Newsletter - Archiwum 2013

een szkolenia nowy

Newsletter - Archiwum 2013

Newsletter - listopad 2013

Zapraszamy przedsiębiorców do udziału w misji gospodarczej do Wietnamu, Birmy i Tajlandii 12-16 listopad 2013 

Ośrodek Enterprise Europe Network  afiliowany przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza w imieniu wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Antonio Tajani do udziału w misji gospodarczej do Wietnamu, Birmy i Tajlandii w dniach 12-16 listopad 2013 r. Organizatorem misji jest Komisja Europejska. Misja jest organizowana w ramach inicjatywy Komisji Europejskiej „Missions for Growth”http://een.ec.europa.eu/events/missions-growth

Głównym celem misji będzie wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw europejskich w podjęciu działalności w regionie ASEAN (Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej) oraz promowanie europejskiej gospodarki w docelowych branżach poprzez uczestnictwo w spotkaniach biznesowych z lokalnymi przedsiębiorcami.

 

Misja będzie ukierunkowana w szczególności na następujące branże:

 • Dobra konsumpcyjne (w tym: ubrania, leki, chemikalia, motoryzacja,…)
 • Turystyka
 • Agrobiznes
 • Energia & Infrastruktura
 • Usługi bankowe, finansowe i ubezpieczenia
 • Dystrybucja i sprzedaż detaliczna

 

 

PROGRAM:

Wietnam

12 – 13 listopad – spotkania z przedstawicielami podmiotów gospodarczych oraz Stowarzyszeniem Przedsiębiorców Wietnamu.

Birma

14-15 listopad – forum biznesowe z przedstawicielami rządu Birmy  i  lokalnymi przedsiębiorcami

Tajlandia

16 listopad – spotkanie z czołowymi przedstawicielami polityki i gospodarki Bangkoku.

Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdu zostaną podane do wiadomości uczestnikom z odpowiednim wyprzedzeniem

Birma

Obywatele państw Unii Europejskiej potrzebują wizę przy wjeździe do Birmy. Można ją uzyskać jedynie w placówkach dyplomatyczno-konsularnych Birmy (najbliższa placówka znajduje się w Berlinie, tel. 0049 30 206 15 710, http://www.botschaft-myanmar.de/). Przy wjeździe ważność paszportu nie może być krótsza niż 6 miesięcy od daty upływu ważności wizy.

Wietnam/Tajlandia

Wiza do Wietnamu jest wymagana dla wszystkich obywateli krajów UE. Natomiast warunki uzyskania wizy do Tajlandii są zależne od narodowości zgłaszającego wyjazd. Dlatego też wskazane jest osobiste skontaktowanie się z placówką dyplomatyczną danego kraju.

Koszty związane z podróżą i zakwaterowaniem uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Komisja Europejska zapewnia grupową rezerwację hotelową, a także transport lokalny.

Dodatkowych informacji udziela Aleksandra Kucharska tel.: 74 64 80 423, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przedsiębiorstwa zainteresowane wyjazdem na misję gospodarczą do Wietnamu, Birmy i Tajlandii proszone są o kontakt z Ośrodkiem Enterprise Europe Network przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego  S.A. w Szczawnie-Zdroju.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

 

Newsletter - wrzesień 2013

Zapraszamy przedsiębiorców do udziału w misji gospodarczej do Izraela 22-23 październik 2013 

Ośrodek Enterprise Europe Network  afiliowany przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza w imieniu wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Antonio Tajani do udziału w misji gospodarczej do Izraela w dniach 22-23 październik 2013 r. Organizatorem misji jest Komisja Europejska. Misja jest organizowana w ramach inicjatywy Komisji Europejskiej „Missions for Growth”http://een.ec.europa.eu/events/missions-growth

Głównym celem misji jest wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw europejskich na rynku izraelskim oraz promocja europejskiej gospodarki w docelowych branżach poprzez uczestnictwo w spotkaniach biznesowych z lokalnymi przedsiębiorcami.

Misja połączona jest z udziałem w targach i konferencji „Water Technology & Environment Control” w dniach 22-24 październik 2013r w Tel Aviv. Więcej informacji www.watec-israel.com .

 

Misja będzie ukierunkowana w szczególności na następujące branże:

 • Technologie środowiskowe: gospodarka wodna, uzdatnianie wody, użytkowanie gleby, odnawialne źródła energii w tym panele słoneczne, itp.
 • Kluczowe technologie wspomagające, ICT
 • Surowce
 • Bezpieczeństwo krajowe
 • Przetworzone produkty rolne
 • Moda i przemysł wyrobów luksusowych
 • Przemysł motoryzacyjny
 • Venture capital

Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdu zostaną podane do wiadomości uczestnikom z odpowiednim wyprzedzeniem

Koszty związane z podróżą i zakwaterowaniem uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Komisja Europejska zapewnia grupową rezerwację hotelową, a także transport lokalny. Obywatele państw Unii Europejskiej nie potrzebują wiz przy wjeździe do Izraela. Jednakże okres ważności paszportu nie może być krótszy niż 6 miesięcy.

