Odwiedziny

Online

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

plakat

Wpadnij na TRIZ!

Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii , Biblioteka Uniwersytecka - Regionalny Ośrodek Informacji Normalizacyjnej i Patentowej, oraz Novismo Spółka z o.o.

zapraszają do udziału w seminarium pt.

Metodyka TRIZ – droga do innowacyjnych rozwiązań

 

Zaproszenie adresowane jest do pracowników naukowych, dydaktycznych, doktorantów oraz przedsiębiorców zainteresowanych tworzeniem innowacyjnych rozwiązań.

Program seminarium

  • Współczesna TRIZ jako narzędzie w pragmatycznych innowacjach

dr Sergey Yatsunenko, Novismo spółka z o.o.

  • Dlaczego warto patentować?

mgr Agnieszka Gąsiorowska, rzecznik patentowy Uniwersytetu Zielonogórskiego

                    

Wpadnij na TRIZ!

  • Dowiesz się m.in. czym zajmują się i gdzie mają zastosowanie Pragmatyczne Innowacje wykorzystujące współczesną metodykę TRIZ.
  • Poznasz przykłady rzeczywistych rozwiązań z przemysłu.
  • Zapoznasz się z kilkoma narzędziami metodyki TRIZ.
  • Weźmiesz udział w ćwiczeniach w pragmatycznym rozwiązywaniu zadań.
  • Dowiesz się, które korporacje i w jaki sposób skutecznie wdrożyły i wykorzystują TRIZ oraz jakie korzyści przyniosło im stosowanie tej metodyki.

W czasie seminarium będą również poruszone kluczowe zagadnienia związane z ochroną nowych rozwiązań. Dowiesz się m.in.: jakie innowacyjne rozwiązania mogą powstać, jak mogą być chronione i jakie są tryby ochrony. Poznasz także korzyści z ochrony własnych rozwiązań.

Co to jest TRIZ?

TRIZ (Teoria Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań) to naukowo opracowana i sprawdzona w praktyce metodyka umożliwiająca tworzenie innowacyjnych rozwiązań. Jej twórcą jest naukowiec i wynalazca Henryk Saulowicz Altszuller. Współczesna TRIZ zmienia paradygmat wynalazczości: nie opiera się ona na szczęściu, inspiracji czy też geniuszu wynalazcy. Efektywne tworzenie innowacji odbywa się poprzez postępowanie według usystematyzowanego i racjonalnego algorytmu.

Metodyka TRIZ wykorzystywana jest z sukcesami w takich firmach, jak: Samsung, LG, INTEL, Siemens, GE, P&G, Hyundai, KIA, FIAT Group, Schaeffler Group, Continental, Visteon, MANDO, ZF TRW i innych na całym świecie. 

Informacje organizacyjne

Seminarium odbędzie się w piątek 26 stycznia 2018 r. w sali konferencyjnej na parterze Biblioteki Uniwersyteckiej w godz. 10.00 – 14.20 (w tym przerwa kawowa).

Uczestnicy seminarium otrzymają imienne zaświadczenia o udziale. Liczba miejsc jest limitowana. Zapisy do 24 stycznia za pośrednictwem http://www.bu.uz.zgora.pl/formularz/szkol222.php

Organizatorzy:

Regionalny Ośrodek Informacji Normalizacyjnej i Patentowej (ROINP) – Biblioteka Uniwersytecka

Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Seminarium jest drugim spotkaniem w ramach cyklu edukacyjnego pt. „OD INFORMACJI DO INNOWACJI” przygotowanego w Regionalnym Ośrodku Informacji Normalizacyjnej i Patentowej.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Submit to FacebookSubmit to Twitter