Enterprise Europe Network West Poland
Enterprise Europe Network jest największą na świecie siecią wsparcia współpracy technologicznej i handlowej, dającą możliwość nawiązywania kontaktów międzynarodowych lokalnym firmom i instytucjom.
Po rozszerzeniu w 2012 roku o Maroko, sieć obejmuje swoim zasięgiem 52 kraje świata, w tym wszystkie 27 państw Unii Europejskiej i obsługiwana jest przez 589 punktów kontaktowych. Dzięki dofinansowaniu z Komisji Europejskiej, usługi sieci dla przedsiębiorstw są bezpłatne.
Jesteśmy członkiem Konsorcjum Enterprise Europe Network West Poland, w skład którego wchodzi 9 instytucji z obszaru zachodniej Polski, świadczących usługi na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. Nasz zespół składa się z 3 konsultantów specjalizujących się w różnych zagadnieniach, tak aby zapewnić Państwu możliwie szeroki zakres wsparcia. Informacje o ośrodkach Enterprise Europe Network w innych województwach, znajdziecie Państwo na www.westpoland.pl
Prowadzone przez nas działania mają odzwierciedlenie w sukcesach naszych Klientów. Nawiązują oni konkretną współpracę z partnerami z zagranicy, zyskując nowych klientów, dostawców czy podwykonawców. W latach 2008-2012, wsparliśmy swoimi działaniami podpisanie 16 międzynarodowych umów handlowych i transferu technologii.
W ramach Enterprise Europe Network Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego oferuje następujące usługi (bezpłatne dla klientów):
1. Informacja i doradztwo w zakresie funkcjonowania Rynku Wewnętrznego w obszarach:
- prawa wspólnotowego dotyczącego inicjatyw wspólnotowych i krajowych dotyczących badań i rozwojuinicjatyw wspólnotowych i krajowych dotyczących badań i rozwojuinicjatyw wspólnotowych i krajowych dotyczących badań i rozwojuinicjatyw wspólnotowych i krajowych dotyczących badań i rozwoju
- bezpieczeństwa i higieny pracy
- energetyki
- konkurencji
- ochrony konsumenta
- ochrony środowiska
- podatków i ceł
- przepływu towarów, w tym systemów jakości, standaryzacji, certyfikacji
- świadczenia usług, w tym transgranicznego świadczenia usług
- wspólnej waluty euro
- zakładania przedsiębiorstw
- zatrudnienia i spraw społecznych
- społeczeństwa informacyjnego
- finansowania przedsiębiorstw
- inicjatyw wspólnotowych i krajowych dotyczących badań i rozwoju
- analiz na temat danego kraju lub rynku
- przetargów publicznych instytucji europejskich
2. Wsparcie w rozwijaniu współpracy transgranicznej - Profil kooperacyjny firmy
- rejestrowanie w bazie "BUSINESS CO-OPERATION DATABASE" zgłoszeń o poszukiwaniu partnerów do współpracy handlowej, kooperacyjnej, itp.
- rozpowszechnianie wśród polskich firm profili firm zagranicznych poszukujących partnerów do współpracy handlowej, kooperacyjnej, itp.
- organizacji spotkań krajowych i wyjazdowych spotkań (misji) gospodarczych wsparcie negocjacji i podpisywania międzynarodowych porozumień o współpracy handlowej, kooperacyjnej, itp.
3. Pośrednictwo w zgłaszaniu do Komisji Europejskiej uwag/zastrzeżeń do funkcjonowania Rynku Wewnętrznego:
- rejestrowanie w bazie "SME Feedback Mechanism" zgłoszeń o nieprawidłowości funkcjonowania prawa wspólnotowego, krajowego
- przekazywanie opinii o wpływie prawa wspólnotowego i krajowego na funkcjonowanie sektora MŚP
Nasza wiedza dla Twojej firmy.
Zapraszamy.