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września 2013r.

Więcej informacji nt. misji http://een.ec.europa.eu/my/intranet/mission-growth-israel-22-23-october-2013

Dodatkowych informacji udziela Aleksandra Kucharska tel: 74 64 80 423, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przedsiębiorstwa zainteresowane wyjazdem na misję gospodarczą Rosji proszone są o kontakt z Ośrodkiem Enterprise Europe Network przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Szczawnie-Zdroju .

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

 

 

Newsletter - sierpień 2013

Giełda kooperacyjna dla branży metalurgicznej: targi EMO 2013 w Hanowerze, 17-18.09.2013r.

  

DLA KOGO?

Giełda kooperacyjna przeznaczona jest dla przedsiębiorców działających w branży etalurgicznej, ze specjalnym uwzględnieniem następujących tematów:

- obrabiarki, – precyzyjne narzędzia do cięcia, – automatyzacja transportu i elektronika przemysłowa.

NA CZYM POLEGA GIEŁDA KOOPERACYJNA?

$1§  Uczestnicy w formularzu rejestracyjnym on-line określają profil swojej działalności oraz rodzaj współpracy, który chcieliby nawiązać,

$1§  Dane zarejestrowanych firm umieszczane są w katalogu on-line ,

$1§  Z katalogu on-line zarejestrowani uczestnicy dokonują wyboru firm, z którymi chcieliby spotkać się podczas giełdy,

$1§  17-18 września 2013r. przy ponumerowanych stolikach, odbywają się serie uprzednio zaaranżowanych 20-minutowych spotkań pomiędzy dobranymi w pary firmami.

REJESTRACJA

Chcąc wziąć udział w giełdzie kooperacyjnej podczas targów EMO 2013 należy wypełnić formularz zgłoszeniowy on-line , tworząc tym samym profil firmy. Następnie profil firmy zostanie opublikowany w katalogu on-line na stronie internetowej giełdy. Każdy z uczestników może wybrać profile interesujących firm i poprosić o spotkania z ich przedstawicielami.

Termin rejestracji mija 30 sierpnia 2013 r.

KOSZTY

Udział w giełdzie:

- dla wystawców jest bezpłatny,

- dla gości odwiedzających targi wynosi 250 EUR.

Dodatkowo uczestnik giełdy będzie musiał pokryć koszt biletu wstępu na targi ok. 32 EUR w przedsprzedaży, ok. 47 EUR w dniu targów.

Dla pierwszych 5 gości, którzy zarejestrują się do 17 lipca br. przewidziano specjalne wejściówki, umożliwiające bezpłatny udział w giełdzie.

Udział w giełdzie obejmuje:

$1§  rejestrację firmy w katalogu giełdy,

$1§  organizację spotkań z przedsiębiorcami uczestniczącymi w giełdzie,

$1§  opiekę organizatorów podczas giełdy, a także pomoc w przygotowaniu do spotkań i follow-up po ich zakończeniu.

Uczestnicy pokrywają koszty transportu i zakwaterowania we własnym zakresie.

Dodatkowych informacji udziela p. Alicja Wiglusz, Enterprise Europe Network przy ZSRG-SCP,  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: 0 91 433 02 20

Przed rejestracją prosimy o kontakt z panią Alicją Wiglusz.

 

Newsletter - lipiec 2013

Kolejne spotkanie z naszym Newsletterem.
W tej edycji naszego wydawnictwa abstrakty ze światowej bazy danych.
Zapraszamy do lektury i do kontaktu z nami.

 

Lista profili

1.

Turecka firma, zaangażowana w handel produktami dla przemysłu spożywczego, tekstylnego, detergentów i przemysłowych produktów czyszczących, farmaceutycznego, rolnego, kosmetycznego i budowlanego poszukuje i oferuje usługi pośrednictwa na rynku i dystrybucji. Możliwe jest także joint venture.

2.

Belgijska firma zajmująca się produkcją i dystrybucją wysokiej jakości miodu poszukuje europejskich dostawców miodu. Miód powinien być bio-certyfikowanej jakości.

3.

