnością oddajemy w Państwa ręce stworzony przez nasz zespół Newsletter. Wsparcie dla biznesu w zasięgu ręki – myśl przewodnia, która stale nam przyświeca jest realizowana między innymi poprzez tę publikację. Newsletter jest swoistym oknem na rynki świata. Jest realizacją słów, które stale słyszycie Państwo od nas jako pracowników sieci Enterprise Europe Network o olbrzymiej bazie firm z sektora MŚP, która posiadamy. 

  Pragniemy zauważyć, że prezentowane profile firm są tylko kroplą w morzu olbrzymiej całości, są wybranymi publikacjami za dany miesiąc. 

  Poza samymi profilami w samej publikacji znajdą Państwo zbiór informacji o wydarzeniach, w których Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego uczestniczyło oraz o szkoleniach i konferencjach, które organizuje. Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi w Newsletterze i kontakt z nami. 

 

Blisko 40 spotkań biznesowych. Odpowiedzi na setki pytań. Wizytownik zapełniony nowymi wizytówkami i kontaktami biznesowymi. Podpisane umowy handlowe

Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego na Hannower Messe 2011

Tak w skrócie można opisać wydarzenia jakie miały miejsce podczas i w okresie kilku miesięcy po tegorocznych targach w Hanowerze.  Impreza odbyła się w terminie od 4 do 8 kwietnia. Dla laika pod określeniem targi kryje się ciasna hala pełna hostess, kręcących się gapiów i przypadkowych osób a jedyne co można z takiej imprezy wynieść to stos kolorowych katalogów i długopisy reklamowe. Zupełnie inaczej wyglądają targi w Hanowerze. Po pierwsze targi nie odbywają się w jednej hali a w dziesiątkach hal rozmieszczonych w specjalnie zbudowanym miasteczku targowym.  Kolejna ważną różnicą jest ilość wystawców - tych jest tysiące i to z całego świata.  Dodatkowo odwiedzający mają okazję zapoznać się z najnowszymi trendami i technologiami z branży. Hannover Messe to olbrzymia szansa dla producentów na zdobycie kontaktów i nawiązanie relacji biznesowych. Ponadto hanowerskie targi są miejscem, w którym spotyka się nauka i biznes. Stąd też obecność Centrum  Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego, które realizuje projekt Enterprise Europe Network – „Wsparcie dla biznesu w zasięgu ręki”.

Na podbój Europy

Z ramienia Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego w imprezie udział wziął dr Roman Kielec, dyrektor Centrum, który wspierał firmę z regionu będącą jego klientem. To były bardzo pracowite dni.

W najśmielszych snach nie sądziliśmy, że oferta produktów prezentowanych przez naszego klienta będzie się cieszyć aż takim zainteresowaniem. Znam dobrze te produkty i technologię w jakiej są one wytwarzane dlatego odpowiadałem na pytania potencjalnych partnerów biznesowych i wspierałem negocjacje i rozmowy handlowe– opowiada dr Kielec. Efektem pięciu dni targów są kontakty z firmami z całego świata. Odwiedzający docenili jakość produktów prezentowanych przez lubuskiego wystawce.  Polski przedsiębiorca naprawdę nie ma się czego wstydzić. Nie odstajemy od potęg tego świata. To już nie te czasy kiedy byliśmy technologicznych zaściankiem. Jedyne czego nam czasem brakuje to wiary w siebie i swoje możliwości – przekonuje dyrektor.

Raz, dwa, trzy

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Do końca sierpnia br. Eurobox, firma uczestnicząca w targach podpisała i zrealizowała trzy umowy handlowe. Jeden wyjazd, trzy umowy. Jednym zdaniem. Pełen sukces. Hannover Messe nie jest jedynym tego typu targiem w Europie dlatego zachęcamy do uczestnictwa w takich imprezach. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką targów branżowych do kontaktu z nami.

Lista profili – Lipiec 2011

Tokarki z południa

Czeska firma specjalizująca się w rozwoju i produkcji specjalistycznych obrabiarek, części formowanych na zimno, budownictwa, poszukuje pośredników handlowych oraz oferuje działania w zakresie podwykonawstwa.

Firma opracowała specjalne tokarki, które umożliwiają prowadzenie naprawy kół tramwajów, pociągów itp., nie zdejmując ich z szyn.

Firma szuka agentów i pośredników dla swoich produktów (tokarki, giętarki rur, mnożniki momentu mocowania i narzędzi do nagniatania). Firma jest również otwarta dla wzajemnej produkcji i jest gotowa do oferowania swoich działań w zakresie podwykonawstwa.

Oświetlenie rodem z Rumunii 

Rumuńska firma specjalizującą się w realizacji, projektowaniu, inżynierii i doradztwie w dziedzinie energii elektrycznej szuka firmy, która produkuje systemy oświetleniowe z wykorzystaniem technologii LED, która jest zainteresowana rozwojem działalności na rynku rumuńskim, poprzez: sprzedaż swoich produktów za pośrednictwem autoryzowanego sprzedawcy, otwarciem nowych zakładów produkcyjnych w Rumunii poprzez Franczyzę / Joint Venture. Firma jest również zainteresowana podjęciem działań w zakresie podwykonawstwa.

Włoski design na wyciągnięcie ręki

Włoska firma specjalizująca się w projektowaniu i produkcji krzeseł, stołów, w tym krzeseł tapicerowanych i akcesoriów do high-end mieszkalnych szuka polskich przedstawicieli lub dystrybutorów zainteresowanych swoimi produktami.

Nanotechnologia w służbie włókiennictwa

Czeska firma badawczo - rozwojowa o potencjale produkcji nowych materiałów poszukuje partnerów dystrybucyjnych / agentów dla własnych wyrobów włókienniczych.

Wyroby włókiennicze wykonane są z włókien antybakteryjnych (skarpetki, bielizna na lato lub sporty zimowe, T-shirty). Stosowane materiały powstały dzięki pracą badawczym w zastosowaniu nanotechnologii w przemyśle włókienniczym.

 

Wyroby wykonane są z włókien antybakteryjnych i przejawiają właściwości przeciwgrzybicze.

Koreańskie powłoki ochronne

Koreańska firma opracowała technologię produkcji materiałów powłokowych, które uniemożliwiają osadzanie się zanieczyszczeń na powierzchni obiektów przemysłowych. Materiały powodują samooczyszczanie się powierzchni i oszczędność energii a tym samym umożliwiają zmniejszenie kosztów utrzymania struktury przemysłu. Technologię powlekania stosuje się do powierzchni pojazdów (np. ciężarówki), jak również budynków i budowli, w tym mostów i parkingów. Firma poszukuje partnerów przemysłowych do licencji, joint ventures oraz współwykonawstwa. 

 

Neither the European Commission nor any person acting on behalf of the European Commission is responsible for the use which might be made of the information contained herein. The views in this publication are those of the author and do not necessarily reflect the policies of the European Commission.

 

een KE

 

Submit to FacebookSubmit to Twitter