Dotacje na kapitał obrotowy 

 

calculator 1680905 1280

 
 
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości  rozpoczęła nabór w konkursie „Dotacje na kapitał obrotowy”. Pomoc adresowana jest do średnich przedsiębiorców i przeznaczona jest na wsparcie utrzymania działalności dla przedsiębiorców, którzy na skutek pandemii COVID-19 znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej. 
 
Dotacje na kapitał obrotowy to uzupełnienie rządowej tarczy antykryzysowej. Starający się o wsparcie musi wykazać, że obroty jego organizacji spadły o co najmniej 30 proc. w dowolnym miesiącu po 1 lutego br. w porównaniu do poprzedniego miesiąca lub analogicznego okresu ubiegłego roku. Otrzymane dofinansowanie firmy będą mogły przeznaczyć na koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz te związane z finansowaniem kapitału obrotowego, tj. opłacenie mediów, najem powierzchni, zakup towarów czy ubezpieczenie działalności. Formą dofinansowania jest zaliczka w wysokości 100%.
 

Konkurs został ogłoszony 8 czerwca, a wnioski można składać od 15 czerwca do 31 lipca br., lub do wyczerpania alokacji przez stronę: https://www.parp.gov.pl/kapitalobrotowy. O przyznaniu dofinansowania będzie decydować kolejność złożenia wniosku.​

 

Więcej informacji: www.parp.gov.pl/kapitalobrotowy
Submit to FacebookSubmit to Twitter