Irlandzka firma, projektująca i sprzedająca w Internecie unikalne opatentowanie produkty do ogrodu, wytworzyła nowy produkt, który chce wprowadzić na rynek. Firma poszukuje partnera, który pomógłby jej wprowadzić ten produkt na rynek.

4.

Izraelska firma specjalizująca się w usprawnianiu/modernizacji projektów dla SCADA/DCS ( system nadzorujący przebieg procesu technologicznego lub produkcyjnego)/(Rozproszony System Sterowania) rynków pionowych takich jak: woda i ścieki, ropa i gaz, prąd i energia oraz inne. Firma ta poszukuje joint venture lub podwykonawstwa z firmami posiadającymi firmy użytkowe jako klientów. Firma poszukuje także usług pośrednictwa na rynku oraz wspólnego rozwoju. Partnerami mogą być integratorzy, firmy inżynieryjne i doradcze i firmy użytkowe.

5.

Izraelska firma specjalizująca się w zapewnianiu wsparcia analitycznego i usług dla szerokiego zakresu usług rozwoju i programów wytwórczych. Firma działa w sektorze biotechnologii, farmacji i urządzeń medycznych i wspiera je w ich próbach R&D. Firma ta poszukuje joint venture z firmami i współpracy w projektach, a także zapewnia usługi rozwoju i wytwarzania we wspomnianych specjalizacjach jako podwykonawca.

6.

Chorwacka firma o dużym stażu rynkowym poszukuje dostawców, franszyzodawców lub producentów stolarki drewnianej chcących wejść na nowy rynek.

7.

Chorwacka firma poszukuje dystrybutorów swoich produktów: środków ochrony osobistej, akcesoriów dachowych, systemów odwadniania i osprzętu grzewczo-hydraulicznego. Firma poszukuje też dostwaców produktów komplementarnych do swojej oferty.

8.

Włoska firma specjalizująca się w robotyce i automatyce poszukuje agentów, przedstawicieli handlowych i dystrybutorów.

9.

Cypryjska firma zajmująca się eksportem produktów spożywczych (mrożone mięso, ryby) i innych produktów poszukuje producentów/dostawców, rzeźnie wołowiny, wieprzowiny, drobiu w Europie,

10.

Włoski producent wybielonych skrawków bawełny do płatków kosmetycznych i waty kosmetycznej w kulkach poszukuje pośredników handlowych  w Europie.

11.

Cypryjska firma specjalizująca się w konstrukcjach metalowych, posiadająca nowoczesny park maszynowy, produkuje konstrukcje metalowe, meble do użytku wewnętrznego i zewnętrznego, szuka pośredników handlowych (agentów, przedstawicieli, dystrybutorów), którzy będą reprezentować i dostarczać produkty firmy w Europie. Firma jest również zainteresowana joint venture oraz częściowym przejęciem firmy przez potencjalnego inwestora. Firma również szuka wzajemnej produkcji z firmą, która jest w stanie współpracować w zakresie wspólnych produktów. Firma może również zostać podwykonawcą produkującym określone części większego projektu. Ponadto, firma cypryjska jest zainteresowana ustanowieniem franczyzy opartej na określonej markowej lini produktów (z produkcją w kraju siedziby).

12.

Duńska firma produkuje na miejscu, szeroką gamę generatorów dezynfekujących, wykorzystujących technologię elektrolizy roztworu solanki. Opatentowany projekt komórek elektrolizy i system kontroli sprawia, że rozwiązanie nadaje się do szerokiej gamy zastosowań w nowoczesnej rzeczywistości

13.

Brytyjska firma specjalizująca się w oczyszczaniu/uzdatnianiu wody drogą jonizacji i elektrolizy miedzi i srebra, z zastosowaniem w gospodarstwach domowych (np. baseny), jak i w celach przemysłowych (ujęcia wody dla przemysłu), poszukuje pośredników handlowych (dystrybutorów) w Europie.

14.

Brytyjska firma zajmująca się projektowaniem, produkcją i instalacją innowacyunych struktur z rozciągliwej wytrzymałej tkaniny (siatki w zoo, obudowy/kopuły na pojemniki z biogazem), poszukuje pośredników handlowych i partnerów do współpracy na zasadzie joint venture. Firma jest także zainteresowana podjęciem wspólnej produkcji z firmami oferującymi podobne produkty i usługi.

15.

Firma z branży marketingowej - wiodący brytyjski dostawca  innowacyjnych systemów informatycznych, jest zainteresowana współpracą na zasadach joint venture z innymi firmami marketingowymi.

16.

Brytyjska firma - wynalazca innowacyjnego noża do zdrapywania farby, używanego z wielofunkcyjnym narzędziem multi-cuter(zaleta: połączenie pchania i ciągnięcia ostarza w jednej konstrukcji), poszukuje podwykonawców do produkcji i partnerów handlowych 

17.

