badanie

 

 

Badanie opinii przedsiębiorców

 

Inicjatywa „SME FEEDBACK” – PRZEDSIĘBIORCO WYPOWIEDZ SIĘ

 

Funkcjonowanie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw na Wspólnym Rynku zależy od jakości przepisów prawa funkcjonującego w Unii Europejskiej. Poprawa jakości tego prawa i jego dostosowanie do oczekiwań uczestników Wspólnego Rynku, w tym do oczekiwań MŚP, możliwe jest m.in. poprzez inicjatywę SME Feedback.

Celem tej inicjatywy jest umożliwienie wypowiadania się przedsiębiorców na temat funkcjonujących lub brakujących rozwiązań prawnych UE, kłopotów z ich wdrażaniem lub niedostosowaniem, interpretacji prawa przez instytucje, utrudnień przy świadczeniu usług w państwach UE oraz na temat jakichkolwiek innych spraw związanych z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa na rynku Unii Europejskiej. Wypowiadanie się przedsiębiorców na te tematy możliwe jest poprzez indywidualne zgłaszanie problemów do systemu lub poprzez konsultacje on-line.

 

Zgłaszanie problemów przedsiębiorców do KE

 

Mechanizm zgłaszania jest prosty: możesz zgłosić nam problem w związku ze stosowaniem prawa wspólnotowego w działalności Twojej firmy a my wprowadzimy go do bazy danych mechanizmu SME Feedback Komisji Europejskiej.

Informacje wprowadzone do internetowej bazy są wykorzystywane w jako materiał do analizy i dyskusji funkcjonującego prawa, jako materiał do opracowania nowych rozwiązań prawnych lub w celu przygotowania pytań i zagadnień do konsultacji on-line.

Aby zgłosić zaistniały problem, skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo lub wypełnij załączony poniżej Formularz i prześlij go mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą, w celu dalszego prowadzenia sprawy. Jeśli okaże się, że problem można rozwiązać przy pomocy systemu SOLVIT, nasz konsultant pomoże Ci zgłosić tam problem.

  

Konsultacje on-line

 

Kolejnym elementem mechanizmu SME – Feedback są ogłaszane przez KE konsultacje on-line. Przedsiębiorca albo działający w jego imieniu ośrodek EEN może wyrazić swoją opinie na tematy związane z prawodawstwem i standardami UE poprzez wypełnienie ankiety on-line. To prosty i nieskomplikowany mechanizm wywierania wpływu na KE.

 

Aktualne konsultacje

 

Konsultacje publiczne KE w sprawie usług pośrednictwa online.

Komisja Europejska potrzebuje sugestii, w jaki sposób platformy internetowe i wyszukiwarki mogą wyjaśnić, dlaczego firma pojawia się w wynikach wyszukiwania.

 

Rozporządzenie KE Promowanie uczciwości i przejrzystości internetowych usług pośrednictwa dla użytkowników biznesowych zawiera pierwsze w historii zasady dotyczące uczciwego, przejrzystego i przewidywalnego otoczenia biznesowego dla mniejszych przedsiębiorstw i handlowców na platformach internetowych. Usługi pośrednictwa online, takie jak rynki e-commerce, sklepy z aplikacjami, internetowe biura podróży, a także wyszukiwarki, będą musiały określić główne parametry określające ranking wyników wyszukiwania.

 

Komisja opracowuje wytyczne, które pomogą usługom pośrednictwa online i wyszukiwarkom zrozumieć ten obowiązek, zanim zacznie on obowiązywać w dniu 12 lipca 2020 r. Chcielibyśmy zaprosić Państwa do przedstawienia sugestii dotyczących tego, co te wytyczne powinny osiągnąć, oraz do udostępnienia wszelkich przykładów lub najlepszych praktyk.

 

Możliwość wzięcia udziału w ankiecie oraz więcej informacji na jej temat jest na stronie: https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/news/targeted-online-survey-ranking-transparency-guidelines-framework-eu-regulation. Ankieta dostępna jest w języku angielskim.

 

Więcej informacji na temat rozporządzenia można znaleźć na stronie: https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/business-business-trading-practices

 

Dziękujemy za wypełnienie ankiety.

 

 Biorąc udział w ankiecie, zgadzasz się że będziemy przetwarzać Twoje odpowiedzi zgodnie z naszą specjalną polityką prywatności. Będziemy bezpiecznie przechowywać Twoje odpowiedzi do czasu zakończenia oceny. Żadne dane osobowe nie zostaną ujawnione publicznie. Twoje dane będą ściśle zanonimizowane, a jedynie anonimowe dane będą udostępniane Komisji Europejskiej. Zapytania dotyczące niniejszej polityki lub wykorzystania danych osobowych przez PPMI można przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dziękujemy za udział w kształtowaniu zasad funkcjonowaniu Wspólnego Rynku!

 

 

 

Submit to FacebookSubmit to Twitter