Brytyjski firma, która wspólnie z brytyjskimi wiodacymi uniwersytetami,  opracowała unikatową w skali światowej linię, w 100% naturalnych,  produktów do mycia twarzy dla cery młodzieżowej, poszukuje partnerów handlowych (dystrybutorów) wcałej Europie.

18.

Brytyjska firma poszukuje producenta/dostawcy szklanych fiolek gamma stabilnych (nie ulegających zżółknięciu w warunkach promieniowania gamma).

19.

Szkocka firma specjalizująca się w technologiach on-line, autor elektronicznego systemu rezerwacji popołudniowych spotkań/konsultacji rodziców z nauczycielami w szkole (parents' evenings), poszukuje partnerów do promocji i dystrybucji tej aplikacji w internecie. 

20.

Brytyjska firma projektująca i produkująca  stojaki wystawowe (na  kartki okolicznościowe, kalendarze, upominki, książki, filmy, płyty CD, DVD ...), poszukuje pośrednika handlowego, celem dystrybucji swoich produktów do sektora detalicznego. Firma zainteresowana jest również realizacją współnej produkcji.

 

Neither the European Commission nor any person acting on behalf of the European Commission is responsible for the use which might be made of the information contained herein. The views in this publication are those of the author and do not necessarily reflect the policies of the European Commission

 

 

Newsletter - czerwiec 2013

Kolejne spotkanie z naszym Newsletterem.
W tej edycji naszego wydawnictwa abstrakty ze światowej bazy danych.
Zapraszamy do lektury i do kontaktu z nami.

  

1.

Turecka firma specjalizująca się w wytwarzaniu platynowych akcesoriów przędzalniczych poszukuje pośredników handlowych oraz dystrybutorów. Jest to jedyne tego typu przedsiębiorstwo w Turcji oraz jedno z nielicznych na świecie.

2.

Turecka firma z 38-letnim doświadczeniem w produkcji rowerów poszukuje dystrybutorów, możliwości zawiązania spółki joint venture z producentami części rowerowych oraz firm produkujących takie części i zainteresowanych  podwykonawstwem przy składaniu i produkcji rowerów.

3.

Turecka firma specjalizująca się w produkcji stanowisk do malowania proszkowego metodą natrysku elektrostatycznego, malowania farbami płynnymi oraz do suszenia i konserwowania podczerwienią poszukuje dystrybutorów. Firma jest również zainteresowana rozpoczęciem wzajemnej produkcji.

4.

Belgijska firma, która wyprodukowała bezkaloryczny słodzik poszukuje partnerów biznesowych zainteresowanych promocją i dystrybucją jej produktu w swoich krajach.

5.

Irlandzka firma zajmująca się handlem detalicznym w sieci produktami „Zrób to sam” oraz narzędziami poszukuje partnerów z tych branż zainteresowanych rozszerzeniem swojej sieci dystrybucji. Firma chciałaby działać jako odsprzedawca.

6.

Izraelska firma opatentowała oraz rozwija unikalny proces katalitycznej redukcji azotanów. Technologia może być stosowana w procesie oczyszczania wody. Firma poszukuje partnerów zainteresowanych zawiązaniem spółki joint venture w celu dalszego rozwoju tej technologii, usług podwykonawstwa wśród firm produkujących węgiel oraz katalizatory, a także zainteresowanych zainwestowaniem w spółkę.

7.

Łotewska firma produkująca dizajnerskie sanki dla dzieci poszukuje niezależnych sklepów, sieci handlowych lub dystrybutorów artykułów dziecięcych.

8.

Hiszpańska firma specjalizująca się w dystrybucji wózków widłowych i paletowych, maszyn do zamiatania i szorowania oraz ich części zamiennych poszukuje producentów i dostawców części zamiennych do tych produktów. Firma oferuje usługi dystrybucyjne.

9.

Hiszpański lider rynku zajmujący się produkcją i dostawą wyposażenia mebli szkolnych poszukuje dystrybutorów i agentów sprzedaży, jak również partnerów do wzajemnej produkcji lub joint venture wśród europejskich firm zajmujących się produkcją i montażem mebli.

10.

Austriacka firma, produkująca konstruowane na zamówienie oraz innowacyjne metalowe i szklane fasady budynków, poszukuje współpracy z architektami oraz projektantami budynków z obszaru UE oraz USA do celów podwykonawstwa.

11.

Węgierska firma z sektora MŚP, produkująca breloki do kluczy, sprężyny naciskowe, skrętne i wydłużające, poszukuje podwykonawstwa i outsourcingu. Firma chciałaby być poddostawcą produkującym sprężyny, których produkcja przekracza możliwości produkcyjne partnerów lub wychodzi poza wachlarz ich produktów.

12.

Węgierska firma specjalizuje się w formowaniu wtryskowym tworzyw sztucznych. Firma chce współpracować z partnerami oferującymi surowce z tworzyw sztucznych oraz środki konserwujące, zapięcia, pół-wykończone aluminiowe profile komorowe itp., których firma potrzebuje do swoich produktów oraz działań montażowych.

13.

Duńskie MŚP  opracowało nową matę lęgowiskową specjalnie zaprojektowaną do rozmnażania świń . Mata zaprojektowana dla kącika dla prosiąt, która znacznie  zmniejsza zużycie energii na ogrzewanie oraz wpływa na polepszenie warunków. Firma poszukuje dealerów, które już sprzedają inne produkty rolne dla rolników lub firm inżynieryjnych, które budują chlewnie i byliby zainteresowani promowaniem swoich produktów w Europie Wschodniej, w Niemczech i Holandii.

14.

Brytyjska firma specjalizująca się w przenośnych jednostkach do magazynowania energii solarnej, używanych podczas imprez organizowanych na wolnym powietrzu, poszukuje dystrybutorów lub przedstawicieli w całej Europie.

15.

Brytyjska firma oferująca wysokiej jakości ekologiczne urządzenie do suszenia na ubrania, wykonane z drewna lipowego, posiadającego atest FSC (Forest Stewardship Council), poszukuje potencjalnych partnerów do dystrybucji swojego produktu w UE.

16.

Brytyjski producent wodoodpornych telewizorów łazienkowych, poszukuje dystrybutorów w Europie.  Firma sprzedaje swoje produkty bezpośrednio do 120 najlepszych brytyjskich sklepów z wyposażeniem łazienkowym. Firma posiada 8 biur sprzedaży, co pozwala jej na realizację usług dystrybucyjnych dla wybranych produktów luksusowych (tzw. hi-end) w Wielkiej Brytanii.

17.

Szkocka firma, największy niezależny dostawca usług do właścicieli i operatorów przemysłowych turbin gazowych,  poszukuje przedstawicieli handlowych, gotowych podjąć się wprowadzania tych usług na nowe rynki.

18.

Francuska firma, która dla potrzeb badań medycznych nad lekarstwami na bazie kannaboidów i THC rozwinęła zestaw testów analitycznych na obecność kannabinoidów, w celu wprowadzenia upraw konopii przemysłowej w krajach, gdzie istnieją obawy związane z zawartoscią THC w uprawie konopii, szuka partnerów do badań i ogólnoświatowych dystrybutorów.

19.

Francuska firma oferująca rozwiązania i narzędzia programowe w rozwoju i optymizacji wydajności silników szuka dystrybutorów w Chile, Polsce i Hiszpanii, którzy posiadają kontakty z dilerami maszyn rolniczych i dilerami ciężarówek.

20.

Francuskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji części z tworzyw sztucznych, opracowało separator wody i filtr do silników motoryzacyjnych, bez wkładu. Separator oddziela wodę od obu rodzajów paliwa (benzyny) i oleju napędowego. Przedsiębiorstwo obecnie chce zawiązać umowę handlową w celu dystrybucji na Europę.

 

Neither the European Commission nor any person acting on behalf of the European Commission is responsible for the use which might be made of the information contained herein. The views in this publication are those of the author and do not necessarily reflect the policies of the European Commission.

 

Newsletter - kwiecień 2013

Misja gospodarcza do Rosji 17-19 czerwca 2013r.

  

Ośrodek Enterprise Europe Network afiliowany przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w imieniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w misji gospodarczej do Rosji pod przewodnictwem wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Antonio Tajani w dniach 17-19 czerwca 2013 r.

Mission for Growth to nowa inicjatywa Komisji Europejskiej mająca na celu wsparcie przedsiębiorców z Unii Europejskiej w nawiązaniu kontaktów biznesowych i poznaniu rynków państw perspektywicznych, które nie znajdują się w strukturach UE.
W ramach misji przewidziane są m.in.:

 • Rozmowy b2b z lokalnymi firmami zainteresowanymi współpracą,
 • Spotkania z lokalnymi przedstawicielami administracji publicznej,

Misja będzie ukierunkowana w szczególności na następujące branże:

 • przemysł maszynowy
 • key enabling technologies
 • inżynieria i budownictwo
 • przemysł drzewny
 • przemysł surowcowy
 • dobra konsumpcyjne
 • turystyka
 • przemysł tekstylny
 • produkty spożywcze
 • farmaceutyka
 • aparatura medyczna

Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdu zostaną podane do wiadomości uczestnikom z odpowiednim wyprzedzeniem

Wsparcie ze strony Sieci Enterprise Europe Network przy organizacji  i udziale w misji będzie nieodpłatne. Koszty związane z podróżą i zakwaterowaniem uczestnicy pokrywają we własnym zakresie.

Przedsiębiorstwa zainteresowane wyjazdem na misję gospodarczą Rosji proszone są o kontakt z najbliższym Ośrodkiem Enterprise Europe Network do dnia 30 kwietnia 2013r. .

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

 

Neither the European Commission nor any person acting on behalf of the European Commission is responsible for the use which might be made of the information contained herein. The views in this publication are those of the author and do not necessarily reflect the policies of the European Commission.

 

Newsletter - luty 2013

Kolejne spotkanie z naszym Newsletterem.

W tej edycji naszego wydawnictwa abstrakty ze światowej bazy danych. 

Zapraszamy do lektury i do kontaktu z nami. 

  
Lista profili

1. Izraelska firma rozwijająca i dostarczająca rozwiązania z zakresu monitorowania i zarządzania wyposażeniem parkingów oraz oświetleniem poszukuje dystrybutorów oświetlenia i wyposażenia parkingów w Europie oraz możliwości zawiązania spółki joint venture.

2. Amerykańska firma produkcyjna posiadająca biuro w Irlandii poszukuje dystrybutorów unikalnego, płynnego, wodoodpornego, odbijającego ciepło i światło słoneczne silikonu, używanego do pokrywania płaskich i lekko nachylonych dachów. Idealny partner powinien posiadać kontakty biznesow i/lub handlowe z największymi firmami zajmującymi się robotami dachowymi w danym kraju.

3. Rumuńska firma działająca w dziedzinie produkcji odzieży dzianinowej, zajmuje się obecnie produkcją i sprzedażą różnego rodzaju swetrów dla dzieci, mężczyzn i kobiet, Firma poszukuje partnerów zagranicznych zainteresowanych sprzedażą rumuńskich produktów za granicą.

4. Rumuński producent sprzętu pszczelarskiego w tym uli, ramek pszczelich i akcesoriów poszukuje nowej współpracy jako dostawca dystrybutorów produktów dla pasiek i oferuje podwykonawstwo dla pszczelarzy.

5. Rumuńska firma IT&C, jeden z najważniejszych rumuńskich dostawców konwergentnych rozwiązań poprzez integrację oprogramowania, sprzętu komputerowego, sieci i komunikacji, opracowuje i wdraża najnowocześniejsze technologie wynikające z funkcjonalnych rozwiązań ITC, takich jak aplikacje dedykowane, struktury przetwarzania danych, komunikacja zintegrowana, data center, zarządzanie tożsamością. Firma z ponad 20 letnim doświadczeniem i ugruntowaną współpracą z jednostkami uczelni wyższych, oferuje podwykonawstwo oraz poszukuje dystrybutorów.

6. Estońska firma importująca felgi aluminiowe (dla samochodów ciężarowych, przyczep i autobusów) z Korei Południowej, magazynująca i dystrybuująca je do krajów Europy poszukuje dystrybutorów.

7. Duńska firma prowadząca sklep internetowy z biblioteką modeli opakowań 3D do tworzenia grafiki opakowań nowych produktów oferuje swoje usługi jako poddostawcy dla producentów opakowań, właścicieli marek i projektantów.

8. Duńska firma specjalizuje się w rozwoju, produkcji i dystrybucji odzieży przeciwdeszczowej, poszukuje partnerów handlowych (agentów lub dystrybutorów) w kilku krajach.

9. Hiszpańska firma specjalizująca się w produkcji tekstyliów domowych (pościel) oraz szerokiej gamy wyrobów tekstylnych dla branży hotelarskiej poszukuje agentów oraz dystrybutorów tych produktów.

10. Hiszpańska firma zajmująca się produkcją konserw poszukuje agentów, przedstawicieli i dystrybutorów w krajach europejskich.

11. Hiszpańska firma specjalizująca się w produkcji obuwia, perfum, materiałów budowlanych i maszyn poszukuje agentów, dystrybutorów i importerów z innych krajów.

12. Hiszpańska firma z ponad czterdziestoletnim doświadczeniem w projektowaniu i tworzeniu wysokiej jakości obuwia dziecięcego, po konkurencyjnych cenach, poszukuje przedstawicieli handlowych w Polsce i Holandii.

13. Hiszpańska firma produkcyjna specjalizująca się w efektywności energetycznej oraz inteligentnych budynkach poszukuje międzynarodowych dystrybutorów w celu sprzedaży swoich produktów za granicą.

14. Portugalska firma z sektora MŚP aktywna w zakresie inżynierii i związanej z nim doradztwem technicznym w zakresie zasobów wodnych i hydrauliki poszukuje partnerów do joint venture i oferuje outsourcing działań.

15. Grecka firma, która jest aktywna w produkcji bawełny, jak również w sprzedaży hurtowej produktów rolnych poszukuje pośredników handlowych (agentów, dystrybutorów i przedstawicieli).

16. Niemieckie Biuro Inżynierii specjalizujące się w doradztwie i zarządzaniu sprzedażą w segmencie technologii wysokiego / średniego / niskiego napięcia i posiadające szeroką wiedzę w sektorze statków oferuje usługi pośrednictwa w handlu w segmencie urządzeń i systemów energetycznych.

17. Niemiecka firma specjalizująca się w dziedzinie pomiarów i kontroli poszukuje pośredników handlowych (agentów, przedstawicieli) i podwykonawstwa / outsourcingu z partnerami w Europie.

18. Bułgarska firma, wiodący producent urządzeń elektrycznych, działających na rynku bułgarskim, obecnie poszukuje partnerów handlowych i pośredników. Firma jest jednym z najbardziej znanych producentów w Bułgarii i teraz chce dystrybuować swoje produkty na nowe rynki.

19. Brytyjska firma specjalizująca się w dostarczaniu szerokiego asortymentu wysokiej jakości markowych produktów elektrycznych dla branży samochodowej, poszukuje agentów i dystrybutorów w Europie.

20. Brytyjska firma - autor systemu izolacyjnego na podłożu betonowym dla podbudów i podłóg, poszukuje partnerów do sprzedaży, obrotu i dystrybucji produktu, a ostatecznie do zawarcia umowy licencyjnej na produkcję.

21. Brytyjska firma zajmująca się projektowaniem, dostawą i montażem odnawialnych nośników energii, a także usługami mechanicznymi i elektrycznymi dla użytkowników indywidualnych, handlowych i przemysłowych oraz z sektora publicznego, jest gotowa zaoferować swoje usługi jako podwykonawca.

22. Brytyjski producent soków owocowych, poszukuje dostawców szklanych butelek wykonanych zgodnie z określonymi wymogami (szczegółowy opis wymagań zostanie dostarczony zainteresowanemu współpracą podwykonawcy).

 

Neither the European Commission nor any person acting on behalf of the European Commission is responsible for the use which might be made of the information contained herein. The views in this publication are those of the author and do not necessarily reflect the policies of the European Commission.

 
 

Newsletter - styczeń 2013

Kolejne spotkanie z naszym Newsletterem.

W tej edycji naszego wydawnictwa abstrakty ze światowej bazy danych. 

Zapraszamy do lektury i do kontaktu z nami. 

  

Lista profili

 

 

1.

Turecka firma specjalizująca się w odbiorze oraz recyklingu odpadów oraz zużytych opon (ELT) poszukuje oraz oferuje usługi dystrybucji. Firma jest również zainteresowana zawiązaniem spółki joint venture w celu realizacji projektów związanych z recyklingiem odpadów, a także poszukuje producentów maszyn do recyklingu.

2.

Turecka firma specjalizująca się w produkcji pierścieni do cylindrów LPG oraz zaworów poszukuje dystrybutorów.

3.

Turecka firma specjalizująca się w produkcji różnego rodzaju maszyn takich jak frezarki i tokarki, wiertła oraz akcesoria i osprzęt do nich poszukuje dystrybutorów.

4.

Turecka firma specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości dekoracyjnych grzejników, wieszaków na ręczniki, nagrzewaczy, kolektorów oraz paneli słonecznych poszukuje dystrybutorów oraz usług transportowo-logistycznych. Firma oferuje również usługi podwykonawstwa.

5.

Turecka firma specjalizująca się w projektach inżynierii mechanicznej, rozwiązaniach modernizacyjnych oraz systemach automatyki poszukuje partnerów do produkcji wzajemnej oraz oferuje usługi podwykonawstwa/outsourcingu.

6.

Turecka firma specjalizująca się w produkcji membran polimerowo-bitumowych oraz bitumowych membran wodoszczelnych poszukuje dystrybutorów. Firma oferuje również usługi podwykonawstwa oraz poszukuje partnerów do produkcji wzajemnej oraz poszukuje dostawców surowców, takich jak APP, SBS, włókna poliestrowe, włókno szklane, listwy.

7.

Irlandzka firma z sektora MŚP poszukuje partnera, który jest w stanie dostarczyć innowacyjną platformę z możliwością rozwoju na celu stworzenia portalu zajmującego się rekrutacją pracowników oraz coachingiem on-line - poszukuje podwykonawcy.

8.

Izraelska firma produkująca zawory do kontrolowania przepływu wody oraz powiązany osprzęt poszukuje lokalnych dystrybutorów z rozbudowaną siecią sprzedaży, którzy byliby zainteresowani oferowaniem jej produktów lokalnym przedsiębiorstwom wodno-kanalizacyjnym oraz wykonawcom dużych projektów budowlanych.

9.

Brytyjska firma zajmująca się sprzedażą okularów przeciwsłonecznych (stare i nowoczesne modele) poszukuje agentów, dystrybutorów lub przedstawicieli z różnych krajów -  w tym z Polski.

10.

Brytyjska firma specjalizująca się w przetwarzaniu zużytych dywanów na włókna przemysłowe, stosowane jako materiał izolacyjny, poszukuje agentów i przedstawicieli, podwykonawców oraz partnerów joint venture w całej Europie.  

 

 

11.

Brytyjska firma z wypracowaną ekspertyzą w projektowaniu i modernizacji przenośników/rynien zsypowych na pranie w dużych budynkach komercyjnych i mieszkaniowych, szuka partnerów (architektów) lub firm budowlanych, chętnych wspomóc instalację produktu we wspomnianych obiektach.

12.

Łotewska firma z sektora obróbki metali poszukuje partnerów handlowych i produkcyjnych w zakresie inżynierii konstrukcji mostów oraz  zbiorników przemysłowych. Firma oferuje usługi podwykonawstwa.

13.

Chorwacka firma specjalizująca się w usługach transportowych, magazynowania, dystrybucji oraz formalnościach celnych poszukuje partnerów z sektora transportu/logistyki.

14.

Chorwacka firma specjalizująca się w imporcie, przechowywaniu i dystrybucji podstawowych chemikaliów dla przemysłu spożywczego, włókienniczego i skórzanego, surowców dla przemysłu spożywczego, folii graficznych do laminowania papieru, poszukuje partnerów handlowych (dystrybutorów) i do joint venture.

15.

Włoska firma z prowincji Como specjalizująca się w wytwarzaniu jedwabnej nici poszukuje partnerów do współpracy handlowej, w celu wejścia na nowe rynki i pozyskania zleceń na podwykonawstwo.

16.

Włoski producent torebek dla kobiet i obuwia damskiego i męskiego poszukuje dystrybutorów.

17.

Firma z północy Włoch projektuje i instaluje łączone systemy ogrzewania i prądu na biogaz. Firma dostarcza różne rozwiązania technologiczne spełniające wszystkie wymogi handlowe i przemysłowe, od wydajnego wytwarzania energii po zrównoważoną kontrolę konsumpcji energii. Firma poszukuje pośredników handlowych i partnerów do współpracy transportowo-logistycznej. Firma otwarta jest również na joint venture i oferuje podwykonawstwo.

18.

Islandzka firma poszukuje producenta i dystrybutora dla swojego innowacyjnego produktu tj. mierników  do zabezpieczonych gniazdek elektrycznych.

19.

Rumuńska firma specjalizująca się w produkcji sprzętu elektronicznego: projektowanie produktu i PCB; operacje technologiczne dla montażu układów elektronicznych, programowanie i testowanie, produkcja kabli, dostawa sprzętu elektronicznego i podzespołów elektromechanicznych, dostawa pomocniczego sprzętu do pomiarów, testowania i programowania poszukuje partnerów do wzajemnej produkcji sprzętu elektronicznego. Firma jest także zainteresowana podwykonawstwem dla innych zainteresowanych firm.

20.

Francuski przedsiębiorca specjalizujący się w tkaninach ściągających takich jak paski,  taśmy i gumki do wszystkich typów zastosowań przemysłowych od 1788 roku, współtworzy grupę 18 przedsiębiorstw działających na rynku tekstyliów, tworzyw sztucznych oraz stali. Z sukcesem działa on na rynku lotniczym, samochodowym, kolejowym, w przemyśle sportowym, mechanice ogólnej oraz szeroko rozumianym przemyśle. Firma poszukuje agentów handlowych lun dystrybutorów oraz oferuje usługi podwykonawstwa.

 

Neither the European Commission nor any person acting on behalf of the European Commission is responsible for the use which might be made of the information contained herein. The views in this publication are those of the author and do not necessarily reflect the policies of the European Commission.

 

een KE

 

Submit to FacebookSubmit to Twitter